Ford Fiesta VII

Znalezienie solidnego samochodu osobowego klasy miejskiej na rynku wtórnym bywa nie lada wyzwaniem. Jednym z najpopularniejszych modeli jest Fiesta siódmej generacji. Model ten należy do grona najchętniej kupowanych aut sygnowanych marką amerykańskiego koncernu Ford.

Ford Fiesta VII – to trzeba wiedzieć!

Ford Fiesta VII został po raz pierwszy zaprezentowany w 2016 r. Miało to miejsce w siedzibie europejskiego oddziału Forda w Kolonii. Do produkcji „siódemka” trafiła w 2017 r. i póki co nie doczekała się jeszcze następczyni. Zasięg Fiesty VII – w porównaniu z poprzednimi generacjami – został ograniczony do rynku europejskiego, nie jest to zatem auto o charakterze światowym. Produkowane jest jako 3- i 5-drzwiowy hatchback – doczekało się obszernej palety jednostek napędowych. W Polsce najbardziej poszukiwane są odmiany Vignale oraz Active, co przekłada się na dość wysokie ich ceny. Warto jednak znaleźć sprawny egzemplarz ze stosunkowo niedużym przebiegiem, gdyż jest to pewna inwestycja na długie lata.

Ford Fiesta VII – mocne strony auta

Klienci salonu Autoplaza cenią Fiestę VII m.in. za bardzo przestronne i funkcjonalne wnętrze. Cztery dorosłe osoby podróżujące tym autem mają zapewniony ogromny komfort. Kokpit wyróżnia się futurystycznym wyglądem, a zastosowane we wnętrzu materiały są bardzo odporne na działanie różnych czynników i nie zużywają się zbyt szybko. Fiesta siódmej generacji znakomicie zdaje egzamin zarówno w mieście, jak i na dłuższych trasach. Auto chwalone jest także za solidne zawieszenie, dzięki któremu zachowuje stabilność nawet przy dużych prędkościach. W swojej klasie omawiany samochód wyróżnia się pojemnym bagażnikiem, który zaspokaja potrzeby 3-osobowej rodziny. Samochód jest wygodny i niezwykle uniwersalny – docenią go nie tylko rodziny z dziećmi.

Decydując się na zakup używanego Forda Fiesta VII, trzeba celować w egzemplarze o stanie prawnym i technicznym niewzbudzającym żadnych wątpliwości. Auto powinno być sprawne i niezbyt kosztowne w utrzymaniu.

5/5 - (2 votes)

Samochód na minuty w Warszawie – jak wynająć, o czym pamiętać?

Poprzedni

Nowość na rynku – karta paliwowa Moyl – do 25 groszy taniej na litrze na paliwa premium i 20 groszy na zwykłym paliwie – taniej na Circle K

Następny

Zobacz także

Więcej 4 kółka