Najlepsze filmy Netflix

Na Netflixie znaleźć możesz tysiące filmów, spośród których nie wszystkie są warte obejrzenia. Jeśli wciąż wahasz się nad tym, który z nich wart jest twojego czasu, przygotowaliśmy dla ciebie nasz ranking 8 najlepszych filmów na Netflixie. Gwarantujemy dużo emocji i jeszcze lepszą rozrywkę!

Najlepsze filmy Netflix- nasze propozyce

1. Ojciec Chrzestny

Zdaniem wielu znawców kina Ojciec Chrzestny jest najwybitniejszym filmem wszech czasów. Ta monumentalna opowieść o mafijnej rodzinie don Corleone doczekała się dwóch kontynuacji, a reżyser trylogii, Francis Ford Coppola, po raz pierwszy zastosował wiele popularnych obecnie środków filmowych. To właśnie Ojciec Chrzestny spopularyzował montaż równoległy! Film Coppoli to absolutny klasyk, który każdy kinoman powinien zobaczyć chociaż raz w życiu!

2. Chłopcy z ferajny

Najsłynniejszy z filmów Martina Scorsese. Chłopcy z ferajny, podobnie jak Ojciec Chrzestny, są gangsterską opowieścią śledzącą życie Harry’ego, który pnie się w górę mafijnej hierarchii. Dzieło Scorsesego to monumentalny portret pokazujący nie tylko historię przestępczości, ale przede wszystkim przemiany społeczne, jakie miały miejsce w Stanach Zjednoczonych. Jeśli lubisz filmy o mafii, koniecznie zobacz Chłopców z ferajny!

3. Wojownicy

Jeżeli lubisz Nowy Jork i kicz, Wojownicy to pozycja dla ciebie! Film opowiada o nowojorskim gangu Warriorsów, który udaje się metrem na spotkanie miejskich grup przestępczych. Gdy szef miejskich gangów zostaje zabity, winą za jego śmierć obarczeni zostają Warriorsi, którzy muszą uciec na swoje terytorium. Film wyróżnia się fenomenalną muzyką, unikatową scenografią nowojorskiego metra, a także kostiumami, które są kwintesencją szalonych lat 70! Wojownicy tt bez wątpienia jeden z najlepszych filmów na Netflixie.

4. Mój sąsiad Totoro

Jedna z najciekawszych animacji japońskiego Studia Ghilbi. Film opowiada o dwóch dziewczynkach, które po przeprowadzeniu na wieś odkrywają magiczne stworzenia zamieszkujące przydomowy las. Nowa znajomość jest początkiem niesamowitej przygody. Mój sąsiad Totoro wzrusza i emocjonuje, a krytycy uważają ten film za jedną z najlepszych japońskich animacji w dziejach kinematografii.

5. Na linii ognia

Klasyk kina akcji z Clintem Eastwoodem w roli głównej. Amerykańska legenda kina wciela się w rolę Franka Horrigana, agenta Secret Service, który trafia na trop spisku wymierzonego w prezydenta USA. Frank musi na własną rękę wytropić zamachowca. Elektryzujący pojedynek aktorski Clinta Eastwooda i Johna Malkovicha oraz świetnie zrealizowane sceny akcji sprawiają, że Na linii ognia jest jednym z najlepszych filmów sensacyjnych w historii.

6. Mroczny rycerz

Za rolę Jokera w Mrocznym rycerzu Heath Ledger otrzymał pośmiertnie Oscara. Decyzja Amerykańskiej Akademii Filmowej absolutnie nas nie dziwi – Joker to jedna z najlepiej zagranych postaci w historii kina! Mroczny rycerz to nie tylko fenomenalny występ Ledgera. Doskonała reżyseria Christophera Nolana, perfekcyjnie stopniowane napięcie i plejada aktorskich gwiazd to główne zalety filmu.

7. Siedem

David Fincher w świetnej formie! Film opowiada o dwójce detektywów, którzy prowadzą śledztwo w sprawie seryjnego mordercy, który wybiera ofiary zgodnie z… listą siedmiu grzechów głównych. Brad Pitt i Morgan Freeman tworzą doskonały duet śledczych, a świetne, emocjonujące zakończenie zostawi cię w szoku. Gwarantujemy, że Siedem jest jednym z najlepszych filmów na Netflixie!

8. Pogromcy duchów

Kultowa komedia z 1984 roku, na której wychowało się całe pokolenie. Film opowiada o czterech specjalistach do spraw paranormalnych, którzy muszą uratować miasto przez krwiożerczym duchem. Pogromcy duchów zapewniają ogrom śmiechu i dobrej rozrywki, ale także zachęcają do refleksji nad światem. Co ciekawe, pomimo upływu lat efekty specjalne w filmie wciąż imponują jakością. Jeżeli spodobało ci się Stranger Things, Pogromcy duchów to pozycja obowiązkowa!

Sprawdziłeś już najlepsze filmy Netflix wg nas, zobacz również:

5/5 - (15 votes)

Horror Netflix – 8 najlepszych horrorów na Netflixie!

Poprzedni

Gra o tron na Netflix – Jakie seriale są alternatywą dla Gry o Tron?

Następny

Zobacz także

Więcej Rozrywka