Masz ubezpieczenie OC

Oczywiście OC to tylko jedno z ubezpieczeń samochodu, z których może skorzystać każdy właściciel pojazdu. Do Twojej dyspozycji są także ubezpieczenia dobrowolne, które polecane są wszystkim – bez względu na rodzaj posiadanego pojazdu, częstotliwość korzystania z niego czy doświadczenia za kółkiem. Oto te najważniejsze, dzięki którym zyskasz dodatkowy poziom ochrony.

Ubezpieczenie Autocasco

Jednym z najczęściej wybieranych ubezpieczeń jest autocasco, które często sprzedawane jest w pakiecie z OC. AC zapewnia szeroki zakres ochrony dla właścicieli pojazdów i umożliwia skorzystanie z odszkodowania w wielu niespodziewanych sytuacjach. Mowa tu o zniszczeniu, uszkodzeniu albo utracie auta (np. w wyniku kradzieży).

Jeżeli więc skorzystasz z autocasco, a Twój pojazd zostanie uszkodzony (w pożarze, przez dzikie zwierzęta czy w wyniku działania zjawisk atmosferycznych), ubezpieczyciel zwróci koszty naprawy. Co więcej, wiele firm zapewnia możliwość poszerzenia zakresu ochrony o dodatkowe ryzyka, takie jak ubezpieczenie bagażu czy przewożonego sprzętu sportowego.

Autocasco to dobrowolne ubezpieczenie samochodu, ale zdecydowanie warto je wykupić – niezależnie od wartości, modelu czy marki pojazdu.

Ochrona zdrowia, czyli NNW

Innym popularnym ubezpieczeniem dobrowolnym jest to od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Okazuje się ono szczególnie przydatne wtedy, gdy dojdzie do wypadku drogowego, w wyniku którego doszło do uszczerbku na zdrowiu albo śmierci kierowcy lub pasażera. Dzięki NNW wypłacone zostanie odszkodowanie, które pozwoli np. przeprowadzić rehabilitację albo zadbać o powrót do zdrowia osób poszkodowanych.

Jest to rozszerzenie szczególnie polecane wszystkim tym osobom, które pragną zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz swoich bliskich. Oczywiście może ono zostać zawarte jednocześnie z ubezpieczeniem OC i/lub autocasco. Ochrona w ramach NNW dotyczy zdarzeń powstałych nie tylko w ruchu drogowym, ale również podczas wsiadania i wysiadania z pojazdu, podczas jego załadunku lub rozładunku, a nawet w trakcie postoju czy naprawy w trasie.

Assistance

Trzecim rozszerzeniem ubezpieczenia OC, na które często decydują się właściciele samochodów, jest Assistance – usługa gwarantująca możliwość skorzystania ze wsparcia towarzystwa ubezpieczeniowego w nagłej sytuacji, np. gdy pojazd odmówi posłuszeństwa. W przypadku usterki na drodze ubezpieczony nie musi wzywać pomocy drogowej samodzielnie – wystarczy, że skontaktuje się z ubezpieczycielem, który zadba o wszystko za niego. Oczywiście usługa naprawy czy odholowania auta do warsztatu jest bezpłatna – w takiej sytuacji wszelkie koszty pokrywa ubezpieczyciel.

Pakiety Assistance zapewniają pomoc w różnym zakresie – właściciel pojazdu może zdecydować się także na dodatkowe opcje, w tym dowiezienie paliwa, specjalistyczną pomoc na autostradzie, wymianę koła, a nawet pojazd zastępczy. Przed zakupieniem tego ubezpieczenia warto upewnić się, że będzie ono obowiązywało nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach.

O co jeszcze można rozszerzyć pakiet?

Większość towarzystw ubezpieczeniowych, poza ubezpieczeniem OC, autocasco, NNW i Assistance, oferuje również wiele innych pakietów. Właściciele samochodów mogą zdecydować się np. na: ubezpieczenie opon, bagażu, sprzętu sportowego, szyb czy oklejonych elementów.

Pamiętaj – im więcej ubezpieczeń wykupisz, tym lepiej ochronisz siebie, swoich bliskich oraz… własny portfel. Czasami warto zapłacić kilkadziesiąt lub kilkaset złotych rocznie więcej za polisę niż w przyszłości ponosić bardzo wysokie koszty naprawy czy leczenia. Oprócz ubezpieczenia samochodu sprawdź również ubezpieczenie motocykla. Więcej informacji tutaj: https://www.compensa.pl/ubezpieczenie/pakiet-motocykle/.

5/5 - (2 votes)

Kamera IP zewnętrzna, czyli jak wybrać odpowiedni sprzęt do monitoringu podwórka?

Poprzedni

Kurs na przewóz rzeczy – dla kogo?

Następny

Zobacz także

Więcej 4 kółka