Malowanie proszkowe felg

Nawet najlepszej jakości felgi wykonane z wysokiej jakości materiałów niestety stopniowo niszczeją w trakcie eksploatacji. Jeżeli domowe metody czyszczenia i renowacji nie przynoszą satysfakcjonujących efektów, to warto postawić na profesjonalne malowanie proszkowe felg.

Na czym w rzeczywistości polega malowanie proszkowe felg?

Proszkowe malowanie felg należy rozpocząć oczywiście od dokładnego oczyszczenia wybranych powierzchni i pokrycia ich specjalnym podkładem. Jeżeli chodzi o samo malowanie proszkowe, to w dużym skrócie mówiąc polega ono na nanoszeniu na felgi specjalnego proszku za pomocą odpowiednich narzędzi natryskowych. Poszczególne drobinki proszku naładowane są ładunkami elektrycznymi, które są przeciwne do ładunku samych felg. W dużej mierze to właśnie dzięki tej zależności proszek idealnie przylega do powierzchni obręczy. Dzięki natryskowi można liczyć na równomierne nałożenie farby proszkowej. Ostatni etap polega na włożeniu obręczy do pieca utrwalającego (o temperaturze ok. 200 stopni Celsjusza). Dzięki wysokiej temperaturze proszek zespala się bezpośrednio z felgą. Aby zwiększyć wytrzymałość farby proszkowej można nałożyć dodatkowo specjalną farbę bezbarwną.

Felgi malowanie proszkowe – jakie plusy i minusy?

Proszkowe malowanie felg jest jedną z najdokładniejszych metod. Dzięki natryskowi możliwe jest pomalowanie nawet trudno dostępnych zakamarków. Bardzo dużym atutem jest również równomierne rozprowadzenie farby. W dużej mierze to właśnie dzięki tej metodzie nie ma ryzyka, że w jednym miejscu warstwa farby będzie za gruba. Dzięki farbie proszkowej można zabezpieczyć metalowe elementy nie tylko przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale również przed korozją i zmianą temperatury. Farba proszkowa zabezpiecza felgi przed promieniami słonecznymi. Warto wspomnieć także o tym, że malowanie proszkowe jest przyjazne dla środowiska. W opisywanym proszku nie znajdziemy żadnych substancji rozpuszczalnikowych, które występują w tradycyjnych farbach. Felgi malowane proszkowo mają oczywiście nie tylko same zalety, ale również kilka wad o których należy zawsze pamiętać. Dla większości kierowców największym minusem jest oczywiście dość wysoka cena.

Ile w rzeczywistości kosztuje malowanie proszkowe felg?

Koszty malowania proszkowego, jak łatwo się domyślić uzależnione są od wielu elementów. Ceny za klasyczne felgi stalowe wahają się w przedziale od 60 do 90 zł za jedną sztukę. Mowa tutaj oczywiście o felgach 13-15-calowych. Za większe obręcze (18-20 cali) zapłacimy od 120 do 160 zł za sztukę. Na większy wydatek narażeni są kierowcy, którzy mają felgi aluminiowe. Za mniejsze felgi zapłacimy od 75 do 130 zł. Na cenę wpływa oczywiście ilość nanoszonych warstw malowania. Do podanych cen należy doliczyć również koszty związane bezpośrednio z przygotowaniem felg do malowania. Kompleksowe czyszczenie obręczy to wydatek od 30 do 50 zł. Ceny wzrosną także wtedy, gdy wykonać trzeba będzie dodatkowe naprawy. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby korzystać wyłącznie z usług doświadczonych firm, które specjalizują się w malowaniu proszkowym felg. Więcej o malowaniu proszkowym przeczytasz na: https://www.ocynkownia-ogniowa.pl/lakiernia-proszkowa/

Oceń ten post post

Jak rozpocząć przygodę z mechaniką samochodową?

Poprzedni

Wybierasz się z rodziną do Warszawy? Sprawdź, gdzie warto się udać.

Następny

Zobacz także

Więcej 4 kółka