Yamaha Ténéré 700 i Dron YMR-08

Przedstawiciele Yamaha Motor ogłosili, iż motocykl Ténéré 700 oraz ultra nowoczesny dron przemysłowy YMR-08 otrzymały prestiżową nagrodę Red Dot Award: Product Design 2020. Nagroda ta została przyznana Yamaha Motor po raz dziewiąty z rzędu (nieprzerwanie od 2012 roku). 

Motocykl Yamaha Ténéré 700

Motocykl jest wersją podróżną, dzięki której można udać się na swobodną wycieczkę poza miasto. Tradycje czerpie ze swojej bogatej historii. Motocykl tego typu odnosił bardzo duże sukcesy podczas wymagającego Rajdu Dakar, w latach 80-tych oraz 90-tych. W związku z tym z motocykla można korzystać podczas pokonywania bardzo długich i trudnych tras, a na pewno spełni oczekiwania potencjalnych użytkowników. Sprzęt wyposażony jest w specjalistyczny 2-cylindrowy silnik w wersji korbowej, chłodzony. 

Zobacz >> Uruchom Bike

Osoby zatrudnione w Yamaha Motor ogłosiły światu, iż w wymienionych wyżej urządzeniach na szczególną uwagę zasłużyły sobie:

  • wydajność,
  • łatwość konserwacji,
  • duża elastyczność,
  • wytrzymałość,
  • swoboda podczas przemieszczania się urządzenia,
  • wytrzymanie sporych obciążeń.

Motocykl wyróżnia się nie tylko nowoczesnym designem, ale też nietuzinkowym projektem. Pozwala poczuć ducha podróży. Na przedzie posiada trzyczęściową osłonę, dzięki czemu zyskuje na odporności, jest niezawodny na dłuższych i bardzo wymagających trasach. Nic dziwnego, że podoba się tak wielu odbiorcom. 

Dron Yamaha YMR-08

Dron jest z kolei opracowywany w oparciu o nowoczesne technologie oraz koncepcje. To przemysłowa wersja drona wielotorowego. Jego głównym celem jest zwalczanie wszystkich groźnych szkodników.

Zobacz >> Prostownik Kulon 912 – Gdzie kupić?

To odpowiedź na rosnące oczekiwania obszarów podmiejskich oraz rolniczych, dlatego jak widać wyraźnie dron ma bardzo wszechstronne zastosowanie i przyda się wielu rolnikom oraz osobom, które mieszkają na obrzeżach większych miast. Cechą charakterystyczną opisywanego urządzenia jest jego ultra lekki korpus, wykonany z węgla. Na uwagę zasługuje również cicho pracujący silnik elektryczny. Projekt jest niezwykle dynamiczny. 

Red Dot Design Awards to najbardziej prestiżowa nagroda na świecie, dlatego przedstawiciele Yamaha Motor mogą być dumni z tego, że została im przyznana po raz dziewiąty z rzędu.

Konkurs organizowany jest przez niemieckie przedsiębiorstwo Design Centrum Nordhein Westfalen. Opisywane wyżej urządzenia zostały również nagrodzone w niemieckich konkursach iF Design Award oraz Good Desing Award 2018. Jak widać oba te sprzęty są niezwykle doceniane przez szeroką opinię publiczną. 

5/5 - (12 votes)

Jaki motocykl na początek?

Poprzedni

Giełda samochodowa Warszawa – Jak kupić auto?

Następny

Zobacz także

Więcej Wiadomości