Giełda samochodowa Poznań

Każdego miesiąca na największych giełdach samochodów w naszym kraju wystawianych jest tysiące aut osobowych. Chociaż mają one coraz poważniejszą konkurencję – w postaci komisów oraz ogłoszeń w internecie – wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością. Dotyczy to szczególnie giełdy w Poznaniu. Giełda samochodowa Poznań – Jak mądrze kupić auto na giełdzie?

Giełda samochodowa Poznań – podstawowe informacje

Jeżeli twoim celem jest duża giełda części samochodowych Poznań jest miejsce gdzie znajdziesz szeroki wybór samochodów oraz potrzebnych części. Sama giełda znajduje się na ulicy Wyścigowej 3, na Torze Poznań oraz czynna jest w niedziele, oraz czwartki od godziny 5:30 rano do 13:00.

Zobacz również >> Giełda samochodowa w Berlinie

Poznańska giełda, która odbywa się dwa razy w tygodniu cieszy się dużą popularnością. Dawniej można tu było znaleźć od 2 do 3 tysięcy aut – dziś jest ich trochę mniej, ale w dalszym ciągu sporo. Ile kosztują wejściówki? Jeżeli chcemy jedynie rozejrzeć się za interesującym nas modelem nie zapłacimy nic. Osoby, które chcą wjechać na giełdę z autem w czwartki, za każdy typ samochodu zapłacą 25 złotych. Natomiast w niedziele ceny różnią się w zależności od auta:

 • cena biletu za samochody osobowe wynosi 40 złotych
 • za samochód dostawczy 50 złotych
 • za samochód ciężarowy 70 zł
 • natomiast za miejsce handlowe bez pojazdu 55 złoty
 • parking to opłata rzędu 5-7 zł w zależności od miejsca

Giełda części Poznań – jak kupić auto?

Na giełdzie w Poznaniu znajdziemy głównie auta osobowe różnej klasy oraz w różnych cenach. Zdarzają się jednak również samochody dostawcze czy ciężarowe. Dominują 8 – 15-letnie modele, szczególnie Audi oraz VW. Jednak zauważyć można, że największym zainteresowaniem cieszą się auta do 10 tysięcy złotych.

Jeżeli chcesz kupić auto które spełnia te warunki, giełda samochodowa Poznań okaże się idealnym miejscem. Warto pamiętać, aby na giełdzie nie bać się negocjacji – dzięki niej będziemy w stanie osiągnąć naprawdę korzystną cenę. O czym jeszcze warto pamiętać, aby dobrze kupić auto na giełdzie w Poznaniu? Aby pojawić się tam stosunkowo wcześnie – na pewno przed 8:00. Wtedy możemy liczyć na najbardziej atrakcyjne propozycje. Nie warto też ulegać presji sprzedającego – nie powinniśmy się spieszyć kupując auto. Należy przeprowadzić dogłębną analizę stanu technicznego samochodu. Z pewnością przejażdżka samochodem jest obowiązkowa.

Auto z giełdy – jak je kupić dobrze?

Zarówno giełda samochodów w Poznaniu, jak i inne giełdy w naszym kraju w dalszym ciągu są doskonałym miejscem na zakup samochodu. Ich ogromnym atutem jest to, że dokładnie widzimy to, co chcemy kupić – nie tak jak w przypadku ogłoszeń internetowych. Giełda samochodowa Poznań to również doskonały sposób na zakup auta, jeżeli nie mamy dużo czasu – wszystkie modele oraz ich właścicieli zgromadzeni są w jednym miejscu. Jak kupić auto na giełdzie? 

 1.  Aby uniknąć kupna nietrafionego modelu, warto przed wizytą na giełdzie przemyśleć swoje potrzeby. Dzięki temu nie kupimy samochodu pod wpływem emocji. Wybór modelu powinien zależeć od wielkości rodziny oraz od tego, jak często będziemy używać auta i gdzie.
   
 2. Warto pamiętać, że kupując auto używane za pewne będziemy musieli włożyć niemały wkład finansowy. Podstawą jest wymiana oleju w napędzie rozrządu oraz silniku, nierzadko również poważniejsze naprawy. Dlatego nie warto przeznaczać całej posiadanej kwoty na zakup auta, ale podzielić budżet na dwie części – czyli zakup i serwis.
 3. Na giełdę warto też wybrać się ze znajomym, który gdy będzie taka potrzeba udzieli nam trzeźwej rady oraz nie będzie działał pod wpływem emocji. Może on też zauważyć wady, których my nie dostrzegamy.
 4. Podczas jazdy próbnej warto sprawdzić jak samochód przyśpiesza, jak silnik reaguje na wysokie obroty oraz podczas szybszej jazdy. Jeżeli sprzedawca nie chce się na to zgodzić – bardzo prawdopodobnie coś przed nami ukrywa.
 5. Doskonałym pomysłem jest podjechanie z autem do znajomego mechanika. Gdy giełda odbywa się na tygodniu zazwyczaj nie ma z tym problemu. Jednak w większych miastach z pewnością znajdziemy mechanika, który pracuje również w niedzielę.
 6. Zanim zaczniemy weryfikować stan techniczny pojazdy warto dokładnie sprawdzić dokumenty pojazdu- na przykład numer VIN na nadwoziu i w dokumencie, czy auto posiada kartę pojazdu oraz, czy ma ważną polisę.
4.9/5 - (34 votes)

Giełda samochodowa Warszawa – Jak kupić auto?

Poprzedni

Ile kosztuje Netflix?

Następny

Zobacz także