Horror Netflix

Jeżeli lubisz się bać, a duchy, opętania i złe moce są ci bliskie, nie jesteś jedyny – my też uwielbiamy kino grozy! Niestety znalezienie dobrego horroru wymaga wysiłku – platformy VOD zalane są słabymi, amatorskimi produkcjami, spośród których trudno jest wyłowić prawdziwe perełki.

Horror Netflix – Najlepsze horrory na Netflixie!

Z myślą o oszczędzeniu ci czasu oraz zbędnych nerwów przygotowaliśmy według nas listę 8 najlepszych horrorów Netflixa. Gwarantujemy, że po obejrzeniu tych filmów będziesz się bać zasnąć!

Lśnienie

Ten oparty na powieści Stephena Kinga film nazywany jest przez krytyków arcydziełem horroru! Grany przez Jacka Nicholsona główny bohater wraz z żoną i małym synkiem przeprowadzają się do górskiego hotelu Overlook. Pobyt w pustym, odciętym od świata hotelu wyzwala w ojcu rodziny psychopatyczne skłonności. Dzięki obłędnej roli Jacka Nicholsona, reżyserskiej maestrii Kubricka oraz niepokojącym klimacie film okazał się ogromnym sukcesem. Jeżeli nie widziałeś jeszcze Lśnienia, gorąco zachęcamy do nadrobienia zaległości!

Legion

Jeden z tych filmów, które albo się pokocha, albo wyłączy po dziesięciu minutach. Tuż przed rozpoczęciem biblijnej apokalipsy archanioł Michał postanawia przeciwstawić się Bogu i ochronić ciężarną kobietę, której dziecko może zatrzymać koniec świata. Seans Legionu sprawia dużo frajdy i śmiechu, o ile nie masz nic przeciwko dużej dawce kiczu i absurdu. 

Zombie express

Koreański hit o pociągu zainfekowanym przez zombie. Gdy ojciec z córką wsiadają do ekspresu jadącego do Busan, nie spodziewają się, że przyjdzie im być świadkami apokalipsy zombie. Ich jedyną nadzieją jest dotarcie do busańskiej bezpiecznej strefy. Nie jest to jednak łatwe zadanie, gdy w pociągu grasują hordy żywych trupów. Dynamiczna akcja oraz kreatywne podejście do tematu zombie to główne zalety Zombie expressu.

Wysyp żywych trupów

Jeden z najlepszych komediowych horrorów Netflixa! Shaun, życiowy nieudacznik, zmaga się z typowymi, angielskimi problemami – rozpadem związku i brakiem pieniędzy na piwo. Gdy miasteczko Shauna opanowują krwiożercze zombie, mężczyzna wraz z grupą przyjaciół zamyka się w miejscowym pubie, który staje się dla niego ostatnim bastionem przez atakami żywych trupów. Widzowie docenili ten film za kreatywne wyśmiewanie schematów oraz za absurdalny, angielski humor.

Coś za mną chodzi

Jeden z najlepszych niezależnych horrorów XXI wieku! Po przygodnym seksie z nieznajomym Jay zaczyna dręczyć tajemnicza istota. Dziewczyna wraz z grupką przyjaciół rozpoczyna własne śledztwo, w którym odkrywa przerażającą prawdę. Najbardziej do gustu przypadł nam unikalny klimat filmu – Coś za mną chodzi ogląda się jak połączenie przerażającego horroru z kameralnym dramatem.

Dziwak

Niezależny i niskobudżetowy horror Netflixa, który jest teatrem dwóch aktorów. Aaron, operator kamery, przyjmuję ofertę chorego na raka Josefa, który w ramach prezentu dla nienarodzonego syna postanowił sfilmować jeden dzień ze swojego życia. Zwykłe z pozoru zlecenie szybko okazuje się być czymś nietypowym i przerażającym. Kim naprawdę jest Josef? Jaki jest prawdziwy cel przygotowywanego przez Aarona filmu? Jeżeli ciekawią cię odpowiedzi na te pytania, koniecznie zobacz Dziwaka!

Apostoł

XIX wiek. Młody mężczyzna Thomas wyrusza na poszukiwania porwanej siostry. Śledztwo prowadzi go na tajemniczą wyspę, która jest siedzibą dla pogańskiej sekty. Thomas postanawia przeniknąć do kultu, który prawdopodobnie więzi porwaną siostrę. Mężczyzna odkrywa przerażającą prawdę o wyspie oraz o przywódcy sekty. Apostoł rozkręca się powoli, ale wciąga praktycznie od razu! Pogańskie kulty, tajemnicze bóstwa i ofiary z krwi – film trzyma w napięciu, a szalone zakończenie budzi strach.

Choć wybraliśmy osiem najlepszych horrorów Netflixa, na platformie znajdziesz o wiele więcej filmów grozy. Niektóre z nich straszą i wciągają, inne są zwykłą stratą czasu. Dobry Horror Netflix obowiązkowo należy oglądać wieczorem 😉

Sprawdź również:

5/5 - (23 votes)

Prostownik Kulon 912 – Gdzie kupić?

Poprzedni

Najlepsze filmy Netflix- 8 naszych propozycji

Następny

Zobacz także

Więcej Rozrywka