MINI PADDY HOPKIRK EDITION

Model MINI Edition to stuprocentowa ekskluzywność, która powstała na cześć kierowcy, który zwyciężył podczas pamiętnego Rajdu Monte Carlo w 1964 roku, wykorzystując do tego klasyczny model MINI. Dzięki nowoczesnej technologii od października 2020 roku osoby zmotoryzowane będą mogły cieszyć się 3-drzwiowym oraz 5-drzwiowym MINI Cooperem S oraz model MINI John Cooper Works.

Patrick „Paddy” Hopkirk -Jak wyglądał triumf?

Od pamiętnego triumfu minęło już 56 lat, ale wspomnienia nadal są żywe. Mały samochód z numerem 37 nie miał sobie równych. 1964 rok przeszedł do historii rajdów, ponieważ to właśnie wtedy klasyczny Mini Cooper S pozostawił w pokonanym polu inne modele. Za kierownicą tego oryginalnego samochodu rajdowego zasiadał wtedy Patrick „Paddy” Hopkirk. Na jego cześć MINI zaprezentowało specjalną wersję Edition, która cechuje się oryginalnym wzornictwem oraz wyposażeniem, nawiązującym do najważniejszych osiągnięć w historii tego sportu. Nie mogło również zabraknąć numeru 37.

MINI Edition – co o nim wiemy? Jak wyglądał triumf Hopkirka?

MINI Edition będzie dostępny na wybranych rynkach już w październiku 2020 roku. Zainteresowani będą mogli nabyć 3-drzwiowego MINI Coopera S (z niskim zużyciem paliwa) 5-drzwiowego MINI Coopera S (z niską emisją dwutlenku węgla oraz wersję MINI John Cooper Works (pozwalający na większe doznania w trakcie jazdy). Inspiracja z pierwowzoru opiera się przede wszystkim na charakterystycznym numerze startowym oraz potężnym silniku w kolorze Chili Red.

Zobacz także>> https://emoto.com.pl/czesci-samochodowe-do-bmw/

Wszyscy fani rajdów ekscytowali się zwycięską jazdą Hopkirka, która wspominana jest po dzień dzisiejszy. Tyczy się to przede wszystkim fanów pochodzących z Wielkiej Brytanii. Hopkirk zdołał pokonać kierowców, którzy dysponowali samochodami o znacznie większej mocy silnika. Pomogła mu w tym zwinność MINI Coopera S, ale też jego niezwykłe zdolności i niezawodność samochodu.

Auto świetnie spisywało się w każdym terenie, a więc podczas przejazdu po wiejskich i górskich drogach, ale też na stromych zboczach. Hopkirk stał się jednym z najbardziej rozpoznawanych kierowców na całym świecie, a MINI Cooper S przeszedł do historii. Przedstawiciele MINI przestali być uważani za maskotki, a stali się liczącymi się w stawce konkurentami. W kolejnych latach MINI Cooper S nie miał sobie równych. W 1965 roku po zwycięstwo sięgnął kolega Hopkirka – Timo Mäkinen, a dwa lata najszybszy był kolejny kolega – Rauno Aaltonen.

Model MINI Edition – jak konkretnie wygląda?

Model MINI Edition jest bardzo zbliżony do tego z roku 1964. Zawiera w sobie charakterystyczny lakier oraz 17-calowe obręcze kół, które są wykonane z lekkich stopów. John Cooper Works ma 18-calowe obręcze kół. Belka atrapy chłodnicy oraz całe obramowanie są wykończone kolorem czarnym. To samo tyczy się dolnych wlotów powietrza oraz klamek drzwi. Logo MINI pojawia się nie tylko z przodu, ale też z tyłu, jest łatwo zauważalne.

Numer 37 jest doskonale widoczny dla wszystkich fanów, znajduje się tuż obok kierunkowskazów bocznych. Warto docenić również diodowe reflektory. Tylna klapa zawiera w sobie podpis zwycięzcy z 1964 roku. Taki podpis znajdzie się również na listwie ozdobnej, od strony pasażera.

5/5 - (3 votes)

Czy kupować opony bieżnikowane? Poradnik

Poprzedni

Części samochodowe do BMW – Czy warto kupować zamienniki?

Następny

Zobacz także

Więcej Wiadomości