Firmy transportowe w 2021

Obecna sytuacja epidemiologiczna na świecie oraz zmiany w polskim i unijnym prawie sprawiają, że firmy transportowe stoją przed dużym wyzwaniem, jakim jest optymalizacja dotychczasowych procesów i zaadoptowanie ich do prędko wprowadzanych modyfikacji prawnych. Nowy rok 2021 nie obejdzie się bez zmian w funkcjonowaniu przedsiębiorstw z branży transportowej. Czego możemy się spodziewać? Jakie inwestycje warto rozważyć, aby sprostać nowym wymaganiom, obniżyć dotychczasowe koszty i zwiększyć efektywność transportu?

Ekspansja firmy transportowej w nowym roku a zmiany prawne

Obecnie wprowadzane zmiany w polskim i unijnym prawie znacznie wpłyną na dotychczasową organizację pracy firm transportowych. Dużym wyzwaniem okazują się w szczególności przepisy o płacy minimalnej oraz tzw. Pakiet mobilności. Regulacja przewiduje, że kierowcom przebywającym na terenie innych państw przysługują takie same stawki wynagrodzenia jak kierowcom lokalnym. Oznacza to, że długie trasy międzynarodowe będą znacznie bardziej kosztowne dla właścicieli firm transportowych niż dotychczas. Szczególnie, że zmianie ma ulec nie tylko płaca minimalna w Polsce, ale także na terenie m.in. Niemiec oraz Francji. Prędkość zmian prawnych skłania właścicieli firm tego segmentu gospodarki do przemyślenia inwestycji, planowanych na nadchodzący rok 2021.

Inwestycje dedykowane dla firm transportowych w 2021 roku

Wzrost kosztów i pojawienie się nowych obowiązków administracyjnych, w związku z wprowadzeniem zmian prawnych, wiąże się z dodatkowym obciążeniem finansowym dla firm transportowych. Dlatego też warto już teraz przemyśleć inwestycje, które nie tylko pomogą obniżyć koszty utrzymania firmy, ale również wpłyną na efektywność prowadzonych działań. Jednym z najczęściej wspominanych rozwiązań są systemy telematyczne, które umożliwiają kontrolowanie i organizowanie działań wszystkich kierowców w czasie rzeczywistym. To rozwiązanie opiera się na wykorzystaniu systemów GPS, które na bieżąco przekazują informacje do centrali. Zastosowanie systemów telematycznych pozwala na monitorowanie przebiegu trasy transportowej, utrzymywanie ciągłego kontaktu z kierowcą oraz śledzenie szczegółowych parametrów, takich jak: prędkość pojazdu, zużycie paliwa, aktualna sytuacja na drodze (natężenie ruchu, utrudnienia w ruchu drogowym, remonty), a nawet parametry związane z rozładunkiem.

Nowa platforma WEBFLEET do zdalnego zarządzania flotą pojazdów

Wśród firm transportowych, które do tej pory zdecydowały się na zastosowanie systemowej lokalizacji GPS w pojazdach floty, niezwykle popularnym rozwiązaniem okazało się zastosowanie platformy WEBFLEET od Webfleet Solutions. Oprócz lokalizacji pojazdów firmy transportowe mogą uzyskać dostęp do szeregu aplikacji, które pozwalają gromadzić dane na temat wszelkich parametrów związanych z przejazdami. Platforma jest profesjonalnym narzędziem do monitorowania szczegółowych statystyk oraz przygotowywania analiz.

W związku ze zmianami w transporcie międzynarodowym, szczególnie ważny jest dostęp do funkcji umożliwiających dokładne określenie czasu pracy kierowcy na terenie danego kraju. Wszystkie dane aktualizowane są automatycznie w czasie rzeczywistym. Liczne funkcje nie tylko ułatwią pracę managera floty, ale także pozwolą na realne zwiększenie efektywności realizowanych zleceń oraz obniżenie kosztów działalności.

Wprowadzenie nowoczesnych technologii niesie za sobą wiele korzyści. Co więcej, platforma WEBFLEET oferuje możliwość skorzystania z wersji DEMO lub okresu próbnego. Dzięki temu samodzielnie będziesz mógł przekonać się, czy takie rozwiązanie jest odpowiedzią na obecne potrzeby Twojej firmy transportowej.

5/5 - (4 votes)

Nauka jazdy, a egzamin – kiedy potrzebne są jazdy dodatkowe?

Poprzedni

Uchwyt na telefon do motocykla – ważna rzecz!

Następny

Zobacz także

Więcej 4 kółka