Kobieta zapina kask motocyklowy z interkomem

Interkom motocyklowy to doskonałe urządzenie, które nie tylko usprawnia komunikację między motocyklistami, ale również pozwala na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa. Jakie zestawy są obecnie najlepszym wyborem

Zalety interkomu motocyklowego

Interkom motocyklowy to nieskomplikowane urządzenie, które umieszcza się w kasku ochronnym. Umożliwia kierowcy jednośladu swobodną komunikację z innymi motocyklistami, z którymi podróżujemy. To doskonałe rozwiązanie na wycieczki motocyklowe w dużej grupie osób. Kolejnym przykładem sytuacji, w której sprawdza się interkom motocyklowy, jest komunikowanie się z pasażerem na własnym motocyklu. Niektórzy kierowcy jednośladów wykorzystują też interkom do słuchania muzyki podczas jazdy.

Kolejną możliwością, którą udostępnia nam zakup interkomu motocyklowego, jest możliwość słuchania komunikatów z aplikacji takich jak Google Maps. To szczególnie przydatne dla osób, które lubią turystykę motocyklową i często jeżdżą w nieznane wcześniej miejsca. Dzięki interkomowi nie muszą robić postojów, aby skorzystać z mapy, ponieważ komunikaty z aplikacji będą nadawane z interkomu. Urządzenie to pozwala również skorzystać z funkcji telefonu takich jak odbieranie połączeń przychodzących lub dzwonienie.

Niedyskusyjną zaletą interkomów jest poprawa bezpieczeństwa na drodze, którą gwarantują. Kierowcy jednośladów cenią sobie również ogromne ułatwienie w komunikacji, na które przez długie lata narzekali. Do istotnych zalet interkomów motocyklowych należy również fakt, że te urządzenia są bardzo małe i nieinwazyjne, więc nie generują konieczności zabierania ze sobą dużej ilości nadprogramowego sprzętu, czego z pewnością woli unikać większość motocyklistów.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru interkomu?

Na rynku dostępne jest wiele ciekawych propozycji interkomów motocyklowych. Przed wyborem odpowiedniego sprzętu warto ustalić kilka wymagań, którymi możemy kierować się podczas doboru idealnego zestawu. Pierwszym kryterium, które należy wziąć pod uwagę, jest to, czy chcemy zakupić zestaw pojedynczy, czy dostępny dla dwóch osób. Odpowiedź na to pytanie zawęża nasz obszar poszukiwań i determinuje cenę, którą zapłacimy za zestaw. Warto podkreślić, że zarówno zestawy pojedyncze, jak i podwójne są równie jakościowe, dlatego wybór zależy jedynie od naszych potrzeb.

Kolejnym aspektem wartym rozważenia jest to, czy zamierzamy kupić interkom na kablu, czy może wersję z opcją Bluetooth. Motocykliści zdecydowanie polecają interkomy bezprzewodowe, które są znacznie bardziej komfortowe podczas użytkowania. Co więcej, dzięki odpowiednim interkomom z funkcją Bluetooth można komunikować się z innymi uczestnikami wycieczki motocyklowej nawet na odległość kilkuset metrów, ponieważ tego typu urządzenia cechują się dużym zasięgiem.

Przed zdecydowaniem się na zakup konkretnego modelu interkomu motocyklowego, należy sprawdzić jego czas pracy oraz zasięg łączności, którym dysponuje urządzenie. Może okazać się to dla nas kluczowe podczas używania sprzętu. Warto sprawdzić też, czy posiadane przez nas kaski motocyklowe pozwalają na komfortowe umieszczenie interkomu.

 

Kask motocyklowy z interkomem

Przegląd najpopularniejszych zestawów

Do bardzo polecanych zestawów interkomów motocyklowych należą między innymi produkty marki SENA, które charakteryzują się wysoką jakością i funkcjonalnością. Ciekawym wyborem może być interkom SENA 10R z Bluetoothem i radiem FM, które może umilić każdą podróż motocyklem. Do polecanych zestawów zaliczamy również produkty takie jak interkom Sport Celluar Line czy Unclear Motion 6. Oba modele cieszą się uznaniem motocyklistów ze względu na możliwość rozmów z innymi uczestnikami wyjazdu. Szalenie popularne są również interkomy Cardo, takie jak Cardo Packtalk Slim JBL Duo, czyli zestaw idealny dla dwóch osób.

Przeczytaj także jaką nawigacje wybrać na motor?

5/5 - (2 votes)

Ubezpieczenia OC – jak wybrać najkorzystniejszą ofertę?

Poprzedni

Dlaczego konstrukcje drewniane to przyszłość budownictwa?

Następny

Zobacz także

Więcej Porady