Kiedy warto oddać samochód do skupu?

Zapewne na pierwszy rzut oka widząc skup aut mamy skojarzenie z tym, że miejsca takie jak to skupuje samochody znacznie poniżej ceny rynkowej i tylko te w opłakanym stanie. Taki obraz może i był prawdą kiedyś. Obecnie skupy samochodów to bardzo rozwinięte przedsiębiorstwa, które pomagają pozbyć się samochodu szybko i dają gotówkę od ręki. Sprawdź, kiedy warto oddać samochód do skupu?

Finanse jako główny czynnik

Różne sytuacje przeżywamy i czasami jesteśmy postawieni pod tzw. ścianą. Powodami takich sytuacji są problemy finansowe, czyli długi, ale także nieprzewidziane sytuacje życiowe. To właśnie wtedy decydujemy się skorzystać z usług skupu samochodów.

Największą zaletą, która nas przekonuje do takiego kroku jest możliwość spieniężenia samochodu od ręki często tego samego dnia. W przypadku, gdy potrzebujemy pieniędzy „na już” gotówka do ręki ze skupu jest wielką pomocą.

Samochód się nie sprzedaje

Kolejnym czynnikiem, który decyduje o skorzystaniu z oferty skupu aut jest problem ze sprzedażą obecnego pojazdu. Taka sytuacja dotyczy głównie starszych modeli, które mają kilkanaście (czasami i więcej) lat na karku i pomimo sprawności technicznej – nie znajdują osoby zainteresowanej. Jak wiadomo rynek samochodów używanych w Polsce jest bardzo duży: dużo aut sprowadzamy lub kupujemy w Polsce a potem sprzedajemy – jest ich więc dużo.

Dodatkowo problemem jest nastawienie kupujących, którzy nie są w stanie czasami zaakceptować faktu, że samochód mający kilkanaście lat może mieć wady, mankamenty lub problemy z blachą. Kupujący chcą kupić tzw. „igłę” więc sprzedający oferujący samochód w normalnym stanie ma małe szanse na sprzedaż.

Zobacz również >>Monitoring GPS jako zabezpieczenie przed kradzieżą auta

Niestety taka sytuacja rodzi różne patologie, gdy inni sprzedający opisują jako stan idealny samochód, który nie nadaje się do jazdy. Wówczas osoba uczciwie opisująca ofertę nie ma szans na transakcje. Wynik jest taki, że sprzedający korzysta z oferty skupu samochodów.

Czasami sprzedaż samochodu zwyczajnie się nie opłaca. Powodu są różne: potrzebna bardzo kosztowna naprawa, duży problem z blacharką lub brak możliwości sprzedania auta na części. Wówczas skup aut jest dobrym pomysłem.

Jak działa skup aut?

Profesjonalny skup samochodów działa jak prawdziwe duże przedsiębiorstwo. Nie spotkamy już obrazków, że przyjeżdżamy do skupu i ktoś na placu daje nam kilka stówek do ręki i tyle. Teraz profesjonalni doradcy wycenią nasz samochód, dojadą z lawetą na swój koszt i zadbają o wszelkie formalności. Obecnie skupowanie samochodów to proces kilkuetapowy:

  • Kontakt – najprościej zacząć od telefonu do skupu samochodów lub skorzystać z formularzy kontaktowych na stronach takich firm. W pierwszym kontakcie warto opisać o jaki samochód chodzi. Dodatkowo w przypadku wysyłania maila – warto załączyć kilka zdjęć.

 

  • Następnie ze strony skupu następuje wycena – skup określa, ile jest w stanie zapłacić od ręki za ten konkretny samochód. Następnie po zaakceptowaniu kwoty pracownik skupu udaje się do klienta, aby odebrać pojazd oraz wypłacić należne pieniądze.

 

  • Formalności – jak wspomnieliśmy wyżej, nie wygląda to już tak, że dostajemy kilka stówek i na tym kończy się sprzedaż. Pracownik firmy skupującej ma ze sobą wszelkie umowy, by wszystko przebiegło zgodnie z prawem.

Warto udać się do skupu samochodów, który proponuje uczciwe warunki oraz ma dobre opinie. Takie rozwiązanie daje gwarancje uczciwej wyceny oraz pewności, że wszystko poszło zgodnie z prawem.

Jeśli szukasz skupu aut, który oferuje uczciwe kwoty i skupuje wszystkie samochody, a dodatkowo posiada kilkanaście lat doświadczenia – kliknij tutaj.

5/5 - (2 votes)

Akumulatory AMEGA – 4 nowości z Ukrainy na rynku akumulatorów

Poprzedni

Audi E-Tron- Dynamika, perfekcja oraz wysoka jakość ładowania

Następny

Zobacz także

Więcej Porady