Mechanik

Każdy kierowca marzy o tym, by zostać zmiennikiem opon. Jak wybrać odpowiednią zmieniarkę opon do swojego samochodu? Dowiedzmy się, jak powstaje montażownica do opon.

Montażownica opon – budowa

Montażownica do opon to proste urządzenie. Najpierw zdejmuje się koło bezpośrednio z felgi. Następnie felgę montuje się na stojaku montażowym, a pracę kończy się poprzez usunięcie luźnych jeszcze opon za pomocą kolejnej dźwigni. Zamontuj oponę na feldze. Ten proces zajmie tylko kilka sekund przy odrobinie praktyki.

Profesjonalne warsztaty mogą również korzystać z urządzenia ręcznego. Taka zmieniarka opon ma wiele zalet, w tym skuteczność i niską cenę. Ten typ zmieniacza opon został doceniony zarówno przez mechaników, którzy rzadko zmieniają opony swoim klientom, jak i zapracowanych wulkanizatorów. Korzystają z nich również zapracowani serwisanci opon, szczególnie w okresach szczytu, kiedy przed ich sklepami ustawia się długa kolejka.

Wulkanizatorzy do swojej codziennej pracy używają także innych maszyn. W przypadku profesjonalnych monterów opon silnik elektryczny obraca koła. Oszczędza to czas i zmniejsza wysiłek pracownika. Silniki te są często używane w połączeniu z wyważarką do kół. Ta maszyna kosztuje co najmniej kilka tysięcy złotych. Koszt zaawansowanych technologicznie maszyn waha się od kilku tysięcy do trzydziestu tysięcy złotych. Każdy znajdzie ofertę dopasowaną do swojego budżetu. Pamiętajmy, że profesjonalne zmieniarki do opon stale się rozwijają i muszą być przystosowane do obsługi różnych profili opon, takich jak opony niskoprofilowe czy run-flat.

Jeśli nie potrzebujesz wyważać kół, w Twoim garażu może być użyta montażownica do opon. Do jej uzupełnienia należy dokupić wyważarkę do kół. Kosztuje ona ponad dwa tysiące złotych. Ponadto do decentralnej wymiany opon potrzebny jest specjalny klej. Klej ten służy do uszczelniania krawędzi gumy. Jest to miejsce, w którym ma ona bezpośredni kontakt z felgą.

Jakiej montażownicy powinienem użyć w moim warsztacie?

Jeśli chodzi o zakup maszyny takiej jak montażownica do opon, nadszedł czas, abyśmy zwrócili uwagę na każdy element.

W pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na zakres dostępnych opon oraz powierzchnię stołu. Nie należy pomijać mocy siłownika napełniającego. Jeśli zamierzamy często korzystać z twardych opon, powinna być ona dość wysoka. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę grubość kolumny montażowej. Decyduje ona o wytrzymałości maszyny podczas montażu lub demontażu opon.

Również musimy zwrócić uwagę na wysokość i opinie klientów. Są to dla nas bardzo ważne wskaźniki. Wskaźniki te okazują się być wiarygodnymi źródłami informacji. Przy zakupie używanego sprzętu ważne jest, aby sprawdzić dostępność części zamiennych.

Cena jest także ważnym czynnikiem. Jak zauważyliśmy, najdroższa zmieniarka opon nie różni się niczym od tej ze średniej półki. Nie zapominajmy o możliwości rozbudowy. Po prostu w razie potrzeby rozszerzamy ilość opon, które może obsłużyć nasza zmieniarka opon. Mamy potencjał do rozwoju w przyszłości.

Musimy zdecydować, czy powinniśmy kupić używane czy nowe urządzenie do montażu opon. Tylko osoby dobrze rozumiejące działanie i budowę zmieniaczy opon powinny rozważać zakup takiego urządzenia. We wszystkich innych przypadkach zalecamy zakup nowej zmieniarki opon. Jeśli masz ograniczony budżet, nie musi to oznaczać, że marka musi być dobrze postrzegana. Powinieneś upewnić się, że kupujesz zmieniacz opon tylko z zaufanego źródła. Montażownica do opon na sklep-warsztat.pl to bardzo wysokiej jakości produkty, w które warto zainwestować.

Przed zakupem zmieniarki do opon warto trochę poczytać. Dostarczy Ci to pewnej wiedzy i pomoże lepiej poznać temat. Możesz również skontaktować się bezpośrednio z producentem, aby uzyskać wszystkie szczegóły. Ważne jest, aby ustalić budżet, zanim kupimy montażownicę. Im więcej mamy luzu, tym większy budżet.

Oceń ten post post

Praca kierowcy – jak dbać o swoje bezpieczeństwo?

Poprzedni

Otrzymałem zaniżone odszkodowanie OC – co dalej?

Następny

Zobacz także

Więcej Porady