Pojazdy Polaris

Amerykańska firma Polaris to jeden z czołowych producentów pojazdów ATV i UTV na świecie. Na naszym krajowym rynku także jest doceniana i chętnie wybierana zarówno przez miłośników jazdy w terenie, jak i tych, którzy potrzebują sprawdzonych maszyn radzących sobie w ciężkich warunkach terenowych! Tego typu pojazdy mają bowiem szerokie zastosowanie, zarówno rekreacyjne i sportowe, jak i zadaniowe, wspomagając w przeprowadzaniu różnego rodzaju prac w terenie. Jak przedstawia się aktualna oferta pojazdów Polaris?

Quady Polaris – co mamy do wyboru?

Do najbardziej znanych i popularnych typów pojazdów ATV, czyli czterokołowych maszyn, które są w stanie poruszać się po trudnym terenie, należą quady. W Polsce jazda na quadach już od kilku lat jest jedną z ciekawszych i lubianych form rekreacji. A w ofercie marki Polaris znajdziemy niezwykle bogaty wybór quadów, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Do wyboru mamy dwie serie quadów:

  • Sportsman – uniwersalne quady do jazdy rekreacyjnej oraz pracy w terenie.

  • Scrambler – quady dedykowane do jazdy wyczynowej.

We wszystkich seriach znaleźć można kilka modeli quadów różniących się między sobą gabarytami, pojemnością silnika oraz wyposażeniem. Co istotne, większość oferowanych przez Polaris quadów posiada homologację, która umożliwia poruszanie się pojazdami nie tylko po terenie, ale także po drogach publicznych.

Quady Polaris

RZR Polaris – rekreacja i off-road

Kolejną ciekawą ofertą Polaris są pojazdy RZR o szerokim spektrum zastosowania. Są to w większości pojazdy, które w zależności od modelu mogą być jedno, dwu lub czteroosobowe. Modele kilkuosobowe określane są również jako pojazdy side by side. Maszyny te świetnie nadają się na rekreacyjne wypady w trudny teren. Przy czym są to naprawdę nowoczesne pojazdy wyposażone m. in. w nawigację, wielofunkcyjną kierownicę czy zestawy audio. Niektóre modele RZR Polaris np. RZR XP 1000 LE, także mają homologację, dzięki której można nimi jeździć po drogach publicznych. Co ciekawe, Polaris stworzył model RZR 170 dedykowany dla młodzieży, co pozwala młodym osobom na wczesne rozpoczęcie przygody z off-roadem.

Inne pojazdy UTV od Polaris

Quady i pojazdy RZR to nie wszystko, co ma do zaoferowania firma polaris. Oprócz tego marka posiada ofertę pojazdów UTV o zamkniętej kabinie, takich jak General i Ranger. Ponadto marka produkuje skutery śnieżne Polaris, od których tak naprawdę wszystko się zaczęło, ponieważ firma była pionierem w konstruowaniu pierwszych skuterów śnieżnych.

Aktualna oferta pojazdów ATV i UTV Polaris jest zatem niezwykle zróżnicowana i znaleźć można w niej naprawdę szeroką gamę pojazdów terenowych, które z powodzeniem mogą byś stosowane zarówno do spokojnej jazdy rekreacyjnej, jak i w porządnym off-roadzie czy na torze wyczynowym. Sprawdzają się one również jako pojazdy taktyczne i typowe pojazdy użytkowe, wykorzystywane do pracy w trudnym terenie.

O jakości konstrukcji pojazdów Polaris nie trzeba dyskutować. Marka od lat dostarcza swoje maszyny jednostkom militarnym – w tym również naszym krajowym, a w świecie rajdów terenowych – także w legendarnym już Dakarze, pojazdy Polaris nie raz i nie dwa zajmowały podium.

5/5 - (4 votes)

Podróż samochodem z rowerami może być łatwa i przyjemna. Poznaj zalety platform na hak.

Poprzedni

Samochody powypadkowe z firm ubezpieczeniowych

Następny

Zobacz także

Więcej 4 kółka