Na co zwrócić uwagę przy zakupie słuchawek?

Słuchawki nauszne z aktywną redukcją szumów stają się coraz popularniejszym gadżetem, bowiem pozwalają na cieszenie się idealnym dźwiękiem w absolutnie różnych miejscach. Sprawdzą się więc zarówno w głośnym biurze, na ulicy jak i podczas podróży. Tego typu sprzęt docenią także osoby, które często latają samolotami oraz spędzają wiele godzin tygodniowo w komunikacji miejskiej, gdzie szum tła potrafi być naprawdę głośny.

Słuchawki dokanałowe, douszne czy nauszne – jakie wybrać?

Decydując się na ich zakup słuchawek zaopatrzonych w funkcję, jaką jest aktywna redukcja szumów, warto przyjrzeć się modelom dousznym lub dokanałowym, które pozwalają uzyskać odpowiednią tzw. izolację pasywną. Stanowi ona jeden z powodów, dla których aktywna redukcja szumów jest skuteczna – kanał słuchowy jest dobrze izolowany od zakłóceń zewnętrznych.

Dodatkowo modele dokanałowe to także sprzęt, który w pełni dostosowany jest do anatomii ucha. Takie słuchawki są lekkie i wygodne, a dodatkowo nie zajmują dużo miejsca. Ich wadą jest jednak stosunkowo krótki czas działania. Słuchawki ANC, czyli z języka angielskiego Active Noise Cancellation, wymaga dodatkowej energii, a w tak kompaktowej konstrukcji nie ma miejsca na akumulator o dużej pojemności. Niektóre osoby mogą jednak odczuwać dyskomfort podczas ich używania, ponieważ są one wprowadzane bezpośrednio do przewodu słuchowego. W takim przypadku lepiej sprawdzą się klasyczne słuchawki nauszne, które charakteryzują się nieco większą mocą oraz komfortem użytkowania.

Słuchawki przewodowe czy bezprzewodowe?

Wybór słuchawek, czy to przewodowych, czy bezprzewodowych, powinien sprowadzać się przede wszystkim do swoich osobistych preferencji. Należy jednak pamiętać, że modele z obsługą Bluetooth stają się z roku na rok coraz popularniejsze. Zapewniają większą swobodę ruchów oraz charakteryzują się mniejszą wagą. Dzięki nim zniknął również problem uszkodzonych kabli. Co więcej, w wielu modelach nausznych producenci oferują możliwość skorzystania z dołączonego kabla – jeśli z jakiegoś powodu domyślne połączenie Bluetooth z urządzeniem nie jest dostępne.

Na jaki model słuchawek z redukcją szumów postawić?

Wiele osób zastanawia się, na jaki model słuchawek z redukcją szumów należy postawić, aby cieszyć się niezakłóconym dźwiękiem. Dobrym pomysłem może być zdecydowanie się na słuchawki Bose z aktywną redukcją szumów, które zadowolą nawet te najbardziej wymagające osoby. Sprzęt tej firmy można nabyć w różnych przedziałach cenowych, dlatego konkretny model warto wybrać w zależności od posiadanego budżetu. W przypadku słuchawek dokanałowych znakomitym wyborem mogą być słuchawki Bose Sport Earbuds, natomiast dla osób, które cenią sobie słuchawki nauszne – Bose SoundLink Around-ear.

Zakup słuchawek warto jednak dobrze przemyśleć, tak aby zdecydować się na dobrej jakości sprzęt. Nie zawsze jednak możliwe jest korzystanie ze słuchawek, które wygłuszają dźwięki otoczenia, dlatego fani dobrego audio, którzy do pracy dojeżdżają własnym środkiem transportu, mogą z kolei zdecydować się na radioodtwarzacze samochodowe.

5/5 - (4 votes)

Jak wymienić blok silnika w Garbusie?

Poprzedni

Uruchom Bike – wzmacniane akumulatory motocyklowe

Następny

Zobacz także

Więcej Rozrywka