Jak przeprowadzić się bez samochodu? 1

Przeprowadzka do nowego miejsca często jest wyzwaniem, zwłaszcza jeśli przewóz rzeczy ma się odbyć „na własną rękę”. Planowanie przeprowadzki bez samochodu, choć niełatwe, wcale nie jest niemożliwe. Przewożenie rzeczy można zorganizować nawet bez własnego pojazdu. Warto jednak odpowiednio się do tego przygotować. Dobry plan przeprowadzki pozwoli Ci zorganizować wszystko tak, by przygotować się na ten dzień bez większego stresu. Jak wygląda przeprowadzka bez samochodu? Z tego artykułu dowiesz się jak zorganizować przewóz mienia bez własnego środka transportu.

Przewiezienie rzeczy bez własnego samochodu: możliwości

Przewóz rzeczy to, poza spakowaniem się, największe wyzwanie podczas przeprowadzki. Jak się z nim uporać, gdy nie ma się własnego auta? Kłopot tylko pogłębia fakt, że przewożenie rzeczy musi się odbywać maksymalnie bezpiecznie. Szczególnie gdy częścią dobytku są antyki, delikatna porcelana, meble ze szklanymi wstawkami, sprzęty elektroniczne i inne przedmioty wrażliwe na wstrząsy, upadki czy kontakt z deszczem.

Ogólnie rzecz biorąc, przeprowadzka bez własnego auta może się odbyć poprzez: transport publiczny, pożyczenie samochodu od znajomych lub wynajęcie firmy przeprowadzkowej. Na którą z tych możliwości się zdecydować?

Transport publiczny odpada

Przeprowadzka bez samochodu może być trudna do zaplanowania, gdy ma się ograniczony budżet. Warto jednak pamiętać o tym, że transport publiczny (choć pozwala na pewne oszczędności) absolutnie nie będzie odpowiednim rozwiązaniem, jeżeli Twój dobytek nie mieści się w plecaku.

Komfortowa przeprowadzka to taka, która przebiegnie sprawnie, a spakowane mienie dotrze w nowe miejsce w całości. W zatłoczonych autobusach, tramwajach czy pociągach z pewnością nie będzie miejsca na przewóz rzeczy. Nie wspominając już o braku możliwości ich zabezpieczenia. Choć możesz postawić na transport na raty, czyli jeździć kilka razy, to meble, większe rzeczy, kartony itp. wciąż będą problematyczne, a pakowanie rzeczy osobistych do plecaka czy torby może nie zapewnić im odpowiedniej ochrony. Swoją drogą, kierowca autobusu raczej nie wpuści Cię do środka z meblościanką ;).

Organizacja transportu przez bliskich

Planowanie przeprowadzki to też planowanie transportu. Spakowane rzeczy i ich przewiezienie może być sprawniejsze z pomocą rodziny lub bliskich, którzy mają samochód. Jeśli ilość rzeczy nie jest duża, to możesz poprosić swoich przyjaciół lub członków rodziny o użyczenie auta.

Jeżeli jednak musisz przewieźć rzeczy w większej ilości, to możliwe, że konieczne będzie jeżdżenie kilka razy lub z pomocą kilku samochodów osobowych. Niestety, gabaryty (a więc meble czy duże AGD) wciąż mogą być problematyczne podczas przeprowadzki osobówką, ponieważ ich przewóz wymaga sporo miejsca. Ewentualnym rozwiązaniem jest tutaj wynajęcie przyczepy – chyba że któryś z Twoich bliskich jest w posiadaniu dostawczaka.

Wynajęcie firmy przeprowadzkowej

Jeśli chcesz przeprowadzić się szybko i sprawnie, najlepszym wyborem będzie wynajęcie firmy przeprowadzkowej (np. Fortis Przeprowadzki). Najlepszy usługodawca nie tylko bezpiecznie przetransportuje Twoje mienie. Może bowiem też zająć się pakowaniem rzeczy w sposób profesjonalny i z wykorzystaniem większej ekipy, przez co skróci czas przeprowadzki.

Dzień przeprowadzki nie będzie tak stresujący, kiedy zajmą się nią odpowiednie osoby! Wszystkie problematyczne czynności, takie jak pakowanie szkła i gabarytów nie będą już Twoim problemem. Nie musisz też wnosić i wynosić rzeczy własnymi rękami, ponieważ firma przeprowadzkowa zrobi to za Ciebie. Pomogą Ci także przygotować rzeczy do transportu, a Twoim zadaniem będzie tylko planowanie i organizacja, a następnie urządzenie się w nowym miejscu. Zlecenie przeprowadzki to zdecydowanie najwygodniejsza opcja, dlatego warto przejrzeć najlepsze firmy przeprowadzkowe oraz oferowane przez nie usługi.

Dzień przeprowadzki lżejszy z profesjonalistami

Profesjonalna firma przeprowadzkowa skróci czas przeprowadzki oraz sprawi, że będzie ona bardziej komfortowa. Pomogą Ci zorganizować i przewieźć rzeczy szybko i sprawnie, bez obaw, że spakowane przedmioty ulegną zniszczeniu podczas transportu. Nie musisz także angażować bliskich w przeprowadzkę, ponieważ fachowcy wykonają za Ciebie większość rzeczy.

Z profesjonalną firmą przeprowadzka bez samochodu nie stanowi już problemu!

5/5 - (1 vote)

Myjnia samoobsługowa. Czemu to dobry pomysł na biznes?

Poprzedni

Garaż Stalowy – Trwałe i Praktyczne Rozwiązanie dla Twojego Samochodu

Następny

Zobacz także

Więcej 4 kółka