Motocyklista w kasku

Niezbędnym elementem wyposażenia motocyklisty jest kask. W sprzedaży są dostępne różne rodzaje kasków motocyklowych, przeznaczone do jazdy w zróżnicowanych warunkach. Wydawać się może, że ich wybór to proste zadanie.

W praktyce, przed dokonaniem ostatecznego zakupu, należy sobie odpowiedzieć na kilka ważnych pytań. Bardzo istotne jest, aby dopasować kask do preferowanego stylu jazdy, a także dobrać odpowiedni rozmiar. Tylko wtedy w pełni zadbamy o bezpieczeństwo, wygodę i komfort podczas motocyklowych wypraw.

Kaski integralne

Kaski integralne to najczęściej wybierane rodzaje kasków przez osoby jeżdżące na motocyklach sportowych, nakedach jak i turystycznych. Są bardzo wygodne i bezpieczne. Idealnie nadają się do jazdy po mieście, a także do długich wypraw. Najczęściej są produkowane z poliwęglanu lub różnych odmian multikompozytowych, takich jak TCT i AIM.

Wewnątrz mają delikatną, hipoalergiczną wyściółkę, zapewniającą odpowiednią wentylację. Nawet podczas wielogodzinnej jazdy, głowa nie będzie spocona. Wiele z nich posiada także blendę przeciwsłoneczną, dzięki której motocyklista zyskuje pewność, że nie zostanie oślepiony przez promienie słoneczne.

Co więcej, do kasków integralnych można dodatkowo zamontować interkom, który jeszcze bardziej wpłynie na komfort podróżowania i pokonywanie długich odcinków trasy. W sprzedaży są dostępne w różnych wariantach kolorystycznych.

Kaski integralne

Kaski szczękowe

Zbliżone do kasków integralnych są kaski szczękowe. Jak sama nazwa na to wskazuje, jedną z ich części – szczękę – można podnosić. To duże ułatwienie. Nie trzeba ściągać całego hełmu, aby prowadzić rozmowę lub ugasić pragnienie. Cechują się bardzo dobrą aerodynamicznością. Pod względem wagi, są nieco cięższe od integralnych.

Mimo to w czasie dłuższych wycieczek, to właśnie kaski szczękowe zapewniają dużo większy komfort jazdy. Sprawdzają się podczas umiarkowanie szybkiej, ale nieekstremalnej jazdy na motorze. Ten rodzaj kasków wyróżnia się komfortową wyściółką, która przekłada się na właściwą wentylację.

Kaski szczękowe

Kaski modularne

To kaski, które zwiększają bezpieczeństwo motocyklistów na drodze. Śmiało można uznać, że to połączenie kasku otwartego z zamkniętym. Łatwo je rozpoznać, ponieważ mają system otwierania szczęki, gdzie przyłbica chowa się za tylną częścią skorupy kasku. Niektóre z nich posiadają odpinaną szczękę

Co istotne, są bardzo lekkie. Dzięki temu, ten typ hełmów najlepiej sprawdzi się podczas długich wycieczek turystycznych. Z łatwością można je dopasować do indywidualnych potrzeb. Ponadto mają podwójną homologację, wbudowaną blendę i wydajny system wentylacji. Producenci zadbali również o szeroką gamę kolorów kasków modułowych. Każdy z pewnością wybierze najlepszy dla siebie.

Rodzaje kasków motocyklowych – który wybrać? 1

Kaski otwarte

Bardzo dużą popularnością wśród motocyklistów cieszą się kaski otwarte. Są zbudowane ze skorupy okalającej czoło i tylną część głowy motocyklisty. Zapewniają bardzo dobry przepływ powietrza, ponieważ mają otwartą budowę. Świetnie sprawdzają się podczas ciepłych czy upalnych dni, zwłaszcza podczas jazdy po mieście. Można wtedy poczuć powiew świeżego powietrza.

Ich kolejną zaletą jest to, że są lekkie. Nie posiadają części szczękowej, przez co są dużo lżejsze. W związku z tym warto wybierać te modele, które mają przedłużoną szybkę. Warto również zwrócić uwagę, czy dany kask otwarty miał zamontowaną od razu blendę przeciwsłoneczną.

Ten rodzaj kasków idealnie sprawdzi się do jazdy na skuterze czy chopperze, na których osiąga się mniejsze prędkości. Brak zabezpieczającej szczęki, przy dużych szybkościach może wpływać negatywnie na komfort jazdy.

Kaski otwarte

Kaski enduro i cross

Jak sama nazwa wskazuje, kaski enduro i cross są przeznaczone do jazdy na motocyklach typu cross, motocyklem adventure lub quadem. Mają dość charakterystyczną budowę. Jednym z elementów jest specjalny daszek, który podczas jazdy chroni przed promieniami słońca.

Do tego producenci stosują w nich zapięcia DD w celu zwiększenia bezpieczeństwa oraz systemy wentylacji. Niektóre modele tych hełmów mają zamontowaną szybę. Inne są przystosowane pod osobne gogle.

W związku z tym, że motocyklami crossowi najczęściej jeździ się po górskich i nierównych terenach, kaski są produkowane z bardzo trwałych surowców, między innymi nowoczesnych włókien węglowych, szklanych i organicznych. Warto dodać, że kaski crossowe i enduro można kupić w wielu wariantach kolorystycznych.

 

Kaski enduro i cross

Rodzaje kasków motocyklowych – podsumowanie

Bardzo bogatą ofertą kasków motocyklowych może pochwalić się sklep motocyklowy 4motos.pl. W sprzedaży posiada kaski integralne, szczękowe, modułowe, otwarte, enduro i cross, a także akcesoria do hełmów motocyklowych.

Wszystkie wymienione rodzaje kasków motocyklowych zostały wyprodukowane z najwyższej jakości surowców. Spełniają wymagane normy i atesty bezpieczeństwa. Posiadają także potwierdzoną europejską homologację ECE R 22-05. Dzięki temu gwarantują pełne bezpieczeństwo głowy podczas jazdy na motorze o każdej porze roku.

Do tego wszystkie hełmy są komfortowe podczas użytkowania. W trakcie zakupów można liczyć na pomoc ze strony doświadczonych sprzedawców, którzy sami są miłośnikami jednośladów. W 4motos.pl każdy zakupi kask dopasowany do indywidualnych potrzeb, a do tego w konkurencyjnej cenie.

5/5 - (1 vote)

Oświadczenie sprawcy szkody. Co musisz wiedzieć, by uniknąć problemów?

Poprzedni

Leasing Select na Nissana

Następny

Zobacz także

Więcej 2 kółka