AUDI AG podsumowuje I kwartał 2020 r.

Pierwszy kwartał 2020 roku w wykonaniu AUDI AG nie należał do najłatwiejszych. W związku z tym grupa Audi zdecydowała się na wykonanie solidnego podsumowania, dzięki któremu można wyciągnąć wnioski na nadchodzącą przyszłość i ocenić dotychczasowe działania oraz nakreślić dalsze plany. 

AUDI AG podsumowuje I kwartał 2020 r.

W podsumowaniu zawarto kilka najistotniejszych informacji, w tym:

  • wyniki sprzedażowe oraz finansowe zostały dotknięte panującą na całym świecie pandemią koronawirusa COVID-19. Tyczy się to zarówno konsekwencji ekonomicznych, jak i tych prawnych,
  • przychody w pierwszym kwartale wyniosły 12,5 miliarda euro, zaś wskaźnik rentowności sprzedaży wyniósł 0,1 procent,
  • wiele zamkniętych salonów sprzedaży, jednak mimo to grupa zdołała dostarczyć do swoich klientów 353 993 samochodów,
  • Audi ma dość solidną sytuację finansową. Kryzys nie jest dla grupy zagrożeniem, zachowuje ona płynność i ogranicza wydatki w wersji krótkoterminowej, bez żadnych uszczerbków dla zdolności finansowej w wersji długoterminowej,
  • przepływy pieniężne w pierwszym kwartale wyniosły 1 miliard euro netto, zaś płynność finansowa znalazła się na pułapie 18,8 miliarda euro.

To najistotniejsze informacje, które można wyczytać w opublikowanym podsumowaniu. Co prawda grupa Audi miewała lepsze czasy, jednak obecna sytuacja nie jest rozczarowująca.

Kilka pomocniczych wiadomości

Gdy do informacji publicznej wyciekła informacja, że AUDI AG podsumowuje I kwartał 2020 r. wszyscy byli ciekawi, jakie ujrzą zestawienie. Okazało się, że w pierwszych trzech miesiącach dostawy samochodów należących do marki Audi spadły o ponad 20 procent. Przychody stoją jednak na zadowalającym poziomie, ponieważ oscylują w granicach 12 miliardów i 454 milionów euro. Grupa przezwyciężyła trudne warunki ekonomiczne, dbając o swoje interesy na całym świecie. Audi podjęło wiele działań zaradczych, aby zabezpieczyć swoją płynność finansową. Dodatkowo zadbano o pracowników, zawieszając tymczasowo produkcję na całym świecie i wprowadzając zdecydowanie krótszy czas pracy na terenie niemieckich zakładów.

Zobacz również >> Elektryczny samochód Fiat 500 to duży krok w osiągnięciu dobrych relacji człowieka z naturą

Co istotniejsze produkcja na terenie Chin ustabilizowała się na odpowiednim poziomie. Pod koniec kwietnia europejskie zakłady Audi stopniowo zaczęły zwiększają swoją produkcję, powracając do wcześniej założonego planu. Szacuje się jednak, że przychody i zyski operacyjne na koniec roku będą znacznie niższe niż w przypadku roku ubiegłego.

Wpływ na to ma koronawirus. Audi musiało działać w bardzo niestabilnym porządku, jednak grupa podołała wszystkim postawionym zadaniom. Ochronione zostały także poszczególne miejsca pracy. Wykazano, iż zdrowie oraz bezpieczeństwo pracowników było najważniejsze.

Przedstawiciele Audi AG zanotowali zysk operacyjny w wysokości 15 milionów euro, chociaż oznacza to spadek popytu i niestabilną sytuację na rynku kapitałowym oraz towarowym.

Zobacz również >> Sznury fluorowe

Wykazano więc straty w wysokości 0,5 miliarda euro, odnoszące się do wyceny transakcji zabezpieczających różnorodne surowce. Przed opodatkowaniem zysk wyniósł 545 miliony euro, a przepływy pieniężne netto 952 miliony euro. 

Kilka słów o grupie Audi

Grupa Audi jest jedną z najbardziej rozpoznawanych na całym świecie, ponieważ skupia w sobie marki Ducati, Lamborghini oraz Audi. Produkuje nie tylko samochody osobowe w klasie premium, ale też motocykle. Dostarczane są one do ponad stu krajów w różnych zakątkach świata. Produkcja postępuje w 18 rozbudowanych i unowocześnionych fabrykach. W ubiegłym roku do rąk klientów trafiło około 1 milion 846 tysięcy pojazdów. 

 

5/5 - (7 votes)

Szpera co to jest i za co odpowiada?

Poprzedni

Yamaha ponownie uruchomi produkcję w zakładach we Włoszech i we Francji

Następny

Zobacz także

Więcej Wiadomości