Samochód MINI

Mini to jedna z najbardziej charakterystycznych marek na świecie. Ich samochody można bardzo łatwo rozróżnić na tle innych producentów, co jest jednym z powodów tego, że firma ma szerokie grono fanów. Samochody Mini od lat są zmieniane, stają się coraz bardziej nowoczesne i użyteczne, jednak dusza i klimat pierwszych modeli, nigdy nie zostały zatracone. W dzisiejszym artykule powiemy sobie nieco więcej na temat jednej z najnowszych, a zarazem najciekawszych propozycji tego producenta. Przyjrzymy się nieco bliżej modelowi Mini Clubman. Jeśli ten temat jest dla Państwa interesujący, to serdecznie zachęcamy do dalszej lektury.

Mini Clubman – inny samochód, ten sam styl

Wnętrze samochodu Mini

Marka Mini od lat kojarzy nam się z samochodami małych rozmiarów, które są idealną propozycją dla osób ceniących sobie łatwość parkowania oraz sprawność w poruszaniu się po ciasnych centrach miast. Zmieniające się oczekiwania i upodobania szerokiego grona kierowców sprawiło, że również marka Mini musiała pójść za obecnymi trendami. W ten sposób na rynek zaczęły trafiać kolejne modele, które bardzo szybko zyskiwały sporą popularność. Jednym z nich jest Mini Clubman.

Mini Clubman to nic innego niż klasyczne Mini, lecz w nadwoziu kombi. Co ciekawe, jest to kombi określane mianem 6-drzwiowego, co wynika z faktu zastosowania dość nietypowych drzwi bagażnika, które na wzór samochodów dostawczych oraz ciężarowych, otwierają się na boki. Warto jednak zaznaczyć, że mimo dość radykalnej zmiany charakteru samochodu oraz wersji nadwozia, Mini Clubman zachowało swój niepowtarzalny klimat, a liczne nawiązania do pozostałych modeli tej marki, sprawiają, że auto szybko zyskało w oczach nawet najbardziej konserwatywnych miłośników tego brytyjskiego producenta.

Naszpikowane nowoczesną technologią

Mini Clubman, podobnie jak inne modele tego producenta, nie należy do samochodów, w których jakkolwiek oszczędzano na wyposażeniu. Powiększony model jest naszpikowany przeróżnymi rozwiązaniami, które mają dbać o komfort i bezpieczeństwo pasażerów.

Na pokładzie Clubman znajdziemy m.in. oświetlenie ledowe, ekran dotykowy systemu multimedialnego, wielofunkcyjną kierownicę, tryby jazdy, pakiety oświetlenie wewnętrznego, zawieszenie adaptacyjne i wiele innych, przydatnych dodatków. Na szczególną uwagę zasługuje również fakt, że Clubman oferuje stosunkowo szerokie możliwości personalizacji. Zamawiając nowy samochód, możemy samodzielnie wybrać nie tylko kolor nadwozia, ale również wzór obręczy kół, czy sposób wykończenia dachu i lusterek.

Uniwersalna propozycja dla każdego

Jeszcze do niedawna Mini kojarzyło się wyłącznie z niewielkimi samochodami do miasta. Dziś już wiemy, że niezależnie od naszych potrzeb i oczekiwań, w gamie tego brytyjskiego producenta, z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie. Mini Clubman to bardzo ciekawa propozycja dla wszystkich tych, którzy szukają stylowego i eleganckiego samochodu, a jednocześnie potrzebują nieco więcej przestrzeni we wnętrzu. Zachęcamy Państwa do sprawdzenia oferty Mini Clubman Gdańsk w salonie dealerskim należącym do Grupy Zdunek.

Oceń ten post post

Popularni kierowcy w świecie offroadowym

Poprzedni

Co warto wiedzieć o HJC – marce kasków motocyklowych?

Następny

Zobacz także

Więcej 4 kółka