Części samochodowe do BMW - Czy warto kupować zamienniki?

Korzystanie z samochodu wiąże się z komfortem podróżowania, dojazdem do pracy czy prowadzeniem własnej firmy. Jednak eksploatacja każdego pojazdu wymusza na nas zakupu części samochodowych do BMW, które mogą być oryginalne, ale droższe lub tańsze zamienniki, które również mogą być dobrej jakości. Wielu właścicieli samochodów staje przed dylematem, jakie kupić, czy kierować się tylko niższą ceną czy postawić, na jakość podzespołów.

Części samochodowe do BMW – Czy warto kupować zamienniki?

Części samochodowe BMW oryginalne i zamienniki

Każda z tych opcji wymaga przemyślenia, trzeba mieć na uwadze, że najtańsze zamienniki mają niską jakość i nie warto instalować ich w swoim aucie, ponieważ pojawi się  problem już przy montażu, ponadto będą służyły krótko. Markowe zamienniki bardzo często nie są gorszej jakości niż oryginały, są wolne od wad konstrukcyjnych i można z ich użyciem pokonać tysiące kilometrów.

Części samochodowe oryginalne czy zamienniki?

Wielu kierowców ma świadomość, że zakup i wymiana części samochodowych w autoryzowanych serwisach wiąże się z dużymi kosztami, nic, więc dziwnego, że poszukują innych rozwiązań. Czy warto kupić zamienniki części od producentów niezależnych? Aby uniknąć wysokiej marży można kupić części w hurtowniach niezależnych, które sprzedają podzespoły sygnowane logo producenta z minimalną marżą, ale posiadające wysoką jakość.

Bez względu na to, czy poszukuje się części oryginalnych czy zamienników, trzeba podać sprzedawcy jej numer seryjny, co ułatwi dopasowanie do konkretnego pojazdu. Jeżeli potrzebne są na przykład części samochodowe do BMW sklep internetowy zaoferuje części dostarczane na pierwszy montaż, czyli oryginalne podzespoły, które będą różniły się jedynie logo, opakowaniem i oczywiście niższą ceną.

Zobacz także >> Budowa i tuning samochodów – studia inżynierskie, które warto wybrać!

Nie na wszystkim warto oszczędzać, bardzo ważne są komponenty mechaniczne i karoseria. Oryginalne części niezbędne są w przypadku osprzętu silnika, sprzęgła, alternatora i pompy. To kosztowny zakup, ale daje pewność, że będzie długo użytkowany bez awarii. Czy warto kupić klocki hamulcowe i tarcze w zamienniku? Okazuje się, że warto, ponieważ czasami takie elementy służą dłużej niż oryginały.

Wszystko zależy od producenta, w przypadku takich marek jak Breck, Delphi czy TRW można nabyć naprawdę dobrej jakości części samochodowe. Często zdarza się, że konkretne modele samochodów doskonale współpracują z amortyzatorami danej marki, przede wszystkim w przypadku samochodów sportowych i producentów wysokiej jakości zawieszenia.

Części do BMW oryginalne i zamienniki

Oryginalne części samochodowe do BMW dostępne są w internetowym sklepie motoryzacyjnym, wystarczy podać VIN, serię i typ nadwozia lub szukać po numerze katalogowym. Bogata ofertę części zamiennych oferuje BMW sklep internetowy https://czescidobmw.pl. Odnajdując daną część, można poznać wszystkie informację na jej temat: producenta i do jakiego modelu BMW pasuje. Sprzedawane części takie jak na przykład: tarcze hamulcowe, końcówki wtrysku, alternator, pompa paliwa, zestaw części (alternatywny zestaw naprawczy) do automatycznej skrzyni biegów.

Zobacz także: Uszkodzenie wypożyczonego samochodu – jak postępować?

Jakość wszystkich tych części zamiennych gwarantuje producent, który oznacza je, jako oryginalne sygnowane jego logo, mimo, że produkowane przez inną firmę. Co to oznacza? Otóż każda z tych części posiada takie same właściwości oraz technologię produkcji a także jest zrobiona z takich samych materiałów. Kupując takie oryginalne części do BMW, można być pewnym ich długiej eksploatacji i gwarancji producenta.

Akcesoria do BMW

Akcesoria do BMW

Dla marki bmw sklep internetowy sprzedaje również akcesoria, z którymi można zapoznać się dzięki dostępnym katalogom i dokonać zamówienia na stronie. Takie elementy będą dodatkowo podkreślały przywiązanie do marki, wystarczy wpisać konkretny kod z katalogu w pole wyszukiwania. Wysokiej jakości pióra kulkowe, notatniki, torby podróżne, zegarki męskie ze szwajcarskim mechanizmem to tylko przykłady, jakie oferuje kategoria: BMW akcesoria.

W bogatym asortymencie sklepu poza oryginalnymi częściami BMW, zamiennikami oraz akcesoriami dostępne są: żarówki, oleje, chemia samochodowa a wszystko w realnych cenach. Można skontaktować się z doradcą sklepu, który pomoże dokonać trafnego wyboru odpowiedniej części do danego modelu BMW.

5/5 - (2 votes)

MINI Edition – co o nim wiemy? Jak wyglądał triumf Hopkirka?

Poprzedni

Przyciemnianie szyb samochodowych krok po kroku

Następny

Zobacz także

Więcej 4 kółka