Uniroyal Rainsport 5

Ogumienie Uniroyal wykorzystuje najnowsze rozwiązania technologiczne do niwelowania skutków aquaplaningu. Z tego powodu zyskały miano opon deszczowych oznaczanych symbolem parasolki, bo zachowują świetne osiągi podczas jazdy na mokrej nawierzchni. Między innymi dzięki wykorzystaniu technologii skóry rekina. Nie inaczej jest w przypadku Uniroyal Rainsport 5, które zachowają przyczepność nawet podczas intensywnej ulewy.

Uniroyal Rainsport 5 – klasa medium w najlepszym wydaniu

Letnie ogumienie średniej klasy często wybierają kierowcy poruszający się po mieście. Preferują umiarkowany styl prowadzenia auta, nieczęsto wyjeżdżają w dłuższe trasy i zazwyczaj jeżdżą po asfalcie, rzadziej po drogach szutrowych. Szukają opon o dobrych osiągach przy niewygórowanej cenie, które zapewnią im bezpieczeństwo w trakcie jazdy po mokrej nawierzchni.

Do tej kategorii opon należą właśnie Uniroyal Rainsport 5 – wydajny model ogumienia letniego o zaawansowanym technologicznie bieżniku asymetrycznym zapewniającym bardzo dobre osiągi w trudnych warunkach pogodowych.

Asymetryczny bieżnik gwarantem bezpieczeństwo na mokrej i suchej nawierzchni

Bieżnik Uniroyal Rainsport 5 został ukształtowany asymetrycznie. Asymetryczna rzeźba często występuje w oponach przeznaczonych do użytku w samochodach o dużej mocy, czyli SUV-ach czy autach sportowych. Część zewnętrzna opony odpowiada za utrzymywanie przyczepności, na przykład podczas pokonywania zakrętów. Część wewnętrzna wspomaga hamowanie, skracając jego drogę, a także odprowadza wodę, niwelując skutki aquaplaningu. Bieżnik asymetryczny jest w dodatku odporny na zużycie nierównomierne i przyspieszone.

Zobacz także: https://emoto.com.pl/popularni-kierowcy-w-swiecie-offroadowym/

By wzmocnić wytrzymałość bieżnika, producent użył do produkcji Uniroyal Rainsport 5 mieszanki chemicznej o lepszych parametrach. W stosunku do poprzedniego modelu jest to różnica 15%! Głośność opony pozostała na optymalnym poziomie, zapewniając wygodę podróżowania w ciszy bez irytującego huku czy szumu.

Opinie i testyUniroyal Rainsport 5 w oczach użytkowników i ekspertów

W zbieranych przez Uniroyal Rainsport 5 opiniach użytkowników często można przeczytać o wysokim poziomie bezpieczeństwa zapewnianym przez to ogumienie w mieszanych warunkach pogodowych. Użytkownicy podkreślają, że model jest wydajny, droga hamowania na mokrej nawierzchni stosunkowo krótka, a przyczepność zachowana nawet na ostrych zakrętach i to za niewygórowaną cenę.

Niemiecki automobilklub ADAC przeprowadzał na modelu Uniroyal Rainsport 5 test jakości w roku 2016 i 2017 oraz w roku 2019, a opona zajmowała wysokie notowania w rankingach przygotowywanych przez tę organizację. Magazyn Auto Bild polecał model opony kilkukrotnie. Szukasz dobrej opony na sezon letni, która sprawdzi się zarówno na mokrej, jak i na suchej nawierzchni? Uniroyal Rainsport 5 powinien zwrócić Twoją uwagę. Zapewnia dobre osiągi przy stosunkowo atrakcyjnej cenie (klasa medium) i bardzo korzystne parametry jezdne tak podczas jazdy w linii prostej jak i w trakcie pokonywania zakrętów.

5/5 - (3 votes)

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/server063189/ftp/emoto/wp-content/themes/the-next-mag/inc/libs/tnm_core.php on line 746

Nissan – dobry na podróże w 2022!

Poprzedni

Projekt wiaty garażowej gotowy czy na wymiar?

Następny

Zobacz także

Więcej Porady