Tulejowanie koparek: Kluczowe czynniki wpływające na wybór odpowiedniego serwisu 1

Tulejowanie koparek to wyjątkowo często realizowana procedura w przypadku tych maszyn, niezależnie od ich marki czy stażu. Tuleje wykorzystywane w maszynach budowlanych mają dość krótką żywotność, a zbyt późna ich wymiana naraża maszynę na poważne uszkodzenie. Komu zlecić tulejowanie koparek i co wziąć pod uwagę, wybierając serwis realizujący tego rodzaju usługi?

Dlaczego tulejowanie koparek jest tak ważne dla ich poprawnego działania?

Tuleje stosuje się w koparkach i innym ciężkim sprzęcie, aby zmniejszyć zużycie wewnętrznych elementów maszyny. Sprawna i dobrze wpasowana w chroniony podzespół tuleja pomaga uniknąć różnego typu uszkodzeń ważnych części koparki, zmniejsza hałas i zapewnia lepszą wydajność, prawidłową pracę i mobilność maszyny. Tulejowanie koparek zmniejsza więc ryzyko poważniejszej awarii maszyny i związanego z nią przestoju na placu budowy. W praktyce przyczynia się też do redukowania wydatków związanych z konserwacją i naprawą sprzętów budowlanych, ponieważ nowa tuleja przekłada się na zmniejszenie tarcia mechanicznego podczas pracy koparki, a poprzez to wydłuża żywotność sprzętu i zmniejsza zużycie części wewnętrznych. Ze względu na finanse i zachowanie płynności prac warto więc zadbać o tulejowanie koparek, nim maszyny stracą swoją wydajność lub całkiem odmówią współpracy, a do prac z tym związanych zatrudnić rzetelnych fachowców.

Kto realizuje usługi tulejowania koparek?

Ponieważ tulejowanie koparek to z pozoru prosta czynność polegająca na wywiercaniu otworów w sprzęcie, wiele punktów serwisowych podejmuje się tej usługi. Niestety jest to jedna z tych procedur, która tylko z pozoru jest nieskomplikowana. W rzeczywistości tulejowanie koparek wymaga ogromnej wiedzy, doświadczenia i odpowiedniego sprzętu. Tulejowanie koparki przez samozwańczego fachowca może przy tym mieć szereg negatywnych konsekwencji. Najczęściej pojawiającym się problemem jest zbyt duża ingerencja mechanika w otwór, co później, np. przy naprawie wymusza konieczność zamawiania do koparki niestandardowych, tworzonych na zamówienie, a więc droższych części. Z kolei zbyt duży luz przy tulei może przyczynić się do awarii koparki i jej unieruchomienia, a więc naprawy, której można było uniknąć przez prawidłowo przeprowadzone tulejowanie.

Komu zlecić tulejowanie koparek i innych maszyn budowlanych?

Tulejowanie koparek to jedna z profesjonalnych procedur realizowanych przez serwis BANAT trudniący się od dziesięcioleci naprawą i serwisowaniem maszyn budowlanych oraz podzespołów hydrauliki siłowej. Za tulejowanie koparek w BANAT odpowiadają mechanicy o dużym doświadczeniu w pracy ze sprzętem najbardziej znanych marek, którzy specjalizują się w precyzyjnym tulejowaniu otworów w sprzęcie budowlanym, naprawie i przebudowie wybijanych otworów, wymianie sworzni. Daje to gwarancję poprawnego wykonania otworów i pozwala skutecznie zabezpieczyć maszynę przed uszkodzeniami wewnętrznymi wywołanymi jej standardową eksploatacją. Tulejowanie koparek zlecone firmie BANAT pozwala też szybko uporać się z usterką koparki i każdego innego sprzętu wymagającego pilnej naprawy, ponieważ BANAT dysponuje sprawnie działającym serwisem mobilnym dostępnym na terenie całego kraju, a także zapewnia szybką ścieżkę diagnostyczną dla maszyn budowlanych i podzespołów hydrauliki siłowej.

5/5 - (3 votes)

Zbieżność kół – klucz do prawidłowego funkcjonowania pojazdu

Poprzedni

Autoklinika Białystok – poznaj najlepszy auto detailing na Podlasiu

Następny

Zobacz także

Więcej Porady