prezent dla kierowcy samochodowego

Mając w domu zapalonego wędkarza czy częstego bywalca szlaków turystycznych, zazwyczaj wiemy, jaki upominek kupić dla nich, niezależnie od święta i okazji. Podobnie jest z każdym, kto w sposób sprecyzowany objawia swoje zainteresowania twórcze czy jakiekolwiek hobby. Jaki jednak wybrać prezent dla kierowcy? Zwłaszcza dla takiego kierowcy, który niekoniecznie jest wielkim fanem motoryzacji, nie spędza godzin nad branżowymi pismami o rynku motoryzacyjnym lub nie przesiaduje przed komputerem, oglądając zmagania z ulubionego toru wyścigowego. Wydawałoby się, iż każdy gadżet związany z samochodem, nada się jako prezent dla kierowcy. I kłopot z głowy. Tymczasem, gdy się bardziej w wybór takowego prezentu zagłębimy, będziemy mieć coraz więcej wątpliwości i niewiadomych.

Czy każdy gadżet motoryzacyjny to dobry prezent dla kierowcy?

Przeszukując Internet, zauważamy, iż na owej wielkiej, nieograniczonej niemalże tablicy ogłoszeń, w owej ogromnej bibliotece z mediami wszelakimi, wszędzie dosięga nas również inny aspekt wirtualnego świata – rynek cyfrowy. By kupić tam jakikolwiek upominek, nie jest obecnie żadnym problemem, zwłaszcza, iż sprzedawcy niemalże biją się o potencjalnego klienta. Gorzej z logistyką samego wyboru. Poważmy się więc o stworzenie krótkiej typologii, która pomoże nam wybrać, jednocześnie wywołujący uśmiech i użyteczny, prezent dla kierowcy.

Wśród miliarda gadżetów i drobiazgów, jakimi możemy właściciela auta obdarować, możemy wyodrębnić pewne kategorie:

 

  • Podstawową grupę stanowi upominek bardziej dla samochodu, niż prezent dla kierowcy – jakże często zdarza nam się kupić jakiś gadżet dla samochodziarza z myślą, iż „przecież i tak musi wymienić jakąś cześć” lub „to się szybko zużywa, na pewno mu się przyda”. Na skali utylitarnej z pewnością takowy gadżet (nowe wycieraczki, nowy drogi element systemu paliwowego czy nowa obudowa lusterka) jest bardzo wysoko. Tego rodzaju prezent dla kierowcy powinien go także ucieszyć, zwłaszcza, że odciąża go finansowo.
  • Kolejny zbiór to upominki, niejednokrotnie estetycznie wykonane, ładne na pierwszy rzut oka, lecz – bądźmy szczerzy – nikomu do niczego niepotrzebne, a w mniejszym lub większym stopniu upiększające wnętrze pojazdu. Znajdzie się tu z pewnością taki, legendarny już i ikoniczny (widoczny w wielu filmach) gadżet jak figurka hawajskiej tancerki lub częstokroć dość kiczowate w swym wykonaniu, ludziki z trzęsącymi się główkami – w Stanach, najczęściej amerykańskich prezydentów, Elvisa lub Sinatry. U nas taki niezbyt przyjemnie odbierany upominek stanowiły słynne peerelowskie pieski, kładzione na półce, pod tylną szybą. Dziś, szczęśliwie coraz mniej kierowców sięga po tego typu dzieła ludycznej sztuki.
  • Upominek luksusowy – wymienić tu możemy choćby czasomierze z przeznaczeniem specjalnie dla kierowców. W ostatniej dekadzie nastąpił swoisty renesans zainteresowania zegarkami, które projektowano już w latach międzywojennych. Miały one specjalnie przekrzywioną (najczęściej z nachyleniem o 15-20 stopni) tarczę, by z zegarka na prawym nadgarstku łatwo było odczytać godzinę. Poza tym obecne zegarki dla kierowców już programowo wyposażone są w tzw. tachymetr, czyli po prostu prędkościomierz. Jednakże, tak jak już wzmiankowaliśmy powyżej, taki prezent dla kierowcy bywa równie drogi, co i krępujący.

    Jaki więc będzie najlepszy prezent dla kierowcy?

    Wśród zalewu gadżetów, z niewielka dozą uwagi i nakładem czasu, wyszukać możemy takie, które nie będą zbyt kosztowne, nie będą prezentem potrzebnym bardziej pojazdowi, a nie kierowcy, lecz takie, które z pewnością się przydadzą w codziennej eksploatacji auta i jednocześnie nie będą go szpeciły. Wśród nich są takie gadżety reklamowe, jak kubki, artykuły piśmienne i zawieszki zapachowe. Zwłaszcza te ostatnie sprawdzą się jako upominek dla kierowcy, który opuszcza właśnie biuro obsługi klienta: czy to ubezpieczalni, czy punktu sprzedaży części zamiennych, zakładu mechanicznego, czy punktu wymiany opon.

    Więcej na temat zawieszek znajdziesz tutaj: https://www.zawieszki-zapachowe.pl/motoryzacja/. Zawieszki zapachowe nie zajmują dużo miejsca w samym samochodzie, jak i w czasie, gdy są rozdawane potencjalnym klientom, a „uzbrojone” w logotyp (logo firmowe i hasło reklamowe) i podstawowe dane kontaktowe, mogą ułatwić zaistnienie naszego przedsiębiorstwa w świadomości klienta.

5/5 - (4 votes)

Nauka jazdy Kraków. Przekonaj się, jakie to proste

Poprzedni

Dlaczego jakość części samochodowych jest tak ważna?

Następny

Zobacz także

Więcej Porady