Samodzielne czyszczenie auta

Każdy samochód należy regularnie czyścić. Warto dbać o porządek zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz auta. Dziś przyjrzymy się samodzielnemu czyszczeniu zewnętrznej części samochodu. Jak skutecznie to zrobić? Poznaj parę podstawowych kroków, po których Twoje auto może wyglądać naprawdę rewelacyjnie. W artykule podajemy również wskazówki dotyczące produktów, których warto użyć w trakcie czyszczenia swojego samochodu.

Dlaczego warto myć samochód samodzielnie?

Mycie samochodu to podstawowa czynność, dzięki której będzie wyglądał on zawsze elegancko i schludnie. Polecamy Ci każdorazowe wykonywanie tego zabiegu samodzielnie. Dlaczego? Prawdopodobnie unikniesz uszkodzeń karoserii, Jednocześnie jest to jedna z najtańszych metod na utrzymanie jej w bardzo dobrym stanie przez długi czas.

Zobacz także >> Jak wybrać najlepszy preparat do mycia felg samochodowych?

Radzimy Ci unikać myjni automatycznych. Znajdujące się w niej szczotki oddziałują na karoserię z dużą siłą. Jeżeli na etapie spłukiwania pozostanie osad, w kolejnym momencie może zostać on wbity w lakier. Oprócz tego same szczotki mogą być zniszczone i zanieczyszczone, czym mogą porysować powłokę lakierniczą Twojego samochodu. Samodzielne czyszczenie samochodu z pewnością zajmuje najwięcej czasu, ale też pozwoli Ci też zadbać o niego w należyty sposób.

Myjka ciśnieniowa do czyszczenia auta. Dlaczego warto ją mieć?

Własna myjka ciśnieniowa to wydatek, który się opłaci. W dodatku jest jednorazowy, a sprzęt możesz użyć na wiele sposobów, na przykład do czyszczenia posadzki na tarasie. Szczególnie polecamy Twojej uwadze myjkę ciśnieniową Karcher. Obecnie dostępnych jest jej wiele rodzajów w przystępnej cenie. Karcher to znana i od lat ceniona marka. Dlatego uważamy, że powinieneś zaufać myjkom ciśnieniowym Karcher.

Zanim przystąpisz do pierwszego samodzielnego mycia auta, warto byś zdecydował się na urządzenie tego typu. Dlaczego? W łatwy i bezpieczny sposób usuniesz brud ze swojego samochodu. Jeśli odpowiednio użyjesz Karcher myjki ciśnieniowej, nie ma możliwości uszkodzenia karoserii. W dodatku jest to bardzo ekologiczna metoda czyszczenia, do której używa się stosunkowo mniejszą ilość wody niż w innych przypadkach. Dlatego polecamy Ci koniecznie sprawdzić myjki ciśnieniowe Karcher na Erpixkarcher24.pl.

Jak myć samochód samodzielnie? Instrukcja krok po kroku

Przede wszystkim pamiętaj, nigdy nie myj samochodu płynem do naczyń. Może to doprowadzić do mocnego zmatowienia lakieru. Auta nie czyść również innymi płynami znalezionymi w domu, ponieważ mogą być agresywne chemicznie i doprowadzić do zniszczenia karoserii. Do mycia samochodu zawsze używaj płynów, wosków lub innych produktów specjalne do tego przeznaczonych.

Pierwszym krokiem w tego rodzaju pielęgnacji auta jest zmycie największych zanieczyszczeń wodą pod ciśnieniem. Do tego przyda Ci się opisywana wcześniej myjka ciśnieniowa. Następnie zawsze wstrząśnij butelką wybranego do tej czynności szamponu lub innego płynu, tak aby wszystkie składniki dokładnie rozprowadziły się po butelce. Jeżeli jest taka potrzeba, rozrób produkt do mycia samochodu z wodą. W tym celu stosuj się do instrukcji zamieszczonej na opakowaniu.

Myjka ciśnieniowa do czyszczenia auta

Następnie przystąp do czyszczenia samochodu gąbką, wykonując koliste ruchy. Zawsze zaczynaj mycie od dachu, a kończ na bokach pojazdu. Już wyczyszczoną karoserię bardzo dokładnie spłukujemy ponownie wodą pod ciśnieniem. Nie zapomnij na koniec wytrzeć samochód suchą ściereczką, najlepiej z mikrofibry. Wówczas będziesz miał pełny efekt czyszczenia auta.

Mamy nadzieję, że skorzystasz z naszych rad dotyczących pielęgnacji samochodu. Gwarantujemy, iż gdy to zrobisz, będzie on prezentował się naprawdę schludnie i estetycznie.

5/5 - (1 vote)

Audi Q4 e-tron i Q4 Sportback e-tron

Poprzedni

Sprzęgła hydrokinetyczne – element z XIX wieku w naszych samochodach

Następny

Zobacz także

Więcej Porady