Czemu warto kupować motocykle o pojemności 125 ccm?

Na przestrzeni ostatnich lat popularność oraz liczebność motocykli, szczególnie o pojemności 125 ccm znacząco wzrosła na polskich drogach. Co jednak doprowadziło do takiej znaczącej zmiany, i czym właściwie taki obrót spraw jest spowodowany? O tym oraz o innych ważnych w tym temacie zagadnieniach już w naszym artykule.

Dlaczego właśnie motocykle o pojemności 125 ccm?

Dużą dogodnością tego konkretnego typu motocykli jest ich ogólna dostępność dla każdego. Jest tak dlatego, że jedynym wymogiem do legalnego poruszania się tym pojazdem jest trwałe posiadanie prawa jazdy kategorii B przez okres przynajmniej 3 lat. Spełniając ten pojedynczy wymóg, nie jesteśmy zobowiązani do posiadania żadnych innych uprawnień lub do konieczności ukończenia wyspecjalizowanych w tym kierunku kursów. Niemniej rekomendowane jest odbycie przynajmniej kilku fachowych lekcji, jeżeli jest to nasza pierwsza styczność z pojazdami jednośladowymi. Dzięki temu nie będziemy musieli się obawiać o żadne narażenie bezpieczeństwa własnego oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Dodatkowym atutem motocykli o tej właśnie pojemności jest ich nieustannie rosnąca ilość sztuk na rynku. Ich narastającą mnogość można wytłumaczyć tym, że są to najczęściej wybierane motocykle spośród wszystkich dostępnych na rynku odmian. Z tego powodu wielu producentów oraz dealerów korzysta z okazji i uzupełnia zapotrzebowanie rynkowe swoimi ofertami. Bardzo często możemy je również nabyć od osób prywatnych, które zdecydowały się nabyć motocykle o jeszcze większej pojemności silnika.

Dwa motocykle o pojemności 125 ccm

Zasadniczo koszty eksploatacji tego rodzaju motocykli są względnie niskie oraz cena ich zakupu jest adekwatna do tego co pojazdy te potrafią zaoferować. Szczególnie teraz na rynku motocykli znajduje się szeroki wybór rozmaitych modelów od różnych marek, pozwalając nam na wybór pojazdu idealnie dopasowanego do naszych potrzeb, jednocześnie dbając o odpowiadający nam maksymalny budżet do przeznaczenia na zakup.

Jeżeli wyjątkowo nie chcemy wydawać dużej ilości pieniędzy lub jeśli nie posiadamy tak sporych oszczędności, dobrą opcją są także motocykle pochodzące od chińskich marek. W przypadku tego typu motocykli nie tylko sam zakup jest bardzo tanią inwestycją, ale również w przypadku potencjalnych usterek ich naprawa też będzie wyjątkowo tania w porównaniu do opłat serwisowych motocykli od innych producentów. Warto jednak pamiętać, że przeważnie tańsze modele motocykli są podatniejsze na awarie w odróżnieniu od typowo renomowanych pojazdów jednośladowych.

Czy motocykle o pojemności 125 ccm są bezpiecznym środkiem transportu?

Zdecydowanie tak, wręcz są znacznie bezpieczniejsze do poruszania się na drodze niżeli przykładowe skutery o pojemności 50 ccm, gdyż jesteśmy w stanie dostosować się do szybkości innych kierujących na drodze. W wielu przypadkach pojazdy z pojemnością silnika 50 ccm są zbyt wolne w ruchu ulicznym oraz wymagają sporo czasu do przyspieszenia, przez co ogólne utrzymanie płynności jazdy w stosunku do innych kierowców na drodze jest znacznie bardziej wymagające niżeli w modelach z pojemniejszym silnikiem. Może się zdarzyć, że jadąc zbyt powoli, pozostali uczestnicy ruchu drogowego zaczną impulsywnie próbować nas wyprzedzić, co szczególnie może spowodować niebezpieczną sytuację na drodze, tym bardziej jeśli pojazdem wyprzedzającym miałaby być ciężarówka lub inny duży pojazd.

Garaż do motocykli

Jeśli jednak taki motocykl posiada pojemność silnika wynoszącą 125 ccm, to wtedy możemy bez większego wysiłku rozwinąć naszą prędkość pojazdu do 80 albo 90 km/h. Mając takie predyspozycje, znacznie prościej będzie nam wykonywać wszelkie możliwe manewry drogowe, gdyż będziemy mogli zachować należytą płynność w poruszaniu się, nie tylko w odniesieniu do innych kierowców. Nie jest to jednak aż tak potężna ilość mocy, aby mieć wątpliwości, czy zdołamy na pewno zachować panowanie nad pojazdem. Możliwości takiego pojazdu także raczej nie będą nas skłaniać do wykonywania drogowych popisów lub nadużyć prędkości. Pod wieloma względami tego typu motocykle mają być po prostu wygodne w zastosowaniu dzięki swojej mocy silnika zbilansowanej do najbardziej kluczowych potrzeb.

Co czyni motocykle o pojemności 125 ccm wartym kupna?

Definitywnie największymi zaletami tego typu motocykli jest ich łatwa dostępność na rynku oraz atrakcyjne ceny. Poza swoimi stosunkowo niskimi kryteriami do zaczęcia użytkowania także ich potencjalne naprawy nie są przytłaczająco drogie oraz nie zużywają wyjątkowo dużo paliwa. Również ich moc wystarcza do przyjemnej i satysfakcjonującej jazdy po mieście bez konieczności wyciskania wszelkich możliwości ze sprzętu.

Motocykle o pojemności 125 ccm kupisz w MotoMio.pl

5/5 - (4 votes)

Jak kupić używany samochód, aby być zadowolonym?

Poprzedni

Kredyt na samochód- na czym polega?

Następny

Zobacz także

Więcej 2 kółka