Dom z papieru Netflix

Serial Dom z papieru Netflix to produkcja, którą warto obejrzeć. Niezależnie od tego, czy lubisz na napady albo stronisz od rozlewu krwi polecam Ci obejrzeć przynajmniej jeden odcinek. Bo wbrew temu, co ludzie mówią serial dom z papieru nie jest typowym dziełem o przestępcach. 

Dom z papieru Netflix, cda, online – Cichy debiut 

Serial o przestępcach jest tak dobry, że zastanawia mnie pewien fakt. Dlaczego tak dobra produkcja nie doczekała się wielkiego rozgłosu. Serial Dom z papieru Netflix nie był mocno promowany. W zasadzie samo natrafienie na dom z papieru Netflix, cda, online było kwestią przypadku. Hiszpańska opowieść naprawdę zasługuję na dobrą strategię marketingową, o której z nieznanych przyczyn zapomniano. 

Netflix dom z papieru – Fabuła serialu

Produkcja prosto z Hiszpanii opowiada o napadach grupy słynnego geniusza. Akcje wszystkich przestępstw toczą się w Madrycie. Lider grupy, kryjący się pod postacią Profesora to osoba z niezwykłym talentem analitycznym. Postać niczym Sherlock Holmes sztuką dedukcji jest wstanie przewidzieć każdy ruch policji. W serialu Dom z papieru Netflix Profesor to nie jedyna postać. Pod wodzą geniusza w napadach biorą udział ludzie z spod ciemnej gwiazdy. Osoby te nie boją się żadnego ryzyka, w tym także śmierci. Do swojej dyspozycji Profesor może liczyć na pomoc: dwóch mięśniaków w typie drwala, zbuntowanego hackera, pozbawionej moralności zalotnicy oraz oszusta na skraju śmierci.

Postacie grające w serialu

nie posiadają własnych imion. W serialu są przedstawiani za pomocą pseudonimów. Nazewnictwo zostało zaczerpnięte od nazw miast tj. Berlin, Oslo, Helsinki, Denver czy Tokio. Wszelkie działanie grupy oparte są na napadach. Za główny cel Profesor obiera budynek mennicy narodowej. Jednak jak to w życiu bywa nie wszystko idzie zgodnie z planem. W drodze do upragnionego celu pojawiają się trudności oraz nieprzewidziane zdarzenia. 

Zobacz również >> Netflix filmy 2020 – 10 filmów na Netflix które warto zobaczyć

Serial pełny emocji niż napaści 

O emocjonalności serialów z przestępczością nie wiele się mówi. Jednak w przypadku Netflix dom z papieru trzeba nieco opowiedzieć. W tej produkcji napady oraz wątki walk są jedynie dodatkiem, tłem dla całej historii. Oczywiście wątki te są konieczne. Budują obraz całego serialu oraz niezwykle trzymają w napięciu. 

Głównym motywem serialu są postacie. To ich emocje oraz postawa grają pierwsze skrzypce. Przykładem, że to emocje postaci są kluczowe jest fakt pojawienia się narracji. W dom z papieru głównym opowiadającym jest Tokio. Kobieca postać pełna nienawiści do całego świata, z dużym pokładem temperamentu oraz miłości opowiada nam o napadzie widzianym z jej perspektywy. Takie działanie ma na celu przygotować widza na ostateczność.

Zobacz również >> John Wick 3 Netflix – nasza recenzja oraz 3 podobne filmy na Netflixie!

Pokazuje cały plan napaści, który ma swoje błędy i niedopatrzenia. Oczywiście jest to celowy zabieg reżysera, pozwalający na utrzymanie uwagi widza i zachęcający do obejrzenia następnego odcinka. Nieprzewidywalna Tokio jest niezwykle oddana swojej grupie. Kiedy zajdzie taka potrzeba jest w stanie oddać wszystko, aby ratować życie całej ekipy. Reszta towarzyszy dzielnie za nią podąża.

Drugą postacią jest sam Profesor. Lider grupy jest odpowiedzialny za budowanie całego plany, ale i napięcia w filmie. Co najważniejsze widz nigdy nie jest pewny, co Profesor tym razem zmajstruje. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć czy plan mija się z założeniami, albo czy jest celowe podkładanie policjantom świni. 

Zobacz również >> Horror Netflix – 8 najlepszych horrorów na Netflixie!

Filmie nie brakuje emocjonalnych rozterek czy dylematów. Walkę wewnętrzną prowadzi m.in Rio. Ma on wiele wątpliwości na temat przebiegu całej akcji. Jego naiwność czyni z niego ofiarę losu. Jednak nie po to,aby widz obrzucał biednego Rio błotem. Postać ta wzbudza współczucie oraz sympatię pośród oglądających. Kciuki w górę trzymamy również za Nairobi. Profesjonalistka zawsze świetnie przygotowana wywołuje u widza podziw. Nairobi zawsze trzyma się planu i jest nastawiona na sukces. To taka współczesna kobieta sukcesu w wersji przestępczej. 

Gdzie można obejrzeć serial Dom z papieru?

  • CDA >>
  • Netflix>> sprawdź >> tutaj
  • HBO GO >>
  • Player >> sprawdź >> tutaj
  • Amazon >>
4.9/5 - (8 votes)

Brickleberry serial na Netflix – zwyczajna komedia?

Poprzedni

Podły okrutny zły Netflix – jest ciekawym filmem o historii zbrodniarza.

Następny

Zobacz także

Więcej Rozrywka