Akumulatory wysokonapięciowe

BWM Group skupia się na dalszym rozwoju elektromobilności. Tym razem BMW opiera swoje działania na dostosowaniu struktur produkcyjnych do zapotrzebowania odbiorców. Chodzi tutaj o rosnący popyt na auta zelektryfikowane (w całości lub części). Spółka joint venture BMW Brilliance Automotive (BBA) otworzyła w Chinach (Tiexi) centrum produkcji, które ma zaspokoić zapotrzebowanie na akumulatory wysokonapięciowe.

Akumulatory wysokonapięciowe – BMW zwiększa produkcję

Linia produkcyjna akumulatorów wysokonapięciowych do BWM

Produkowane są tam bardzo wydajne akumulatory wysokonapięciowe, odpowiadające na konkretne potrzeby odbiorców, których jest coraz więcej. W ten sposób na rynek przedostają się baterie piątek generacji, wyprodukowane w technologii BMW eDrive. Mają one znaleźć zastosowanie w elektrycznym modelu BMW iX3. W otwarciu nowego centrum produkcji wzięli udział przedstawiciele BMW Group oraz chińskiego rządu.

Akumulatory wysokonapięciowe do BMW

Warto podkreślić, że Chiny są największym rynkiem dla BMW Group i współpraca między tymi dwoma podmiotami przebiega do tej pory optymalnie. W segmencie premium na terenie Chin, BMW Group może pochwalić się największą ofertą samochodów zelektryfikowanych. Mowa tutaj nawet o 75 tysiącach modelach aut zelektryfikowanych, które każdego dnia poruszają się po chińskich drogach.

Produkcja akumulatorów BMW w Chinach

We wrześniu rozpocznie się produkcja nowego BMW iX3. Odbędzie się to w zakładzie w Dadong. Ciekawostką dla wszystkich zmotoryzowanych osób jest to, że w tym modelu znajdą uznanie akumulatory wysokonapięciowe, dostarczone z nowego centrum produkcji. BMW X3 to pierwszy model z wydajnymi silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi, w którym została użyta technologia mild hybrid 48 V.

Akumulatory o zwiększonej gęstości energii podbijają rynek

Znajdujący zastosowanie w technologii BMW eDrive, akumulator wysokonapięciowy został opracowany przez wybitnych specjalistów, którzy na co dzień zajmują się ogniwami akumulatorowymi. Takie baterie są niezwykle elastyczne, głównie pod kątem mocy oraz zwiększonej pojemności energetycznej. Można je wykorzystywać w rozmaitych pojazdach, jak i segmentach.

Akumulatory do BMW IX3

BMW Group posiada bardzo szerokie kompetencje w dziedzinie produkcji akumulatorów o zwiększonej gęstości energii. Wiedza ta przydaje się również podczas produkcji specjalistycznych ogniw akumulatorowych. Prowadzone w tym zakresie są liczne prace rozwojowe oraz badawcze. Akumulatory samochodowe wysokonapięciowe są wyjątkowo:

  • trwałe,
  • bezpieczne.

Ważną informacją dla zainteresowanych odbiorców jest to, iż zastosowano w nich kobalt, ale w zdecydowanie mniejszych proporcjach. Gęstość energii akumulatora w modelu BMW iX3 jest o 20 procent wyższa, niż w tradycyjnych modelach BMW.

Zobacz także >> Części samochodowe do BMW

Co istotniejsze BMW ma na celu samodzielnie pozyskiwać kobalt. Godne podkreślenia jest to, że do produkcji akumulatorów piątej generacji wykorzystywana będzie jedynie „zielona energia”.

Zakłady BMW Group w Dingolfing również otwierają się na produkcję akumulatorów piątej generacji

W przyszłości zakłady BMW Group zlokalizowane w Dingolging zamierzają zająć się produkcją akumulatorów wysokonapięciowych piątej generacji. Mają być one montowane w modelach BMW iNext oraz BMW i4. Tym samym BMW Group stawia na zrównoważony rozwój i wzrost konkurencyjności.

Bmw zwiększa produkcję akumulatorów w chinach

Spółka joint venture BBA wkroczyła na rynek w 2003 roku, a w ostatnich latach stała się pionierem na chińskim rynku samochodów w sektorze premium. Spółka ta zajmuje się przede wszystkim produkcją oraz sprzedażą nowoczesnych samochodów, ale też realizowaniem lokalnych zadań. Szacuje się, że w roku 2019 zakłady BBa w Dadong oraz Tiaxi wyprodukowały około 530 tysięcy pojazdów, które zostały na chińskim rynku. W przyszłości może być ich jeszcze więcej.

Zobacz także >> Akumulatory Uruchom Black – wysoka jakość, dobra cena, niezawodność

 

5/5 - (3 votes)

Ładowarki do samochodów elektrycznych – jak wybrać model do domu?

Poprzedni

Czy kupować opony bieżnikowane? Poradnik

Następny

Zobacz także

Więcej Wiadomości