opony wielosezonowe

Wiele osób zastanawia się, czy opony wielosezonowe są dobre i można rzeczywiście używać ich przez 12 miesięcy, niezależnie od warunków pogodowych. Zdania na ten temat są mocno podzielone i pomimo wielu zalet rozwiązanie to ma również sporo minusów. Całosezonowa zmiana ogumienia jest najczęściej praktykowana, a opony zimowe i letnie różnią się od siebie pod wieloma względami. Nie zmienia to jednak faktu, że przybywa zwolenników opon wielosezonowych, co jest niezwykle wygodne i pozwala zaoszczędzić pieniądze.

Czy warto kupić opony wielosezonowe?

Opony wielosezonowe łączą w sobie cechy opon letnich i zimowych, co wskazuje na to, że mogą być używane przez cały rok. Mogłoby się wydawać, że rozwiązanie to będzie idealne, ale nie do końca tak jest. W porównaniu z oponami letnimi ogumienie wielosezonowe jest bardziej miękkie, ma też więcej nacięć. W ten sposób producenci chcieli zapewnić dobrą przyczepność opon w niskich temperaturach i ułatwić jeżdżenie po błocie czy śniegu. Spora liczba nacięć ma jednak też wady, obniża stabilność i przyspiesza zużycie ogumienia.

Opony wielosezonowe sprawdzą się w przypadku umiarkowanych warunków, ale problem pojawia się podczas srogich zim, intensywnych opadów śniegu i ujemnych temperatur. Opony zimowe zapewniają większy komfort i bezpieczeństwo jazdy. Bardzo ważne będzie wobec tego to, w jaki sposób eksploatuje się samochód. Opony wielosezonowe sprawdzą się w przypadku osób, które jeżdżą przede wszystkim po mieście, nie rozwijają dużych prędkości i robiących niewielkie przebiegi.

W przypadku łagodnej zimy można śmiało jeździć na oponach wielosezonowych. Jeśli jednak ma się jednak często do pokonania zaśnieżoną i zabłoconą drogę, to takie ogumienie się nie sprawdzi. Nie poleca się również opon sezonowych osobom, które dużo podróżują i jeżdżą samochodem w trudnych warunkach atmosferycznych.

Wielu kierowców decyduje się na opony wielosezonowe ze względu na możliwość zaoszczędzenia pieniędzy. Zakup dwóch kompletów opon na lato i zimę wiąże się z wysokimi kosztami. Jeśli ktoś preferuje spokojny styl jazdy i nie przejeżdża rocznie więcej niż kilka tysięcy kilometrów, to można poruszać się pojazdem na tych samych oponach przez dwanaście miesięcy. Na portalu Rabatio.com znajduje się mnóstwo najnowszych promocji do wielu internetowych sklepów motoryzacyjnych, w których można kupić w przystępnej cenie między innymi opony wielosezonowe. Kody rabatowe Ucando przydadzą się każdemu, kto planuje ich zakup.

5/5 - (1 vote)

Wózki VNA i reach truck, sensowna alternatywa

Poprzedni

Pakowarki w przemyśle automotive

Następny

Zobacz także

Więcej Porady