Wybierasz się z rodziną do Warszawy? Sprawdź, gdzie warto się udać. 1

Planujesz wyjazd z dziećmi do stolicy Polski? W takim razie z pewnością chciałbyś pokazać rodzinie najpiękniejsze zakątki Warszawy i zaoferować im wiele atrakcji. Zatem nim wybierzesz się na wyprawę, sprawdź gdzie warto się udać.

Łazienki Królewskie

Piękne, zielone otoczenie, idealne na przyjemny spacer z ukochanymi osobami. Park oferuje atrakcje w postaci amfiteatru i XVII wiecznego teatru. Jeśli chodzi o samo muzeum umieszczone w Łazienkach Królewskich – istnym sercu stolicy, niegdyś będących terenem letniej rezydencji króla Augusta Poniatowskiego, jest ono przepięknym miejscem o wyjątkowej historii. Pałac na Wyspie, bo tak zwał się zamek wymienionego wcześniej władcy, jest zabytkiem powstałym z jego zamierzenia. Zarówno dorośli, jak i dzieci zachwyca się pięknym, klasycystycznym stylem, w jakim wybudowano rezydencje oraz zaskakującą kolekcja przepięknych, kolekcjonowanych przez Poniatowskiego dzieł sztuki w postaci obrazów.  Same Łazienki Królewskie zawdzięczają swe powstanie królowi Zygmuntowi III Wazie, który zażyczył sobie wybudowanie Pałacu Ujazdowskiego (który też możecie ujrzeć w Łazienkach), co stało się powodem do wybudowania dwóch pawilonów: Ermitrażu i Łaźni, które w późniejszym czasie stały się znane jako nasze Królewskie Łazienki.

Królewskie Łazienki

Oprócz atrakcji w postaci architektonicznych pereł Warszawy, warto zwiedzić wspaniałe Królewskie Ogrody. Składają się one z trzech ogrodów: Królewskiego,Romantycznego i Modernistycznego. Obejrzenie ich to piękne przeżycie dla całej rodziny na lata.

Zamek królewski

Piękny polski zamek, niegdyś miejsce zamieszkania książąt mazowieckich. Ten zabytek powstały w XIV wieku, to piękny budynek w stylu  barokowo – klasycystycznym. Dorośli z pewnością zainteresują się historią polskich władców, którzy urzędowali w tymże zamku, dzięki muzealnej części dawnej rezydencji, otwartej dla turystów i zwiedzających. Wcześniej trzeba zakupić bilety, które kosztują 15 zł (normalny) oraz około 13 dla dzieci, ale niekiedy w Zamku wystawiona zostaje wystawa tematyczna – dodatkowa atrakcja, i wówczas bilety drożeją do nawet 30 zł. Zwiedzenie owego zamku z pewnością będzie przyjemne i przyniesie Wam wiele emocji.

Zamek królewski

Pałac Nauki i Kultury

Słyszysz Warszawa: myślisz – Pałac Kultury i Nauki. Rozsławiony przez kultowe seriale, takie jak ,,Czterdziestolatek” czy też dzięki wielu wspominkach w książkach itd. Dawne sale reprezentacyjne są otwarte dla zwiedzających, którzy wcześniej muszą nabyć bilety w cenie 40 i 35 zł. Wynajęty przewodnik oprowadzi po pałacu i opowie wiele zabawnych ciekawostek. Jeśli chcecie, będziecie mogli także wjechać na wieżę widokową, z której rozpościera się widok na całą Warszawę. Nawet dla osób, które boją się wjechać windą na 30. piętro, wycieczka okaże się świetna, gdyż winda w zaledwie około 15 sekund wjeżdża na taras. Dodatkową zaletą tego obiektu jest to, iż atrakcje warszawa bon turystyczny , czyli a więc daje możliwość zapłacenia bonem turystycznym za przejazd.

Jeśli interesują Cię inne tematy, np. z męskiej specyfiki, takie jak wazektomia , zajrzyj na stronę dzidzius.pl.

Oceń ten post post

Malowanie proszkowe felg – na czym polega?

Poprzedni

Opony bieżnikowane – czym są?

Następny

Zobacz także

Więcej Rozrywka