Budowa i tuning samochodów

Samochody to już nieodłączny element życia współczesnego człowieka. Wiele osób posiada więcej niż jedno auto. A samochody to niestety pojazdy wymagające odpowiedniego serwisu, a w razie potrzeby, także naprawy. Zapotrzebowanie na mechaników samochodowych i jest zatem olbrzymie. Można powiedzieć, że zawód ten, należy do jednych z najbardziej perspektywicznych. Dlatego studia Budowa i tuning samochodów to doskonałe przygotowanie do wykonywania tego opłacalnego i przyszłościowego zawodu!

Studia budowa samochodu – dla kogo?

Studia inżynierskie Budowa i tuning samochodów oferowane są na kierunku Transport na UTH w Warszawie. Specjalność ta dedykowana jest zarówno dla osób planujących pracę w serwisie ASO, stacjach diagnostycznych czy otwarcie własnego warsztatu samochodowego, jak i dla wszystkich pasjonatów motoryzacji, którzy chcą się po prostu zająć tuningiem czy konstruowaniem samochodów lub wiążą swoją karierę zawodową z motoryzacją w jakiejkolwiek innej formie.

Budowa i tuning samochodów to studia dwustopniowe, które umożliwiają zdobycie tytułu inżyniera i licencjatu oraz kontynuację edukacji poprzez studia uzupełniające magisterskie (studia II stopnia). W ten sposób można zdobyć wyższe wykształcenie na kierunku i specjalności inżynierskiej, obejmującej budowę samochodów oraz tuning aut.

Budowa samochodów – zakres wiedzy

Dzisiaj u nie przypomina już tego, co pamiętamy sprzed nawet kilkunastu lat. Współczesne auta to niezwykle zaawansowana technologia , gdzie nie wystarczy jedynie znajomość mechaniki, ale konieczne jest orientowanie się w elektrotechnice i elektronice samochodowej. Skomplikowane układy pełne różnego rodzaju czujników, wymagają stosowania odpowiednich narzędzi diagnostycznych.

Dzisiaj jednym z najważniejszych elementów diagnostyki auta jest badanie komputerowe. Do tego potrzebna jest umiejętność obsługi oprogramowania dedykowanego do tego typu diagnostyki. Dlatego też na studiach budowa i tuning samochodu, obok wiedzy z zakresu mechaniki i budowy silników, studenci zdobędą również wyczerpującą wiedzę z zakresu elektromechaniki i mechatroniki.

Dzięki temu budowa samochodów nie będzie miała przed nimi żadnych tajemnic, ponieważ będą oni w posiadaniu kompleksowej wiedzy, która pozwoli im pracować z nowoczesnymi pojazdami – w tym również z tymi, których popularność na polskim rynku dopiero rośnie, czyli z autami wyposażonymi w napędy hybrydowe.

chip tiuning

Tuning samochodów – tuning zewnętrzny oraz chiptuning

Dla wielu tuning samochodów kojarzy się tylko z niestandardowym wyglądem auta, cienkimi felgami, spojlerami czy dość intensywnymi barwami karoserii. A jest to tylko część tuningu samochodów, czyli tuning nadwozia i podwozia – ogólnie tuning zewnętrzny auta. Można jednak poddać samochód ulepszeniom elektromechanicznych, które polegają na wzroście jego mocy poprzez wprowadzenie zmian w układzie sterowania pracy silnika. I to jest właśnie chiptuning.

Zajęcia z tuningu i chiptuningu szczególnie przydadzą się osobom, które chcą związać swoją przyszłość z karierą w motosportach. Wiedza z tego zakresu pomoże modyfikować i ulepszać samochody sportowe. Równie dobrze można jednak wprowadzić tego typu usługi we własnym warsztacie, ponieważ wielu właścicieli samochodów chce ulepszyć swoje auta, zarówno pod kątem tuningu zewnętrznego, jak i zwiększenia ich mocy.

Co istotne, studenci kierunku Budowa i tuning samochodu na warszawskiej UTH oprócz zajęć związanych stricte z motoryzacją, mogą liczyć na zdobycie podstaw związanych z organizacją i zarządzaniem, co pozwoli rozwinąć im skrzydła w prowadzeniu własnego biznesu.

4/5 - (114 votes)

BMW R18 Dragster – Motorrad prezentuje nowy motocykl

Poprzedni

Na co zwrócić uwagę przy zakupie opon?

Następny

Zobacz także

Więcej 4 kółka