Kamera IP zewnętrzna

Skuteczna ochrona zewnętrznej części posesji czy obiektu jest możliwa z pomocą odpowiednio dobranego sprzętu monitorującego. Monitoring zewnętrzny pozwala zobaczyć, kto znajduje się na podwórku przed Twoim domem lub na zewnątrz budynku, który posiadasz (biuro, zakład pracy, warsztat etc.). Dzięki temu zyskujesz większą kontrolę nad otoczeniem. Jaką kamerę IP zewnętrzną powinieneś wybrać, aby najlepiej strzegła Twojego obiektu?

Dlaczego kamera IP zewnętrzna to dobry wybór?

Na rynku istnieje wiele rodzajów kamer stosowanych do monitorowania zewnętrznych części obiektów i budynków. Z wielu powodów na szczególną uwagę zasługuje jednak kamera IP zewnętrzna. Kamery tego typu wykorzystują sieć internetową, aby podawać obraz w wysokiej jakości, niezakłócany i nieprzerywany, możliwy do wglądu za pomocą urządzeń mobilnych (zdalne sterowanie).

Kamery IP zewnętrzne są często – w zależności od modelu – wyposażane przez producentów w szereg funkcji dodatkowych. Przybierają różne formy, dlatego bardzo łatwo dostosować określony typ kamery do swoich potrzeb, możliwości czy po prostu preferencji. Dobra kamera IP zewnętrzna będzie się jednak zawsze charakteryzować określonymi cechami, bez których jej praca na zewnątrz nie byłaby możliwa w pełni.

Do cech dobrych kamer zewnętrznych należy bez wątpienia wytrzymałość obudowy. Musi być odporna na uderzenia mechaniczne, czynniki atmosferyczne (wilgoć, promienie UV, grad, wiatr), a także chemiczne/organiczne (np. ptasie odchody).

Kamera IP zewnętrzna

Dobry sprzęt będzie także posiadał funkcję nocnego rejestrowania obrazu. Tryb nocny jest niezwykle skutecznym narzędziem do monitorowania podwórka w czasie, który jest najchętniej wybierany przez włamywaczy i złodziei do nielegalnego wkraczania na czyjąś posesję.

Warto też wybierać modele, które mają wbudowane sensory ruchu. Będą w stanie powiadomić właściciela o tym, że na jego posesję właśnie wkroczyła osoba niepożądana. Wyślą powiadomienie esemesowe lub mailowe, a wtedy szybka reakcja może odstraszyć włamywacza, zidentyfikować go, wezwać pomoc (znajomych, rodzinę, służby mundurowe).

Kamera IP zewnętrzna i jej umiejscowienie: gdzie zamontować?

Gdy wybierzesz model kamery, która Cię interesuje, musisz zastanowić się nad optymalnym miejscem jej instalacji. Źle umiejscowiona może nie objąć polem działania wystarczającej przestrzeni, a to może prowadzić do zmniejszenia się efektywności systemu monitoringu – należy unikać tworzenia martwych punktów monitoringu, których nie obejmuje kamera.

Najlepszym punktem obserwacyjnym będzie taki, który pozwoli oku kamery objąć cały obszar podwórza. Często nie jest to możliwe przy użyciu wyłącznie jednej kamery. Dwie lub trzy powinny rozwiązać ten problem i umożliwić pełny obraz całego podwórza czy przestrzeni przed monitorowanym obiektem.

Nie warto także umieszczać kamer w miejscach niewidocznych dla osób postronnych. Sam widok kamery jest już bardzo dużym czynnikiem odstraszającym intruzów, którzy zastanowią się kilkukrotnie, nim podejmą próbę włamania. Mogą zostać zidentyfikowani od razu, jeśli kamera uzyska obraz ich twarz.

Wybieraj kamery IP zewnętrzne w sposób przemyślany. Kupuj modele o dużym zasięgu działania, odpornym na uszkodzenia korpusie, ze wbudowanym trybem nocnym i czujnikami ruchu, a stworzysz wysoce wydajny system monitoringu wizyjnego na zewnątrz swojego domu bądź obiektu, który posiadasz. Zwiększysz tym samym poziom twojego komfortu psychicznego i zabezpieczysz się przed ewentualnymi próbami wtargnięcia i kradzieży. Na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać.

5/5 - (1 vote)

Bagażniki rowerowe – jaki wybrać, na co zwrócić uwagę?

Poprzedni

Masz ubezpieczenie OC? Sprawdź, o co rozszerzyć pakiet ubezpieczenia samochodu

Następny

Zobacz także

Więcej Inne