Audi Q4 e-tron i Q4 Sportback e-tron

W ostatnim czasie na światowym rynku motoryzacyjnym pojawiły się oficjalne informacje na temat dwóch istotnych modeli samochodów: Audi Q4 e-tron oraz Q4 Sportback e-tron. Uważane przez ekspertów za jedne z najbardziej wszechstronnych, uniwersalnych i wydajnych. Zalecane do codziennego użytkowania. Sprawdzają się nie tylko w trakcie dojazdu do pracy, ale też wycieczek poza miasto. Ich podstawowym atutem jest brak emisji jakichkolwiek spalin. Dba się w ten sposób o otaczające ludzi środowisko. Elektryczne SUV-y zaskakują swoim eleganckim i bardzo przestronnym wnętrzem. Nie brakuje zaawansowanych technologii i niespotykanych dotąd nowinek.

Kilka informacji o parametrach technicznych

Audi Q4 e-tron i Q4 Sportback e-tron

W obu przypadkach zainteresowani kierowcy będą mogli sobie pozwolić na skorzystanie z trzech podstawowych wersji napędu. Dla zwolenników szybszej jazdy przygotowano model Quattro, który dysponuje mocą wyjściową na poziomie 299 KM. Audi Q4 e-tron charakteryzuje się dużym zasięgiem oraz maksymalną szybkością ładowania. Zaledwie kilkunastominutowe ładowanie (10-12 minut) pozwala na przejechanie około 130 kilometrów.

Audi Q4 e-tron

Model Q4 Sportback e-tron przekonuje niezdecydowane osoby bogatą stylistyką zewnętrzną. Na szczególne wyróżnienie zasługuje linia nadwozia składająca się z:

  • krótkich zwisów przednich,
  • dużych kół,
  • mocno ukształtowanych mięśni.

Zadbali o to wybitni profesjonaliści, którzy rysowali poszczególne linie z wielką precyzją. Całość prezentuje się designersko, lecz minimalistycznie. Proponowane modele cechują się optymalnym współczynnikiem oporu czołowego (Audi Q4 na poziomie 0,28, a Sportback 0,26). Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyposażyć SUV-y w nowoczesne reflektory LED. Tym samym nie będzie trudności z oświetleniem drogi. Światła znajdujące się z tyłu są ze sobą połączone przy pomocy homogenicznego pasa świetlnego.

Q4 Sportback e-tron

Co powinno się spodobać kierowcom?

Decydując się na Audi Q4 e-tron lub Q4 Sportback e-tron warto mieć na uwadze to, że są to auta wielozadaniowe, które najlepiej spisują się w codziennym użytkowaniu. Zainteresowani docenią ich przestronność. Przydaje się to zwłaszcza podczas organizowania pikników lub rodzinnych wyjazdów. Do dyspozycji otrzymuje się spore schowki oraz uchwyty na butelki. Pojemność bagażnika może wynosić nawet 1460l (w Sportback) lub 1490l (w Audi Q4).

Audi Q4 e-tron i Q4 Sportback e-tron

Kluczową informacją dla inwestorów jest to, że klapę bagażnika otwiera się i zamyka elektrycznie. Do samochodu można doczepić przyczepkę o maksymalnej masie 1000 kilogramów. Dodatkowo warto wyróżnić deskę rozdzielczą, która jest zwrócona bezpośrednio w stronę kierowcy i podzielona na poszczególne obszary. W panelu sterowania znajdzie się dźwignię zmiany biegów. Kierownica w Audi Q4 e-tron umożliwia bezproblemowe sterowanie wybranymi wskaźnikami cyfrowymi. Jeśli jest taka chęć Q4 Sportback e-tron może zostać wyposażony w dodatkowe funkcje i rozwiązania technologiczne, np. wyświetlacz danych na szybie. Opisywane modele prowadzi się płynnie, nie ma problemów z przyczepnością, a do tego są bezpieczne i radzą sobie w każdych warunkach atmosferycznych.

Zobacz także >> https://emoto.com.pl/czesci-samochodowe/

Warto nadmienić w tym miejscu, że grupa Audi AG jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych grup na światowym rynku motoryzacyjnym i wyłącznie w 2020 roku dostarczyła do zainteresowanych klientów ponad 1,5 miliona pojazdów spod szyldu Audi. Poza tym były to również auta Lamborghini i motocykle Ducati. Przychody grupy wynosiły ponad 50 miliardów euro, a zysk operacyjny sięgnął blisko 3 miliardy euro. Audi zwraca uwagę na innowacyjność i bezpieczeństwo dostarczanych produktów. Tym przyciąga szeroką grupę inwestorów.

Zobacz także>> Samochody elektryczne z napędem 4×4 w finansowaniu

5/5 - (13 votes)

4Mobility i Audi – Usługa carcharingu powiększy się o flotę nowych aut

Poprzedni

Samodzielne czyszczenie auta. Jak skutecznie to zrobić?

Następny

Zobacz także

Więcej Wiadomości