Jakie bramy garażowe wybrać?

Brama garażowa to ważny element budynku dla osób posiadających auto. Wrota garażowe muszą zapewnić przede wszystkim bezpieczeństwo przed włamaniem. Oczywiście to tylko jedno z wielu wytycznych, które powinna spełniać brama. Na co zwrócić uwagę przy wyborze bramy? Który rodzaj sprawdzi się lepiej?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze bramy garażowej?

Bramy garażowe na rynku dostępne są w kilku rodzajach. Przed zdecydowaniem się na konkretny model należy zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych kwestii, które pomogą uniknąć różnych niechcianych komplikacji.

Na samym początku warto wziąć pod uwagę wysokość oraz szerokość bramy. Jest to ważne ze względu na późniejszą swobodę wjazdu i zamykania bramy, zarówno ręcznie, jak i napędem. Szerokość bramy musi być dokładnie przemyślana, czasami standardowe 2m mogą okazać się niewystarczające dla osób posiadających auta rodzinne czy terenowe. Najlepiej postawić tu na 2,4 – 2,5 m.

Tak samo wygląda sytuacja względem wysokości, która też musi być dopasowana do pojazdu, jaki posiadamy. Najrozsądniej jest wówczas wybrać bramę o wysokości 2,4 m. Bramy garażowe mają być swobodne w używaniu, dlatego parametry są ważne.

Poza parametrami ważne są także kwestie estetyczne. Brama powinna pasować przede wszystkim do stylu domu, jej kolor powinien być w tym samym odcieniu co elewacja i dach. Inaczej będzie wyglądać to niekorzystnie.

Rodzaje bram garażowych

Istnieje kilka rodzajów bram garażowych. Wyróżnia się m.in. bramy garażowe segmentowe, klienci często wybierają właśnie je, dlatego, że dostępne są w wielu wzorach i kolorach. Dodatkowo są wypełnione pianką, która ma chronić przed hałasem, a także trzymać ciepło. Bramy garażowe hormann to idealny wybór, ze względu na trwałość, jak i estetyczny wygląd.

Bramy garażowe uchylne to idealny wybór dla osób, które chcą zakupić bramę z niższej półki cenowej. Koszt bowiem jest zdecydowanie mniejszy niż przy innych rodzajach. Mimo swojej ceny wcale nie są gorsze. Bramy garażowe hormann zapewniają wysoką gwarancję produktu oraz gwarantują wysoki poziom izolacji termicznej, oraz akustycznej.

Bramy garażowe skrzydłowe to proste i tanie rozwiązanie, jednak są już coraz rzadziej wybierane. Charakteryzują się prostą konstrukcją i łatwością montażu. Sama kwestia dbania o bramę nie należy do skomplikowanych. Najczęściej nie są ogrzewane, lecz to zależy od producenta. Główną z przyczyn rzadkości sięgania przez klientów po tej rodzaj jest fakt, iż bramy te nie są zbyt wygodne w obsłudze.

Bramy garażowe rolowane również należą do tych, na które klienci nie decydują się często. Przyczyną jest wysoka cena, która zazwyczaj wynosi minimum 2000 zł. Bramy garażowe tego rodzaju działają podobnie jak rolety okienne. Ich główną zaletą jest przede wszystkim wygoda oraz odporność na korozję. Sama estetyka bramy zasługuje na wyróżnienie. Posiadają doskonałe zabezpieczenie, przez co włamanie, nie jest w żaden sposób możliwe.

Wybór bramy do garażu nie należy do decyzji łatwych. Należy wziąć pod uwagę wiele czynników i zdecydować czego tak naprawdę będziemy oczekiwać od produktu. Warto doradzić się w tej kwestii jednak eksperta.

 

5/5 - (3 votes)

Jakie tabletki na energię są najzdrowsze – poznaj opinie Grinday Energik

Poprzedni

Jak sprawdzić samochód po VINie?

Następny

Zobacz także

Więcej Porady