LOXA - Fabryka akumulatorów

Loxa to popularna fabryka akumulatorów, działająca na rynku od 2004 roku. Historia powstania przedsiębiorstwa jest jednak nieco bardziej skomplikowana, ponieważ firma miała swój zaczątek dużo wcześniej. Wszystko to za sprawą pewnego mężczyzny, który miał marzenie założenia polskiej firmy, zajmującej się produkcją akumulatorów, w różnych odmianach. W firmie miały powstawać najwyższej klasy produkty, zgodnie z europejskimi normami jakości oraz bezpieczeństwa. Ponadto w ten sposób miała być wypromowana polska myśl technologiczna, zarówno w kraju, jak i na całym świecie. Okazało się, że marzenia są jak najbardziej realne, wystarczy odrobina zaangażowania i gotowy plan działania.

LOXA / VLASTER

Najważniejszym punktem zaczepienia była myśl o tym, że na rynku może pojawić się coś nowego. Mężczyzna zdecydował się na pożyczenie pieniędzy od własnego ojca, aby móc wyjechać do pracy, za granicę. Jak się później okazało ta osoba, była właścicielem firmy zajmującej się produkowaniem najwyższej jakości akumulatorów. Chłopak wyjechał jednak najpierw za granicę, aby tam popracować na własny rachunek i zarobić niezłe pieniądze na swoją działalność. Ponadto była to szansa na nabycie nowych umiejętności oraz doświadczenia.

To także nowe rozwiązanie na rozwój, na wielu ciekawych płaszczyznach. W ten sposób chłopak mógł także obserwować odrobinę zachodniego życia i przenieść je później do Polski. Mężczyzna postanawia zainwestować zdobyte pieniądze w firmie, która zajmuje się handlowaniem tekstyliami, co jak na lata 90-te na terenach Polski jest bardzo ciekawym przedsięwzięciem. To solidna podwalina do stworzenia firmy, która będzie zajmowała się sprzedażą części do potężnych pojazdów ciężarowych. Biznes okazał się wielkim sukcesem.

Pierwsze sukcesy zawodowe oznaczają możliwość dalszego rozwoju. Sprzedaż rosła w zastraszającym tempie, a mężczyzna mógł liczyć na zatrudnienie jeszcze więcej ilości pracowników. Jak się okazuje firma jest znana praktycznie na całym świecie, a zainteresowany mógł przystąpić do realizacji swojego największego marzenia, a więc do stworzenia firmy produkującej akumulatory.

W 2004 roku nastąpiła przełomowa chwila, ponieważ mężczyzna podczas jednej ze swoich podróży po Polsce zauważył śląską fabrykę, która była na sprzedaż. Szybko dobił interesu i ją nabył. To właśnie w tym miejscu rodzi się fabryka akumulatorów. Oczywiście tereny przechodzą gruntowną renowację, aby można było przystąpić do solidnego działania.

Fabryka akumulatorów

Fabryka produkuje nowoczesne akumulatory samochodowe, znajdujące zastosowanie w wielu solidnych markach, korzystając przy tym z najnowocześniejszych i najbardziej znanych technologii. Szybko firma stała się konkurencyjna i zaczęła zdobywać lojalnych klientów, którzy nie opuścili jej przez długie lata. Sprzedaż stoi na bardzo wysokim poziomie, a produkty docierają w różnorodne zakątki świata. Firma posiada doskonale wyszkolonych pracowników, dzięki czemu może się rozwijać i zdobywać coraz to nowsze zamówienia. Wszystko to za sprawą zaangażowania i pasji właściciela, który przelał je na swoich podopiecznych.

LOXA – upadłość

Pomimo wciąż rosnącej niegdyś popularności, marka wpadła w kłopoty finansowe. Choć początkowo starano się wybrnąć z tychże problemów, to jednak niespełna rok temu marka na dobre zniknęła z rynku. Sąd Rejonowy w Częstochowie, dnia 5 kwietnia 2019 roku, ogłosił upadłość znanej i cenionej marki LOXA, czyli spółki pod inną już nazwą – VLASTER. Decyzją Sądu wyznaczony został syndyk, który zajął się rozporządzaniem majątku i spłatą wierzytelności przedstawicieli spółki, która jeszcze kilka lat temu święciła swoje triumfy na skalę światową. 

Czytaj również >> Hurtownia akumulatorów w Gdańsku – MotoCar

4.8/5 - (24 votes)

Ile kosztuje Netflix?

Poprzedni

Jak wybrać akumulator do motoru?

Następny

Zobacz także

Więcej Wiadomości