Wózki VNA i reach truck

Wózki wysokiego składowania umożliwiają pracę na wysokości nawet do 13 metrów. Są one specjalnie skonstruowane do działania w trudnych warunkach. Muszą być maksymalnie proste, a jednocześnie pozwalać pracować bezawaryjnie. Istotne jest także bezpieczeństwo pracowników. Wśród wózków wysokiego składowania można wyróżnić urządzenia VNA oraz Reach Truck.

Wózki VNA – co to za pojazdy?

Jest to sprzęt, który świetnie sobie radzi w wąskich korytarzach, gdzie, by załadować lub rozładować towar, trzeba sięgać na duże wysokości. Wózki VNA, zwane również systemowymi, to najlepszy wybór do pracy w takich warunkach. Skrót VNA rozwija się jako Multifunction Verry Narrow Aisle truck. Angielska nazwa wprost przekazuje, jakie jest główne przeznaczenie pojazdu tego typu. Chodzi oczywiście o wąskie korytarze. Wózki VNA umożliwiają transport pionowy oraz poziomy ładunków. Mogą one operować nawet na wysokości 14,5 metra.

Niektórzy producenci mają w swojej ofercie pojazdy, które sięgają 17,5 metra. Poruszanie się pomiędzy regałami z paletami nie jest łatwe, dlatego, aby zadbać o bezpieczeństwo pracownika, prowadzenie urządzenia VNA odbywa się za pomocą pętli indukcyjnej czy prowadnic szynowych.

Wózki widłowe VNA są najbardziej zaawansowanymi pojazdami tego typu. Większość urządzeń ma zainstalowany system kontroli układu kierowniczego oraz sterowania, które chronią przed ewentualnymi wypadkami w pracy. Udźwig takich pojazdów oscyluje między 1,2 a 1,5 tony.

Co to są wózki Reach Truck?

Skoro wiesz już, czym są pojazdy VNA, pora zająć się drugim rodzajem wózka widłowego, a więc wózkami Reach Truck. To kolejny rodzaj wózka wysokiego składowania. O ile sprzęt VNA był przeznaczony do pracy w wąskich korytarzach, tak wózki Reach Truck gwarantują bezawaryjne i bezproblemowe działanie w dużym natężeniu. Są to pojazdy przeznaczone dla magazynów, w których tempo pracy oraz jej dokładność jest bardzo ważna.

Dlatego wózki Reach Truck są również droższe od innych rodzajów wózków wysokiego składowania. Ten rodzaj maszyn potrafi składować palety na wysokości do 12 metrów. Ich waga może oscylować między 1,4, a nawet 2,5 tony. Wózki Reach Truck mogą operować w korytarzach, których szerokość nie przekracza 3 metrów. Jest to przestrzeń wystarczająca do swobodnego poruszania się i wykonywania manewrów z towarem. 3 metry wystarczy, by wózek Reach Truck obrócił się o 360 stopni.

Dlaczego warto skorzystać z oferty wózków Reach Truck oraz VNA marki Bendi?

Wielu producentów w Polsce oferuje wózki wysokiego składowania Reach Truck oraz VNA, jednym z nich Bendi, marka zdecydowanie godna polecenia. Ich maszyny to gwarancja ciągłości pracy, ponieważ nie musisz się martwić awariami sprzętu. Tempo oraz brak niepotrzebnych przerw związanych z usterkami wózków to podstawa funkcjonowania każdego magazynu czy centrum transportowego. Nie możesz sobie pozwolić na opóźnienia związane z awarią sprzętu. Dlatego warto zdecydować się na wózki Bendi.

Jest to firma z ugruntowaną pozycją na rynku, której zaufało już wielu przedsiębiorców. Ich produkty są skonstruowane tak, by usprawnić oraz ułatwić pracę na dużych wysokościach, oraz w wąskich korytarzach. Wózki widłowe Bendi to także dobre rozwiązanie, gdy w magazynie zaczyna brakować miejsca. Zamiast wynajmować czy rozbudowywać powierzchnię składowania, lepiej zdecydować się na urządzenia tej firmy. Dzięki nim spokojnie będziesz mógł operować na wysokości kilkunastu metrów, gdzie inne wózki zwyczajnie nie sięgną.

4.8/5 - (6 votes)

Dlaczego warto zlecać przesyłki poprzez giełdę transportową?

Poprzedni

Czy opony wielosezonowe są warte zakupu?

Następny

Zobacz także

Więcej Porady