Rower na sezon 2022

Z sezonu na sezon coraz więcej z nas decyduje się na codzienne przemieszczanie w ciepłe dni za pomocą roweru. Dzięki niemu możemy lepiej dbać o swoje zdrowie – zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Codzienna jazda z pomocą własnych mięśni ma oczywiście mnóstwo zalet i jest zdecydowanie dobrą decyzją. Jak więc wybrać rower, by spełnił nasze oczekiwania i pozwolił nam czerpać maksimum satysfakcji z poruszania się z jego pomocą?

Markowy rower, który wyróżni się dobrą specyfikacją

Ostatnie lata bardzo namieszały na rynku jednośladów. W sklepach rowerowych znajdujemy ograniczoną ofertę, często okazuje się, że musimy czekać na nasz wymarzony rower. Sytuacja ta nie jest zła dla osób początkujących w tym sporcie, gdyż one nie posiadają jeszcze specjalnych wymagań i najczęściej poszukują modeli najbardziej podstawowych, z którymi większego problemu w tej chwili nie ma. Najważniejsze jest jednak, by decydować się na markowy rower, który pochodzi z oferty renomowanego producenta, takiego jak Kellys, KTM, Orbea czy Diamant. Dzięki temu będziemy mieli pewność wysokiej jakości wykonania i zastosowania bardzo dobrych komponentów, na których się nie zawiedziemy.

Rower dopasowany do codziennego przemieszczania

Jeżeli nie mieliśmy wcześniej zbyt dużego kontaktu z jednośladami poza ewentualnym dwukołowcem otrzymanym w wieku młodzieńczym, możemy nie zdawać sobie sprawy z istnienia różnych typów. Rowery dzielimy na kilka kategorii – a i te wciąż potrafią się rozwijać i ewoluować – dzięki którym jest nam łatwiej określić w jakich terenach się sprawdzą i jakich zastosowaniach.

Rower crossowy to model najczęściej wybierany przez osoby początkujące, które oczekują najbardziej uniwersalnej i wszechstronnej konstrukcji. Jego budowa opiera się na kołach w rozmiarze 28 cali, które wyposażane są w opony sprawdzające się zarówno na asfalcie, jak i drogach nieutwardzonych. Rower crossowy charakteryzuje się budową umożliwiającą zwinną, szybką jazdę, pozwala wykonywać treningi fitness, jak i poruszać się na co dzień z miejsca na miejsce.

Jeżeli zależy nam na bardziej klasycznym rozwiązaniu, to dobrym wyborem będzie rower miejski. W tym przypadku panie najczęściej decydują się na model z obniżoną ramą, która ułatwia wsiadanie i schodzenie z jednośladu, a także umożliwia jazdę w codziennej odzieży, nawet w przypadku sukienek i spódnic.

Do codziennych podróży, jak i dalszych wypraw doskonałym rozwiązaniem będzie także rower trekkingowy. Modele o tym charakterze są bardzo podobne do modeli crossowych, jednak posiadają dodatkowe wzmocnienia i wyposażenie, które czynią je cięższymi. Rower trekkingowy często zostanie wybrany przez osoby, które potrzebują przemieszczać się z dodatkowym bagażem, lubią rowerem pojechać na zakupy, jak i pragną w czasie urlopu wybrać się na dłuższą podróż jednośladem.

Gdzie kupić najlepiej dobrany rower?

Niezależnie od tego, czy interesuje nas rower damski, czy rower męski, powinniśmy skierować się do renomowanego sklepu rowerowego. Zwłaszcza osoby początkujące mają problem z określeniem uczciwie swoich potrzeb kolarskich, często przeceniają swoje możliwości i biorą zdecydowanie zbyt zaawansowany model, który następnie je zniechęca. Rower Gdańsk kupimy w sklepie BikeSalon mieszczącym się w galerii City Meble. W stolicy również warto odwiedzić tego renomowanego sprzedawcę markowych jednośladów – rower Warszawa znajdziemy przy ulicy Wrocławskiej 25 oraz Ostrobramskiej 38b. Osoby bardziej doświadczone mogą nabyć swój nowy pojazd online – rower przez internet kupisz na stronie https://www.bikesalon.pl/wszystkie-rowery .

Wybierając nowy rower w pierwszej kolejności powinniśmy poważnie przemyśleć nasze potrzeby i oczekiwania względem tego pojazdu. Dzięki temu będziemy w stanie znacznie lepiej określić jaki model się u nas sprawdzi, a także ustalimy rozsądny budżet, który pozwoli nam nabyć dobry rower na lata.

Zainteresowany zakupem? Kup online na -> BikeSalon.pl lub odwiedź jeden z naszych punktów stacjonarnych:

  • Warszawa, ul. Wrocławska 25
  • Warszawa, ul. Ostrobramska 38b
  • Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211

Źródło: Sklep i Serwis rowerowy BikeSalon.pl

5/5 - (1 vote)

Dlaczego warto zabezpieczyć auto folią PPF?

Poprzedni

Hulajnogi elektryczne Frugal – komfort i bezpieczeństwo

Następny

Zobacz także

Więcej 2 kółka