HJC
freepik.com

Koreańczycy i Japończycy od lat słyną z produkcji zaawansowanych technologicznie motocykli, które wzbudzają zachwyt użytkowników na całym świecie. Nie inaczej jest z ich markami, dostarczającymi wysokiej klasy akcesoria, ubrania i kaski, które zapewniają świetny komfort i pełną ochronę, nawet w trudnych sytuacjach. Jednym z najciekawszych brandów, z którego oferty możesz skorzystać również w Polsce, jest HJC. Co produkuje ta firma i dlaczego warto przemyśleć zakup jej produktów?

HJC zajmuje się produkcją zaawansowanych technologicznie kasków dla motocyklistów. W swojej ofercie ma różne modele, dopasowane do potrzeb użytkowników pod kątem bezpieczeństwa, jakości, komfortu i wyglądu. Twórcy marki bazują na swoim ogromnym doświadczeniu i zdają sobie sprawę, że kask niewątpliwie jest najważniejszym elementem wyposażenia każdego fana jednośladów.

Historia marki HJC – z miłości do najlepszych, innowacyjnych rozwiązań

Początki marki sięgają lat 70. ubiegłego wieku. Firma powstała w 1971 roku w Korei Południowej, w okresie odbudowy kraju po wyniszczającej wojnie koreańskiej. 30-letni wówczas pomysłodawca rodzinnej marki Wan Kee Hong dysponował wyłącznie pomysłem na prowadzenie biznesu. Nie miał doświadczenia, ale wiedział, że wraz z popytem na motocykle, wzrośnie także zapotrzebowanie na kaski. Nie mylił się.

Misją twórców HJC było stworzenie kasków, które zapewnią użytkownikom najwyższy stopień ochrony przed skutkami wypadków. Kee Hong postawił również na edukację i uświadamianie motocyklistów. Dzięki temu jego firma szybko zyskała miano producenta wdrażającego innowacje, wpływające na bezpieczeństwo użytkowników ich produktów.

Nie zmieniło się to do dziś. Przez 50 lat działalności marka HJC zyskała miano jednego z liderów wśród światowych producentów kasków, a w Europie Środkowo-Wschodniej czy w Ameryce jest nawet największym sprzedawcą różnych modeli. Przedsiębiorstwo stawia na trwałość produktów (wybiera do produkcji najlepsze kompozyty), pełne bezpieczeństwo (kaski przechodzą szereg testów, w tym np. ECE) oraz dopasowanie do potrzeb klienta.

O jakości kasków HJC świadczy fakt, że w modelu RPHA 11 jeździ jeden z najlepszych motocyklistów MotoGP w stawce, Jonas Folger. Koreańscy inżynierowie cały czas ulepszają swoje produkty, a jednocześnie starają się zachować balans między skuteczną ochroną a atrakcyjną ceną.

Dla kogo przeznaczone są kaski HJC i co warto o nich wiedzieć?

Kaski HJC to produkty adresowane do osób, które dbają o swoje bezpieczeństwo, jeżdżą regularnie motocyklem, a jednocześnie nie chcą wydawać na kolejne produkty niebotycznych sum. Zapewniają one pełną wygodę, dopasowanie do kształtu głowy użytkownika, amortyzację wstrząsów i wytrzymałość, nawet w przypadku naprawdę intensywnego uderzenia.

W ofercie HJC znajdziesz różnego rodzaju kaski. To m.in. kask szczękowy HJC (dla fanów jazdy turystycznej), sportowe i rekreacyjne modele integralne, a także egzemplarze modułowe i otwarte.

Do tworzenia większości kasków wykorzystywane są włókna szklane i węglowe, kompozyty aramidowe czy inne tworzywa, które są w stanie skutecznie przyjąć na siebie siłę uderzenia i uchronić głowę przed poważnym urazem. Przemyślany kształt odpowiada z kolei za szeroki kąt widzenia (na ten parametr wpływają także szyby dołączone do kasków HJC) oraz aerodynamikę.

Do zalet kasków HJC warto zaliczyć też nowoczesny system wentylacji głowy, niski poziom hałasu, przyjemną w dotyku wyściółkę (którą często można prać), a także inne udogodnienia, które dopasowane są do konkretnych modeli.

Jakie produkty znajdziesz w gamie koreańskiego producenta?

Wybór modeli wśród produktów HJC jest tak szeroki, że każdy znajdzie tam coś dla siebie. Bardzo interesująca jest szczególnie oferta kasków integralnych. Dla najbardziej wymagających, stawiających na jazdę po torze osób, które cenią sobie niepowtarzalny wygląd, polecamy model HJC R-PHA 11 VENOM BLACK/RED. To profesjonalna ochrona głowy wykonana z najwyższej klasy włókien, które chronią nawet przed dużymi obciążeniami. Model ten jest oryginalnie malowany, ma skuteczne zapięcie (uniemożliwiające spadnięcie kasku z głowy) oraz antybakteryjną wyściółkę. HJC R-PHA 11 można wykorzystywać również w jeździe codziennej – posiada on dedykowane miejsce na interkom.

Jeżeli wolisz klasyczne modele, bardzo dobrym rozwiązaniem będzie HJC C70 wykonany z wysokiej klasy kompozytów. To czarny egzemplarz z przyciemnianą blendą, rozbudowanym systemem wentylacji głowy, wyjmowaną wyściółką i deflektorem nosa.

Warto zwrócić też uwagę na kaski otwarte HJC (np. legendarny już model HJC I30 dla posiadaczy skuterów czy maszyn miejskich) oraz egzemplarze turystyczne, nadające się na daleką podróż (kask szczękowy HJC I90 DAVAN BLACK/GREY). Podróżując w wymienionych wyżej kaskach, możesz czuć się bezpiecznie i komfortowo.

5/5 - (1 vote)

Mini Clubman – styl i funkcjonalność dla każdego

Poprzedni

Nowe BMW X1 – czym różni się od poprzednika?

Następny

Zobacz także

Więcej 2 kółka