Podły okrutny zły Netflix

Wszelkie produkcje o seryjnych mordercach przyciągają ludzi do telewizora, komputera czy kina. Motywy zbrodni oraz techniki stosowane przez morderców chce poznać każdy widz. Nie po to, aby zabijać, ciąć czy mieć korzyści finansowe. Ta fascynacja bierze się głównie tajemnicy. Film Podły okrutny zły Netflix pozwala wejść w skórę Teda Bundy’ego. Seryjnego mordercy, skazanego na karę śmierci.  

Podły okrutny zły netflix, cda, online – Kogo film rozczaruje, a kogo zachwyci? 

Produkcja Podły okrutny zły netflix jest ciekawym filmem o historii zbrodniarza. Reżyser Joe Berlinger swoją historię opierał na cyklu dokumentu „Rozmowy z mordercą. Taśmy Teda Bundy’ego”. Ten 4-odcinkowy dokument swojego autorstwa stanowi kontekst do powstania tak dobrej produkcji. Sceny z filmu zostały zainspirowane książką Elizabeth Kendall pt. „The Phantom Prince: My Life with Ted Bundy”.

Zobacz również >> Horror Netflix – 8 najlepszych horrorów na Netflixie!

Wykorzystanie powyższych dzieł pozwoliło twórcom Bundy’ego na nieoczekiwane podejście do tematu. Zamiast przedstawienia sylwetki głównego bohatera, jego zbrodni oraz ofiar możemy liczyć na historię jego rodziny. Osoby, które liczą na rozlew krwi mogą się mocno rozczarować. Podobnie sprawa ma się z wątkami sadystycznymi.

W filmie Podły okrutny zły netflix nie znajdziemy scen oraz kwestii związanych z poszukiwaniami mordercy m.in. wypowiedzi policjantów. Cała fabuła toczy się wokół jego osoby, narzeczonej oraz jej córki. Reżysera nie obchodzi także fakt popełnienia zbrodni jako czynu niedozwolonego. Procederu, za który grożą konsekwencje prawne. Jeśli liczysz na historię typowo kryminalną z rozbudowanym wątkiem poszukiwań sprawcy też będziesz zawiedziony.

Zobacz również >> Dom z papieru Netflix – to produkcja, którą warto obejrzeć

Produkcja ta jest dla osób, które chcą poznać świat Teda Bundy’ego jako zwykłego człowieka. Chętnie wejdą w jego codzienność oraz sferę prywatną. To prawdziwa gratka dla osób, które szukają informacji na temat jego relacji z narzeczoną. Mają nadzieję, poznać zbrodniarza w roli pracownika oraz kolegi z pracy. Film Podły, okrutny, zły netflix jest dla widzów, którzy w czarnej owcy szukają poczciwego baranka. Ludzi, którzy w każdej sytuacji widzą dobro. 

Podły, okrutny, zły – Miły, a jednak potwór 

Można powiedzieć, że postać bohatera w Podły, okrutny, zły przedstawia jego dobrą naturę. Pokazuje człowieka, który dba o wartości rodzinne. Jest oddany swojej partnerce. Ma dobre kontakty z przybraną córką. Główny bohater jest potraktowany niczym aniołek. Dobry chłopak z prowincji.

Rolę tytułowego bohatera odegrał Zac Efron.

Aktor z znany z głównie z produkcji dla nastolatek dobrze odegrał swoją rolę. Postawienie Zaca w takiej sytuacji było przemyślaną strategią. Sylwetka Teda jest łudząco podobna do aktora. Podobnie jak Ted, Zac Efron zbrodniarz jest tak samo uroczy oraz przyjemny z twarzy. Można powiedzieć, że bohater i aktor są jak bracia. Tak samo podobni i przystojni. Dlatego wybór tego aktora do głównej roli był celnym strzałem. 

Oglądaj na >> Player +

Ted od samego początku ukrywał swoją ciemną stronę mocy. Jego narzeczona mimo podejrzeń żyła w przekonaniu, że jej wybranek do dobry chłopak. Jednak po wyjściu z domu Ted przybierał postać wilka czyhającego na swoje ofiary. Miły urok osobisty oraz aparycja przekonywały ofiary do czystych intencji chłopaka. Swoją mową oraz wyglądem był idealnym kandydatem na męża. To postać, którą chcesz zaprosić na niedzielny obiad z rodzicami. Przekonujący wilk w owczej skórze miał jednak inne plany. Chciał mordować i to robił to z szaleńczą premedytacją. Jednak wszystkie te zbrodnie były robione w tajemnicy przed swoją rodziną. 

Mimo domysłów oraz poszlak, które zauważyła jego narzeczona nawet podczas rozprawy uważała go za dobrego człowieka. Kiedy przyszło do rozprawy Ted pokazał na co go stać. Przed trybunałem sprawiedliwości rozegrał show ofiary. Oglądając te scenę i nie znając życia Bundy’ego możemy być pewni jego niewinności. Rozegrane w sądzie przedstawienie dało Tedowi wielką sławę. Uczyniło z niego celebrytę oraz wielbiciela kobiet. 

Gdzie można obejrzeć film Podły okrutny zły?

  • CDA >>
  • Netflix>>
  • HBO GO >> sprawdź >> tutaj
  • Player >> sprawdź >> tutaj
  • Amazon >>
5/5 - (13 votes)

Dom z papieru Netflix – to produkcja, którą warto obejrzeć

Poprzedni

Green Book Netflix – Liczne brawa oraz nominacie do Oskarów

Następny

Zobacz także

Więcej Rozrywka