Green Book Netflix

Liczne brawa oraz nominacie do Oskarów przekonały mnie do obejrzenia filmu Green book netflix, cda, online w swoim domu. Z całą pewnością muszę przyznać, że była to dobra decyzja. A wszelkie statuetki, uznanie krytyków oraz komentarze publiczności są jak najbardziej na miejscu. Czego warto szukać w filmie? Dlaczego ma tak dobre opinie oraz recenzje? Zaraz się o tym przekonasz. 

Green Book Netflix, cda, online  – Historia dwóch światów 

Tak można z podsumować ten film. Fenomen Green book netflix polega na kontraście pomiędzy dwoma bohaterami. Donald Shirley oraz Anthony’ego „Wargi” Vallelongi to osoby, pochodzą zupełnie z innych światów. Donald Shirley to prawdziwa gwiazda muzyczna. Eurydyk z mnóstwem fanów i dolarów na koncie.

 

Niezwykle samotny Afroamerykanin, który często spotyka się z rasistowskim nastawieniem do swojej osoby. Drugi natomiast jest przeciwieństwem bogatego muzyka. Anthony „Wargi” Vallelongi to biedny człowiek, który każdego dnia musi walczyć o byt. Żyje w kręgu niezwykle hałaśliwej rodziny. Swoje przeciwności losu pokonuje z użyciem pięści oraz sprytu. 

Green Book online netflix

Te dwie postacie w latach 60. połączyło nieoczekiwane zdarzenie. Chęć muzyka o koncertach w najbardziej rasistowskich dzielnicach Ameryki wywołał w wytwórni efekt paniki. Zaniepokojona o życie i zdrowie wytwórnia postanawia zatrudnić osobistego ochroniarza oraz szofera dla Anthony’ego. Tak „Warga” spotyka na swej drodze cenioną gwiazdę.

Zobacz również >> Podły okrutny zły Netflix – jest ciekawym filmem o historii zbrodniarza.

Od tego momentu bogacz oraz biedak stają się nierozłączni. Wraz z poradnikiem o miejscach przyjaznym Afroamerykanom koncertują po Południu. Mimo stosowania się do wskazówek przewodnika nieprzewidziane incydenty na tle rasistowskim nie są rzadkością. 

Schematyczna wierność w dobrym ujęciu 

Film, jak podkreślają widzowie jest dość schematyczny. Jednak, jak się potrafi dobrze ująć temat to przewidywalność staje się zaletą. Tak jest w przypadku produkcji Green book netflix, cda, online oraz postaci głównych bohaterów. Niezwykle inteligenty oczytany oraz pełny klasy Afroamerykanin to postać, która jest standardowym reprezentantem klasy wyższej.

Zobacz również >> Dom z papieru Netflix – to produkcja, którą warto obejrzeć

Podobnie sprawa ma się z „Wargą”. Pochodzący z klasy niższej były pracownik klubu nocnego jest osobą niezbyt inteligentną. Jego teksty są proste, pozbawione wyszukania oraz gotowe na każdą konwersację. Mimo dużej przewidywalności kontrast oraz próba udowodnienia przez bohaterów, że mogą zamienić się rolami jest niezwykle zabawna.

Oglądaj na >> Player +

Green Book Netflix to podróż z przesłaniem 

Motyw podróżniczy zawarty w filmie Green book Netflix nie jest kwestią przypadku. Podróż dwójki bohaterów to spora dawka przemyśleń o życiu oraz ludzkiej egzystencji. Podróż ma charakter symboliczny. Dzięki podróżom Donald Shirley oraz Anthony odkrywają siebie na nowo. Ich notoryczna jazda samochodem oraz odwiedzanie wielu miejsc pozwala na budowę nowych przyjaźni. Osobiste rozmowy bohaterów pozwalają na porównanie osobistych poglądów oraz zmian sposobu myślenia.

Pozytywny zastrzyk energetyczny

Reżyser Peter John Farrelly stworzył produkcję, która daje nadzieję. Po green book widz nastraja pozytywnie do świata. Ma się wiarę, że świat nie jest taki zły, jak go malują. To tylko nasze przekonania oraz stereotypy powodują, że odstawiamy różowe okulary i widzimy świat w czarnych barwach. Film uczy nas przyjaznego podejścia do każdego człowieka. Niezależnie od orientacji, rasy skóry czy wieku Green book netflix przekonuje nas, że warto traktować człowieka na równi z innymi. Osobistą lekcją, jaką możemy odebrać z filmu jest akceptacja własnych korzeni.

Zobacz również >> Ślepnąć od świateł Netflix 

Perypetie Afroamerykanina pokazują nam, że nie zależnie od własnego pochodzenia warto być dumnym ze swojego dzieciństwa. Gdy zdarzy się przykrość w postaci obelgi czy komentarza nie należy się nimi przejmować, ponieważ na swoje pochodzenie nie mamy wpływu. Na przykładzie Donalda Shirleya możemy śmiało stwierdzić, że wartość człowieka nie definiuje jego pochodzenie, lecz ciężka praca, rozwijanie talentu oraz postawa życiowa. 

Gdzie można obejrzeć Green Book?

  • CDA >>
  • Netflix>>
  • HBO GO >> sprawdź >> tutaj
  • Player >> sprawdź >> tutaj
  • Amazon >>

 

5/5 - (17 votes)

Podły okrutny zły Netflix – jest ciekawym filmem o historii zbrodniarza.

Poprzedni

Czarnobyl – to fenomen na skalę światową

Następny

Zobacz także

Więcej Rozrywka