Yamaha ponownie uruchomi produkcję w zakładach we Włoszech i we Francji

Firma Yamaha postanowiła na nowo uruchomić produkcję we Włoszech oraz Francji. To bardzo dobra wiadomość po spowolnieniu produkcji wynikającej z groźnej pandemii koronawirusa COVID-19. Ograniczenia dotyczące wirusa zostały jednak złagodzone, dlatego firma może ruszyć do dalszej pracy produkcyjnej, dostarczając coraz to nowsze towary do swoich odbiorców. Yamaha Motor Europe ogłosiła, iż produkcja ruszy ponownie 4 maja. Tyczy się to przede wszystkim fabryki silników Motori Minarelli w Calderara di Reno oraz fabryki MBK Industrie, zlokalizowanej w Saint Quentin. 

Yamaha ponownie uruchomi produkcję w zakładach we Włoszech i we Francji

Produkcja w obu podanych wyżej fabrykach została wstępnie zawieszona 16 marca. Od tego czasu minęło już jednak kilka tygodni i sytuacja na świecie powoli wraca do normy, dzięki czemu pracownicy mogą powrócić do pracy i swoich codziennych obowiązków służbowych. Dzięki temu będą mogli także godziwie zarabiać i utrzymywać swoje rodziny, co jest ważne w tym trudnym dla społeczeństwa czasie.

Produkcja została czasowo wstrzymana, aby zadbać o bezpieczeństwo wszystkich pracowników i nie narażać ich na zarażenie się groźnym wirusem. Warto przypomnieć, że sytuacja we Włoszech oraz Francji od samego początku była bardzo poważna i każdego dnia ginęły tam setki mieszkańców. Decyzja była więc jak najbardziej słuszna.

Zobacz >> AUDI AG podsumowuje I kwartał 2020 r.

Sytuacja związana z koronawirusem była jednak ściśle monitorowana, dzięki czemu od 4 maja będzie można powrócić do pracy, oczywiście wdrażając przy tym pewien reżim sanitarny, aby nic nie wymknęło się spod kontroli. Zamknięcia fabryk były poddawane regularnej kontroli, cotygodniowej, aby móc jak najszybciej powrócić do pracy, oczywiście w momencie, gdy będzie to bezpieczne dla pracowników oraz przedstawicieli sztabu kierowniczego. Wznowienie produkcji we wspomnianych zakładach pracy odbyło się w wersji dwufazowej.

Pierwsza faza zaplanowana była na kwiecień, kiedy to do pracy mogli powrócić wytypowani pracownicy, nie mający w swoich rodzinach odnotowanego przypadku koronawirusa, zachowując przy tym dystans społeczny. Wprowadzono również wszystkie niezbędne środki bezpieczeństwa. Fabryki były też przygotowywane na przybycie zdecydowanie większej ilości pracowników. Wszystko to zakończyło się pełnym sukcesem.

Produkcja ruszy pełną parą

Faza druga zaplanowana jest na 4 maja, kiedy to produkcja będzie mogła ruszyć pełną parą. Oczywiście przedstawiciele fabryk zadbają o to, aby pracownicy mogli czuć się w zakładach dobrze, bezpiecznie i pracowali w odpowiednim samopoczuciu.

Zobacz również >>  Wysokiej jakości maty silikonowe

Ten trudny dla społeczeństwa okres powoli musi zostać zakończony, dzięki czemu gospodarka na nowo ruszy z miejsca, a ludzie będą mogli zarabiać dobre pieniądze za swoją ciężką pracę. To także istotna informacja dla zniecierpliwionych klientów, którzy od dawna wyczekiwali na wznowienie produkcji we wspomnianych fabrykach. Otwarcie fabryk było możliwe dzięki:

  • przestrzeganiu panujących we Włoszech i Francji obostrzeń,
  • ścisłej współpracy pomiędzy przedstawicielami zakładów, pracownikami oraz urzędnikami państwowymi.

Dzięki tej decyzji do fabryk będą mogły być wdrożone nowe produkty, które w niedalekiej przyszłości pojawią się na rynku. Oczywiście prace nad nimi musiały być w pewnym stopniu zahamowane, jednak od 4 maja wszystko wróci do normy i będzie można je powoli wznawiać, przestrzegając wszystkich najważniejszych norm bezpieczeństwa. Na 11 maja planowane jest także uruchomienie fabryki znajdującej się w Hiszpanii, jednak trzeba czekać na ostateczne rozstrzygnięcia w tej sprawie i rozwój sytuacji związanej z pandemią koronawirusa COVID-19. 

5/5 - (11 votes)

AUDI AG podsumowuje I kwartał 2020 r.

Poprzedni

Co ma do zaoferowania wirtualny salon samochodowy Mercedes-Benz?

Następny

Zobacz także

Więcej Wiadomości