Dopłata do odszkodowania OC

Miałeś wypadek i ubezpieczyciel wycenił Twoją szkodę. Nie masz jednak pewności, czy kwota, na jaką zostały oszacowane straty pokryje koszt naprawy. Zaniżone odszkodowanie to niestety powszechna praktyka. Cena naprawy pojazdu może wynieść znacznie więcej niż oszacował to ekspert. Na szczęście nawet jeśli oc sprawcy w początkowym rozliczeniu nie pokryje całości to możesz liczyć na dopłatę. Dowiedz się jak ją uzyskać.

Zaniżone odszkodowanie? To już nie problem!

Na szczęście zawsze można odwołać się od decyzji ubezpieczyciela. Można zrobić to na własną rękę, ale trzeba dokładnie wiedzieć jakie dokumenty złożyć oraz jak argumentować swój wniosek. Jeśli nie jesteś pewnie jak zrobić to samodzielnie możesz skorzystać z pomocy. Dopłata do odszkodowań to temat, który zajmują się specjalistyczne firmy. Działając w nich eksperci dokładnie wiedzą jak postępować w takich sytuacjach.

Wiele tego typu spraw można już załatwić przez Internet. Wystarczy wejść na stronę, wypełnić odpowiedni formularz a rzeczoznawcza skontaktuje się w sprawie ustalenia szczegółów.

Czy można odwołać się od decyzji ubezpieczyciela?

Uważasz, że Twoje odszkodowanie zostało zaniżone? Nie jesteś sam, ponieważ statystyki mówią, że znaczny odsetek szkód jest źle oszacowanych. W ten sposób firmy ubezpieczeniowe prowadzą nieuczciwe praktyki. Na szczęście od wydania decyzji ubezpieczyciela można się skutecznie odwołać. Jeśli i Ciebie dotyczy taka sytuacja, sprawdź na stronie https://kancelariawo.pl/doplata-do-odszkodowania-oc/ jak to zrobić.

Co zrbić jeśli odszkodowanie zostało zaniżone?

Towarzystwo ubezpieczeniowe może wypłacić Ci niższą kwotę za wypadek niż kolizję niż zakładałeś. To problematyczna sytuacja, bo nie będziesz wtedy mógł pokryć całych kosztów naprawy. Dlatego też klienci coraz częściej starają się o uzyskanie dopłaty do odszkodowań. Oferty możliwości odkupu wierzytelności ma w swojej ofercie wiele firm działających w branży. Warto się im wnikliwie przyjrzeć.

Taka procedura może być dla Ciebie dużo bardziej korzystna niż zgłoszenie się do sądu, aby dochodzić swoich praw. Rozprawa może trwać długo i będzie wymagała przygotowania szeregu dokumentów. Nie ma też gwarancji jak się zakończy. Trzeba będzie przedstawić szczegółowy kosztorys naprawy pojazdu i udokumentować wiele innych kwestii. Dużo szybciej i przede wszystkim skutecznie można to załatwić korzystając z usług zajmującej się tym firmy. Odzyskasz pieniądze i nie będzie musiał stresować się skomplikowaną procedurą.

Oceń ten post post

Jak wybrać dywaniki samochodowe – welurowe czy gumowe?

Poprzedni

Przegląd najlepszych bagażników rowerowych na hak

Następny

Zobacz także

Więcej Porady