Motor na podnośniku

Od najprostszych stojaków motocyklowych, aż po podnośniki warsztatowe, wybór jest naprawdę duży. Dziś chcemy się jednak skupić na tych idealnych dla prywatnych właścicieli jednośladów. O czym pamiętać wybierając konkretny model? Jaki powinien być i dlaczego w ogóle potrzebny Ci podnośnik? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

Podnośnik motocyklowy – czemu jest Ci potrzebny?

Motocykl nie jest bezawaryjną maszyną, szczególnie gdy często z niego korzystasz. Dlatego też w trakcie jakichkolwiek prac wymagających stabilnej pozycji jednośladu przyda Ci się podnośnik. Dobierając go, musisz zwrócić uwagę na przykład na masę motocykla, bo na rynku znajdziesz podnośniki o różnej nośności. Chcemy jednocześnie zaznaczyć, że kupując tradycyjny model z dodatkowymi kółkami, umożliwisz sobie przeniesienie dwukołowca w inne miejsce garażu czy gdziekolwiek, gdzie chcesz przetrzymywać motocykl. Polecamy zakup podnośników motocyklowych przed zimowaniem, dobrze, jeśli jednoślad przez cały ten czas będzie nad ziemią, dodatkowo okryty plandeką.

Podstawka na crossa – jak ją wybrać?

Wybierasz podnośnik motocyklowy? Zwróć uwagę na kilka ważnych kwestii. Pierwsza to oczywiście nośność – musi być dopasowana do masy Twojego pojazdu. Dobrze, jeśli konstrukcja stojaka będzie wykonana z wysokiej jakości stali, ewentualnie aluminium. Niech nie zabraknie elementów zwiększających sztywność produktu. Gdy model jest wyposażony w kółka, zwróć uwagę na ich stabilność pod obciążeniem, niech nie utrudniają podnoszenia jednośladu, gdy to będzie konieczne. Pamiętaj także, że modele podnoszone ręcznie powinny być wyposażone w długą dźwignię, tym samym nawet ciężki motocykl podniesiesz bez problemu. Postaw na zaufanych producentów, nie kupuj podnośników od dostawców, o których do tej pory nie słyszałeś Ty, jak i Twoi znajomi motocykliści. Z czystym sumieniem możemy Ci polecić produkty marki Barracuda, Biketec oraz Oxford. To jedni z najchętniej wybieranych i bardzo dobrze opiniowanych producentów.

Stojaki pod przednie lub tylne koło – o czym pamiętać, gdy je kupujesz?

Stojaki pod przednie lub tylne koło powinny być łatwe w montażu. Muszą więc mieć odpowiedni system regulacji, aby możliwe było zamocowanie ich na kołach różnych jednośladów. Im regulacja większa, tym lepiej dla Ciebie. Oczywiście zwróć uwagę na jakość i materiał wykonania stojaka, Pamiętaj o adapterach pod widelec, dzięki nim zamocujesz stojak na każdy motor. Nie zapominaj o długości, im produkt dłuższy, tym potencjalnie łatwiej będzie podnieść motocykl. Chcemy jednocześnie zaznaczyć, że do Twojej dyspozycji producenci oddają wersje na tył lub przód, ale także komplety, według nas lepiej jest raz kupić komplet podnośników motocyklowych na przykład firmy Biketec, niż robić to dwa razy, co po prostu wyjdzie Cię drożej.

Podnośnik motocyklowy

Polisport Stand Max – poznaj niedrogi, wygodny w użyciu podnośnik

Niedrogi, jednocześnie podnoszący motocykle do 200 kilogramów podnośnik Polisport Stand Max to bardzo ciekawa opcja dla Ciebie. Wystarczy, że podłożysz go pod motor, a następnie przyciśniesz wbudowany pedał nożny. Podnośnik sam wyniesie jednoślad na odpowiednią wysokość. Produkt ten ma wzmocnioną konstrukcję, metalową ramę czy antypoślizgowe uchwyty do chwytania ramy motocykla. Producent wyposażył podnośnik w system blokady bezpieczeństwa, sam sprzęt się składa, co ułatwia jego przechowywanie. W dolnej części znajdują się półki, które pozwolą Ci przetrzymywać narzędzia w pobliżu podczas pracy nad jednośladem. Zachęcamy przynajmniej do sprawdzenia tego podnośnika.

5/5 - (1 vote)

Sprzedaj auto na skupie firmy Schrott

Poprzedni

Era samochodów bezużytecznych

Następny

Zobacz także

Więcej Porady