Samochód zakupiony na kredyt

Niewątpliwie zakup samochodu jest bardzo ważnym wydarzeniem. Samochód kupujemy na kilka lat i zazwyczaj używamy go codziennie. Ważne jest, aby był sprawny oraz odpowiadał naszym gustom.

Jednym ze sposobów zakupu samochodu jest kredyt na samochód. Jest to kredyt udzielany na określony cel, w tym przypadku auto.

Jeżeli nie masz wystarczających środków na zakup wymarzonego auta, kredyt samochodowy będzie wygodnym sposobem jego sfinansowania. Kredyty samochodowe są coraz bardziej popularne.

Na czym polega kredyt na samochód i czy warto?

Kredyt samochodowy zaraz po kredytach na mieszkanie oraz gotówkowych jest jednym z najpopularniejszych form udzielanego finansowania przez banki. Przyszły właściciel auta może zdecydować się na kredyt z ustalonym przeznaczeniem – w tym przypadku będzie to zakup auta – lub kredyt gotówkowy, w przypadku którego bank nie wnika, na co przeznaczymy pieniądze. Możemy też skorzystać z kalkulatora rat kredytu gotówkowego.

Wielu klientów decyduje się na skorzystanie z kredytu samochodowego, ponieważ mają one niższe oprocentowanie. Warto jednak przed podpisaniem umowy sprawdzić oprocentowanie kredytu samochodowego.

Banki bardzo dokładnie sprawdzają osoby, które ubiegają się o otrzymanie kredytu samochodowego. Sprawdzana jest wiarygodność kandydata, jego historia kredytowa oraz czy terminowo spłacał swoje należności.

Roczna stopa oprocentowania dla kredytu samochodowego na zakup używanego pojazdu wynosi 10,63 %.

Zabezpieczeniem kredytu samochodowego są: zastaw rejestrowy, cesja z polisy ac oraz przywłaszczenie na zabezpieczenie.

Kredyt samochodowy czy leasing?

Przy kredycie samochodowym musimy wypełnić znacznie więcej formalności niż przy leasingu. W przypadku leasingu, gdy ma się firmę od podatku można odliczyć całą kwotę. Podczas spłacania kredytu samochodowego mamy możliwość zostanie właścicielem auta. Przy wyborze leasingu tylko wypożyczamy samochód, a nie jesteśmy jego właścicielem. Własność nabywa się wraz z wykupieniem auta.

Do obliczenia kosztu leasingu możemy wykorzystać kalkulator leasingowy.

Zarówno leasing, jak i kredyt mają wiele zalet i wad. Ciężko jednoznacznie stwierdzić który jest lepszy- wybór należy do przedsiębiorcy, który powinien wziąć pod uwagę szereg ważnych okoliczności.

Całkowita kwota kredytu

Żeby wybrać najlepszy kredyt samochodowy warto skorzystać z rankingów oraz kalkulatorów rat kredytów. Dzięki czemu znajdziemy najbardziej atrakcyjnej oferty na rynku. Pozwoli nam to również na obliczenie całkowitego kosztu kredytu. Do obliczenia całkowitej kwoty kredytu będziemy potrzebować kilku podstawowych informacji takich jak: kwota kredytu, oprocentowanie kredytu, okres kredytu, sposób spłaty oraz prowizja.

Warto porównywać oferty i wybrać tą najlepsza dla nas. Dzięki kredytom samochodowym łatwo możemy spełnić swoje marzenia o posiadaniu samochodu.

5/5 - (2 votes)

Czemu warto kupować motocykle o pojemności 125 ccm?

Poprzedni

Formalności w UK przy eksporcie auta do Polski

Następny

Zobacz także

Więcej Porady