Wiedźmin Netflix

Serial Wiedźmin to film kontrowersyjny krytycznie. Nie znam żadnej produkcji, która miałaby tyle samo przeciwników, co zwolenników. Są krytycy, co wychwalają Wiedźmin Netflix, są też i tacy, co go nienawidzą. Jednak czego tak naprawdę możemy spodziewać się po filmie? Jakie ma braki? Czego jest zbyt mało, a co zasługuje na uznanie? Zapraszam do recenzji godnej walki z potworami. 

Wiedźmin Netflix, cda, online – Czy serial jest rzeczywiście mało słowiański? 

W wielu opiniach zapalonych widzów film miał ocenę 0/10. Jako osoba, która wiernie porównywała książkę z filmem muszę stwierdzić, że ocena jest niesłuszna. Serial Witcher netflix, cda, online wg. widzów miał zbyt mało motywów słowiańskich. W swoim komentarzach filmowi znawcy podkreślali, że w książce mitycznych nawiązać jest dużo więcej. Niestety, znowu muszę się z widzami nie zgodzić. Motywów słowiańskich w książce i serialu jest wystarczająco dużo. Klimat słowiańszczyzny jest oddany prawie w 100%. Sam Wojciech Sapkowski podkreśla, że książka posiada niewiele fragmentów odnoszących się do mitologi słowiańskiej.

Zobacz również >> Dom z papieru Netflix – to produkcja, którą warto obejrzeć

Najbardziej zastanawiający jest czas wystawienia osobistych przemyśleń widzów. Opinie o braku demonologii słowiańskiej pojawiły się zaraz po pierwszym odcinku. Osobiście jest to dla mnie duże zaskoczenie. Ciężko na podstawie jednego odcinka określić ilość wątków i nawiązań do określonej stylistyki. Przeważnie pierwsze sezony mają za zadanie nakierować widza na fabułę. Pierwszy sezon Wiedźmin netflix miał za zadanie pokazać fanom przyszłą tematykę serialu. Jej główny nurt, który będzie oparciem dla pozostałych odcinków. Dlatego jestem zaskoczona wystawionymi komentarzami o treści: film mało słowiański. 

Hejt na Witcher – czy rzeczywiście słuszny? 

Pamiętam film polskiej produkcji „Wiedźmin”. Opinie o tamtym filmie, jak najbardziej zasługują na negatywne komentarze. Jednak daje sobie rękę uciąć, że serial Witcher netflix, cda, online nie zasłużył na statuetkę hejtu roku 2019. Nie mogę sobie wyobrazić, że tak dobry film podzielił świat na dwa królestwa: hejtu i uznania. Mam nadzieję, że negatywne komentarze nie zniechęcą reżysera do stworzenia kolejnych odcinków. Bardzo ubolewam nad negatywnym odbiorem filmu. Jednak zamiast się załamywać będę jak Gerald walczyć o dobre imię tego serialu. 

Na co warto zwrócić uwagę? 

Z pewnością na dialogi. Inteligentne i celne żarty są wizytówką tego serialu. Podczas oglądania wiedzmin netflix można ubawić się do łez. Jest to zasługa odpowiednio wyłapanej chwili. Żartobliwe kwestie są dość nieprzewidywanie. Widz nie zdaje sobie sprawy, kiedy nadejdzie śmieszna kwestia. To dość trudne do wyłapania.

Żarty oraz dowcipne komentarze wylatują z ust bohaterów jak pocisk z karabinu maszynowego. Kiedy następuje nagły zwrot akcji ,podniosłe wydarzenie zamienia się w totalne bezguście celny komentarz zabija nas śmiechem. Takie rozładowanie napięcia jest jak najbardziej wskazane. Inteligenty żart doskonale pasuje do średniowiecznego klimatu dzieła. Jeśli chcecie ponownie obejrzeć Witcher netflix żartobliwych tekstów szukajcie u Geralda, Renfri oraz Jaskier. 

Wiarygodność w cenie 

Kiedy po raz pierwszy miałam zasiąść przed kanapą z popcornem w ręce zastanawiałam się nad scenografią. Miałam ogromną nadzieję, że sceny z filmu zostaną przedstawione zgodnie z twórczością Sapkowskiego. Miałam marzenie, że w filmie będzie pełno krwi, brudu oraz walk. I wiecie co? Moje marzenie się spełniło. Świat przedstawiony na Wiedzmin netflix jest zgodny z książką. Tutaj nie ma się do czego przyczepić można jedynie chwalić.

A kogo? Oczywiście grafików i odtwórcy głównej roli. Henry Cavill w serialu „Wiedźmin” dosłownie wchodzi w postać. Mimo że, wygląd oraz wiek aktora nie końca pasują do klimatu średniowiecza Henry nadrabia te zaległości grą aktorką. Na oklaski zasługuje także Anya Chalotra. Gdyby serial zasłużył na Oscary za najlepszą role kobiecą aktorka z pewnością otrzymałaby nagrodę. 

Oglądaj na Netflix >> https://www.netflix.com/pl/title/80189685

5/5 - (9 votes)

Narodziny Gwiazdy to Spore zaskoczenie

Poprzedni

Amazon Prime Video Polska – Wygoda i szeroki wybór filmowych hitów

Następny

Zobacz także

Więcej Rozrywka