Odpowiedni strój na motocross

Motocross to zajęcie dla prawdziwych fanów mocnych wrażeń. Mknąc po bezdrożach, wyzwala się sporą dawkę adrenaliny. Jak to bywa ze sportami ekstremalnymi i ten poza wspaniałą zabawą i niezapomnianymi wrażeniami dostarcza ryzyko upadków i urazów. Producenci odzieży i sprzętu prześcigają się w propozycjach odpowiedniego ubioru dla fanów crossowych zmagań. Czym powinien charakteryzować się strój dla fanów crossowych wyścigów i na co zwrócić uwagę podczas kompletowania wyprawki na motocykl?

Podstawa bezpieczeństwa – kask offroadowy

Przede wszystkim warto zdać sobie sprawę z tego, że na bezpieczeństwie nie można oszczędzać. Przemierzając kategorię o nazwie odzież motocross, nie należy szukać niskich cen, ale zwrócić uwagę na to, że produkty są bezpieczne, stworzone z wysokiej jakości materiałów. Porządny sprzęt będzie służył dłużej i lepiej chronił. Podstawowym elementem oczywiście jest kask, bez którego nie powinno wsiadać się na motocykl. Zakup przedmiotu musi być poprzedzony odpowiednimi pomiarami, by dobrze przylegał do głowy. W profesjonalnych sklepach również w sklepie internetowym JunkieRiders dostępne są różne rozmiary. Wymiary można dopasować dzięki podanej na stronie tabeli. Ważne jest, by kask nie był ciężki, ponieważ spędza się z nim sporo czasu. Idealnie jest, gdy wewnętrzna wyściółka jest miękka, przyjemna w dotyku, zapewnia dobrą wentylację i można ją wyciągnąć, by wyprać.  Zapięcie musi być solidne i trwałe, a daszek elastyczny i wytrzymały. Polecane są kaski z kompozytowych włókien szklanych, aramidowych, węglowych lub organicznych. Niektóre modele są wyposażone w specjalne systemy zapewniające dodatkową amortyzację, to ważne – kask przyjmuje siłę uderzenia w przypadku upadku.

Profesjonalne obuwie motocrossowe

Buty offroadowe powinny być przede wszystkim wytrzymałe. Będą miały częsty kontakt z podłożem, więc muszą wyróżniać się solidnością. Produkty z tej kategorii odznaczają się tym, że dobrze osłaniają i usztywniają dolny odcinek nóg. Błoto, żwir, zmienna nawierzchnia i pogoda to prawdziwe wyzwanie, dlatego należy wybierać obuwie, które jest wodoodporne i ma dobry system wentylacji. Idealnie dobrane buty dopasowują się do stopy, chronią kostki i piszczele, ale nie ograniczają ruchów. Dostępne modele wyróżniają się ciekawym designem, który współgra z resztą stroju.

Gdzie i jaką odzież kupić?

Poza ochroną głowy i nóg należy zaopatrzyć się również w inne niezbędne akcesoria jak gogle, ochraniacze, a także kurtkę, spodnie, bluzy, kamizelki i rękawiczki. Odzież powinna być wygodna i komfortowa. Musi zapewniać swobodę poruszania się. Ubiór nie tylko chroni przed urazami, ale też zimnem i wilgocią. Ubranie stworzone z odpowiednich materiałów zapewnia odpowiednią wentylację. Profesjonalne stroje muszą spełniać szereg restrykcyjnych norm. Warto zwrócić uwagę na to, by kupowane produkty spełniały standardy środowiskowe i miały oznaczenie EU Ecolabel, jak produkty oferowane przez JunkieRiders.

Zakłady bukmacherskie na sporty motorowe między innymi F1 można obstawiać na stronie bukmachera etoto.pl

5/5 - (1 vote)

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/server063189/ftp/emoto/wp-content/themes/the-next-mag/inc/libs/tnm_core.php on line 746

Wymiana klocków hamulcowych – można? Można!

Poprzedni

Automatyczne skrzynie biegów – zalety, naprawa

Następny

Zobacz także

Więcej 2 kółka