sprzedaż samochodu do skupu

Jak szybko pozbyć się kłopotu w postaci niesprawnego samochodu? Skup to miejsce, do którego można sprzedać auto w każdym stanie, a pieniądze dostaje się od razu po zakończeniu transakcji. Czy jednak zawsze jest to rozwiązanie w pełni legalne?

Niższa cena, pełen spokój

Skupy samochodów można znaleźć praktycznie w każdej miejscowości. To coraz popularniejsza usługa, bo nie każdemu chce się szukać kupców na używane auto, szczególnie gdy jego stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. A skup nie robi żadnych problemów w tym względzie. Samochód powypadkowy? Niesprawny? Bardzo stary? Mimo tych wad wciąż może być wartościowy, bo da się z niego pozyskać części wymienne. Skupy takie jak kupimyauto.com/ chętnie przyjmą dowolny pojazd i zapłacą za niego gotówką.

Sprzedając samochód do skupu kierowca chce oczywiście otrzymać jak najwyższą stawkę i tu właśnie trzeba uważać. Obok placówek działających zgodnie z przepisami są też skupy nielegalne, które nie przejmują się prawidłową utylizacją starych samochodów, więc mogą sobie pozwolić na wyższe stawki dla klientów.

Różnica w cenie bywa niekiedy naprawdę znacząca, ale w ten sposób osiągnięta korzyść finansowa zwykle pociąga za sobą nieprzyjemności – przy nielegalnym złomowaniu kierowca nie dostaje potrzebnych do wyrejestrowania samochodu dokumentów, są problemy ze składką OC, auto może zostać użyte do popełnienia przestępstwa. Legalny skup gwarantuje spokój w tym względzie – formalności są załatwione zgodnie z prawem, a co dalej zrobić z wrakiem, to już zmartwienie nowego właściciela, czyli skupu.

Czy można wymontować sobie części?

Skoro oferta kupimyauto.com/skup-aut-torun/ obejmuje skup każdego samochodu, to może warto wcześniej wymontować cenne podzespoły? Niezupełnie. Skupy zarabiają właśnie na tym, że odzyskują części i odsprzedają je z zyskiem, dlatego sprzedaż mocno niekompletnego wraku mija się z celem – jeśli skup go przyjmie do siebie, to za grosze, a sprzedaż części na własną rękę nie zawsze przynosi spodziewany zysk. Jednak samo wymontowanie części jest legalne, prawo nakazuje jedynie ekologiczną utylizację zdekompletowanego wraku.

5/5 - (2 votes)

Gdzie opłaca się sprzedawać używane samochody?

Poprzedni

Jak często należy odgrzybiać klimatyzację?

Następny

Zobacz także

Więcej 4 kółka