Wymiana opon ile kosztuje, trwa

Wymiana opon to czynność nie droga a czasami nawet należąca do darmowych w przypadku zakupu kompletu opon u wulkanizatora. Co do rodzaju opon jakie należy zakupić jest to indywidualna kwestia każdej osoby jednak należy pamiętać. Opony bieżnikowane, nie markowe, tanie, zakupione w markecie najczęściej są jakościowo słabe i nie nadają się do pokonywania większych ilości kilometrów. Tanie opony nie tylko mogą być wadliwe i szybciej się zużywają, ale również gorzej reagują z asfaltem co oznacza że słabiej hamują a ich przyczepność w trudnych warunkach jest znikoma. 

Co grozi ci w przypadku braku zmiany opon?

Brak zmiany opon to przede wszystkim ryzyko ich uszkodzenia podczas jazdy i tym samym ryzykowanie wypadkiem. Opony szczególnie te tańsze posiadają gorszej jakości materiały przez co są mniej wytrzymałe i mogą ulec uszkodzeniu nawet przy stosunkowo dobrych warunkach. Jeżeli nie wymienimy opon oprócz możliwości wypadku możemy ryzykować również mandatem podczas kontroli. Kiepskiej jakości opony stanowią zagrożenie również postaci niewielkiej przyczepności do asfaltu, Takie połączenie niekorzystnych czynników może doprowadzić do ryzykownych sytuacji i narażać nasze zdrowie i portfel. 

Ile kosztuje wymiana opon?

Nie powinniśmy oszczędzać na wymianie opon kiedy jest ona podyktowana koniecznością ich wymiany jednak w momentach kupna warto jest zastanowić się czy podobne opony dostaniemy w innym miejscu. Zawsze lepiej jest zakupić opony markowe jednak takie które wyszły ze sprzedaży ponieważ jest aktualnie po sezonie. Zakup takich opon sprawia że są one lepszej jakości niż gorszych marek jednak nowszych. Opony kupowane po sezonie są przede wszystkim tańsze jednak nie muszą być gorsze. Faktem jest że zakup opon po sezonie skraca automatycznie ich użyteczność jednak pozwala zaoszczędzić bardzo dużo pieniędzy. 

Nie oszczędzajmy na wymianie opon. Nie poprawnie zmienione opony stanowią zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa. Jeżeli nawet najlepsze opony zostaną źle założone to mogą  się bardzo szybko zniszczyć już po kilkunastu kilometrach. Wymiana opon nie jest dużym kosztem dzięki czemu możemy śmiało poświęcić raz na 2 lata 100 zł dzięki czemu będziemy mogli czuć się bezpiecznie we własnym aucie. Oszczędności są ważne jednak nie szukane w miejscach gdzie nie powinny one występować. 

4.8/5 - (14 votes)

Silniki Diesla – Jak zadbać o silnik zimą?

Poprzedni

Dezynfekcja samochodu – Czym skutecznie odkazić auto?

Następny

Zobacz także

Więcej 4 kółka