Uchwyt samochodowy z ładowaniem indukcyjnym

Uchwyt samochodowy to niezbędne wyposażenie każdego kierowcy. Dzięki niemu można prowadzić pojazd, skupić się na drodze i jednocześnie swobodnie rozmawiać. Na rynku dostępne są różnego rodzaju uchwyty, ale największą popularnością cieszą się indukcyjne. Głównie dlatego, że są najbardziej funkcjonalne i doskonale prezentują. Co warto o nich wiedzieć? Jak wybrać odpowiedni uchwyt samochodowy z ładowaniem indukcyjnym? Gdzie go kupić i na co zwrócić szczególną uwagę? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć poniżej!

Dlaczego warto zainwestować w uchwyt samochodowy?

To pytanie zadaje sobie prawie każdy kierowca, a odpowiedź jest naprawdę prosta. Przede wszystkim dla własnej wygody. Sam uchwyt doskonale sprawdza się podczas podróży. Rozmowę można prowadzić przez zestaw głośnomówiący, a telefon będzie bezpiecznie wisiał zamontowany w uchwycie, a nie przykładowo leżał na fotelu pasażera lub desce rozdzielczej. W każdym momencie wiadomo, gdzie się znajduje i nawet w pośpiechu ciężko o nim zapomnieć. Drugą zaletą jest zapewnienie bezpieczeństwa nam samym i innym uczestnikom ruchu drogowego. Połączenie bez trudu można odebrać przy pomocy jednej ręki, jednocześnie nie odwracając oczu od tego, co dzieje się na jezdni. Z kolei uchwyt samochodowy z ładowaniem indukcyjnym pozwala na zwiększenie poziomu baterii w dowolnym momencie, co przydaje się głównie na długich trasach bądź gdy zdarzyło nam się zapomnieć tego zrobić przed wyjściem z domu.

 Uchwyt samochodowy z ładowaniem indukcyjnym – co warto wiedzieć?

Uchwyt samochodowy z ładowaniem indukcyjnym to świetne rozwiązanie dla każdej osoby zmotoryzowanej. Tego typu ładowarka często pozwala na uzupełnienie baterii nie tylko w telefonie, ale również innych urządzeń takich jak smartwatch, czy słuchawki. Uchwyt wykonany jest ze specjalnej cewki, która jest odpowiedzialna za wytwarzanie pola magnetycznego. Jeżeli nasze urządzenie również je posiada, to wystarczy oba zbliżyć do siebie i w ten sposób powstanie energia następnie zamieniana na prąd elektryczny i telefon zaczyna się ładować. Wbrew pozorom nie ma konieczności wybierania żadnych ustawień, czy konfiguracji urządzeń, ponieważ połączą się one zaraz po wykryciu pola magnetycznego.

Dlatego też ładowarki indukcyjne do użytku domowego są po prostu płaskim dyskiem, na którym można położyć sprzęt do naładowania. Z kolei uchwyty samochodowe z ładowaniem indukcyjnym mają zamontowane specjalne zaczepy umożliwiające bezpieczne wpięcie telefonu. Niektóre modele, zamiast zaczepów mają bardzo eleganckie skrzydełka automatycznie dopasowujące się do wkładanego urządzenia. Oba rozwiązania są bardzo korzystne. Głównie z tego względu, że można prowadzić samochód i ładować telefon, który nie wypadnie nawet przy ostrym hamowaniu, zakręcie lub na wyboistej drodze, a każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak delikatne są ekrany naszych smartfonów.

Wśród kierowców już od jakiegoś czasu krąży teza, że ładowarka indukcyjna może być szkodliwa dla telefonów przez wzgląd na to, że się nagrzewają i dodatkowo mają styczność z ciepłem wydzielanym przez ładowarkę. Na szczęście jest to mylne przekonanie, a akumulatorom sprzętu nic nie grozi. Zresztą tak samo jak ludziom, czy zwierzętom domowym. Przed zakupem konkretnego modelu warto sprawdzić, czy rzeczywiście będzie kompatybilny z naszym urządzeniem.

Jak wybrać model, który spełni oczekiwania?

Bardzo ciężko znaleźć jednoznaczną odpowiedź na to pytanie, ponieważ każdy z nas ma inne oczekiwania wobec uchwytu samochodowego z ładowaniem indukcyjnym. Poza tym na rynku dostępne są modele montowane na różne sposoby, mają (lub nie) automatycznie dopasowujące się zaczepy, czy też nie pasują do wszystkich urządzeń. Wybór odpowiedniego modelu jest więc kwestią całkowicie indywidualną. Jednak pewnie nikogo nie zdziwi to, że najbardziej funkcjonalne będą te wyposażone we wszelkie udogodnienia. Z całą pewnością warte uwagi są inteligentne uchwyty z ładowaniem indukcyjnym. Nie tylko mają opcję automatycznego otwierania zaczepów, ale też łapania i wykrywania telefonu.

Gdzie kupić uchwyt samochodowy z ładowaniem indukcyjnym?

Uchwyty samochodowe z ładowaniem indukcyjnym są na tyle popularne, że asortyment rynkowy jest bardzo szeroki. Nie należy zaprzeczać, że chętniej zakupy robione są przez nas w sklepach internetowych. Zwłaszcza, że można trafić na okazyjne ceny i ciekawe promocje. Przykładowo na stronie https://hamamobile.pl/uchwyt-samochodowy-z-ladowaniem-indukcyjnym można znaleźć interesujący model za niewielkie pieniądze.

 

Oceń ten post post

Jak wybrać właściwy filtr oleju?

Poprzedni

Umowa kupna sprzedaży samochodu – jak wygląda i co powinna zawierać?

Następny

Zobacz także

Więcej Porady