Czym wyczyścić wnętrze pojazdu? 1

Regularne czyszczenie i pielęgnacja to podstawa nie tylko w przypadku karoserii i zewnętrznych elementów auta, ale również jego wnętrza. Przebywanie w nim będzie zdecydowanie bardziej przyjemne, szczególnie na dłuższych trasach, jeśli w środku będzie czysto, świeżo i pachnąco. Jak i czym wyczyścić wnętrze pojazdu, aby szybko przywrócić mu perfekcyjny wygląd?

Czym wyczyścić wnętrze pojazdu?

Mycie wnętrza pojazdu wymaga nie tylko dobrego planu, ale również zastosowania odpowiednich środków – kupionych w sklepie motoryzacyjnym, pochodzących od sprawdzonych i renomowanych producentów. Wszelkie eksperymenty z przypadkowymi środkami do mycia mogą bowiem negatywnie wpłynąć na estetykę kokpitu. Choć niektórzy kierowcy uważają, że w zupełności wystarczy czyszczenie wodą z mydłem lub innymi domowymi specyfikami, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie użycie profesjonalnego środka do czyszczenia wnętrza auta. Woda z mydłem czy domowym płynem myjącym może nie poradzić sobie z brudem, a także powodować uszkodzenia na delikatnych powierzchniach. Specjalistyczne preparaty to odpowiednio przygotowane mieszanki zawierające substancje czynne, które usuwają zabrudzenia, a jednocześnie nie są zagrożeniem dla delikatnych i łatwych do uszkodzenia elementów.

Od czego zacząć czyszczenie?

Sprzątanie auta zaczynamy od pozbycia się wszystkich śmieci, które często lądują na tylnych siedzeniach, dywanikach czy pod fotelami. Nierzadko są to opakowania po jedzeniu i napojach, które nie tylko zaśmiecają wnętrze, ale również pozostawiają trudne do usunięcia plamy na tapicerce i innych elementach we wnętrzu. Kolejnym krokiem jest odkurzanie. Choć niektórzy właściciele pojazdów zostawiają je na sam koniec sprzątania, nie jest to dobry pomysł. Jeśli najpierw dokładnie umyjemy deskę rozdzielczą i szyby, a dopiero potem sięgniemy po odkurzacz, drobinki kurzu i brudu ponownie osiądą na już wyczyszczonych powierzchniach. Wnętrze auta odkurzamy szczotką z miękkim włosiem, którą można bez obaw czyścić nie tylko fotele, ale również elementy plastikowe. Szczęśliwi posiadacze podróżujących czworonogów muszą również się zmierzyć z dużą ilością sierści na siedzeniach. Jeśli odkurzacz nie poradzi sobie z nią wystarczająco skutecznie, trzeba będzie sięgnąć po rolkę do ubrań i żmudnie wyczyścić wszystkie elementy tapicerowane.

Jak usunąć kurz i brud z deski rozdzielczej?

Kurz i brud z deski rozdzielczej wstępnie usuwamy za pomocą odkurzacza z miękką szczotką. W taki sposób na pewno znikną wszystkie powierzchowne zabrudzenia, te trwałe jednak wymagają więcej uwagi i solidnego czyszczenia. W tym celu warto sięgnąć po sprawdzone, profesjonalne środki, przeznaczone do usuwania zabrudzeń w aucie. APC ADBL to propozycja dla kierowców, którym zależy na wysokiej skuteczności, a jednocześnie bezpieczeństwie czyszczonych powierzchni. Środek przeznaczony jest do czyszczenia wszelkich zabrudzeń i wszystkich powierzchni, jakie znajdują się we wnętrzu auta. Skutecznie usuwa kurz, trwałe plamy i silne zabrudzenia, które nie znikają po użyciu zwykłej wody z mydłem. apc ADBL na sklep.motogo.pl to najlepsza opcja, aby w krótkim czasie przywrócić wnętrzu auta czysty i świeży wygląd. 

Usuwanie kurzu i brudu z deski rozdzielczej wymaga nie tylko zastosowania sprawdzonego płynu, ale również odpowiedniej, delikatnej ściereczki – najlepiej wykonanej z mikrofibry. Unikajmy szorstkich gąbek i ścierek, gdyż podczas czyszczenia mogą one zarysować powierzchnię.

Jak dbać o deskę rozdzielczą?

Deska rozdzielcza jest wizytówką każdego samochodu, ale jej pielęgnacja to nie tylko kwestia estetyki. Jeśli jest brudna i pełna plam, może odwracać uwagę i utrudniać bezpieczną jazdę. Materiały, z jakich wykonane są deski rozdzielcze w autach ulegają degradacji także pod wpływem powietrza, szczególnie bardzo wilgotnego. Powierzchnia deski wtedy matowieje, staje się pożółkła i mało estetyczna. Aby tego uniknąć, należy systematycznie czyścić deskę rozdzielczą za pomocą odpowiednio dobranych preparatów. Mycie przedniej części kokpitu auta powinno być dobrym nawykiem, podobnie jak regularne nawyki na myjni. Regularna pielęgnacja to gwarancja, że deska rozdzielcza nawet w wieloletnim aucie będzie wyglądała jak nowa.

Oceń ten post post

Koła pasowe klinowe – co warto wiedzieć?

Poprzedni

Stała współpraca z firmą transportową – 5 zasad

Następny

Zobacz także

Więcej Porady