Akumulatory EFB

Wiele współczesnych samochodów wyposażonych jest w elektronikę oraz liczne systemy, które pobierają dużo prądu i generują spore obciążenia. Nic więc dziwnego, że w nowoczesnych autach stosuje się o wiele bardziej wydajne rozruszniki, alternatory czy też akumulatory EFB o dużej pojemności, wydajności i mocy rozruchowej. Wielu producentów stara się spełniać rosnące wymagania użytkowników współczesnych pojazdów. Wprowadzają więc do swoich ofert różnego typu akumulatory, które mają dużą pojemność, wysoką moc rozruchową i inne parametry przystosowane do dużych obciążeń.

Akumulatory EFB+ do aut z systemem Start-Stop

Obecnie w dużej liczbie pojazdów stosowane są specjalne systemy start-stop, które odpowiadają za spełnianie rygorystycznych norm emisji spalin oraz za zmniejszanie poziomu spalania paliwa. Niestety stanowią one również duże obciążenie dla samochodowej elektryki. W związku z tym w autach z tym systemem konieczne jest użytkowanie bardzo wydajnych, trwałych i niezawodnych akumulatorów o parametrach znacznie lepszych w porównaniu ze standardowymi konstrukcjami.

Produkty Uruchom EFB+ do pojazdów z systemami start-stop

Uruchom EFB+

Systemy Start Stop działają w taki sposób, że zatrzymują silnik podczas dłuższego postoju. Dzięki temu stojąc w korku czy też na światłach, nie emituje się spalin i nie zużywa się zbyt dużej ilości paliwa. Uruchamiają one silnik automatycznie po wciśnięciu sprzęgła (w autach z manualną skrzynią biegów) lub puszczeniu hamulca (w samochodach ze skrzynią automatyczną). Częste wyłączanie i uruchamianie jednostek napędowych generuje duże obciążenia elektryczne.

Zobacz także >> 4Mobility i Audi – Usługa carcharingu powiększy się o flotę nowych aut

Warto więc zastosować specjalne akumulatory do Start Stop w pojazdach z takimi systemami. Do grona takich produktów można zaliczyć wysokiej jakości urządzenia EFB+. Charakteryzują się one wysoką pojemnością, doskonała wydajnością i trwałością niezbędną do pracy z systemami start-stop. Akumulatory tego typu świetnie wytrzymują obciążenia takich systemów w pojazdach, które nie są wyposażone w rekuperatory energii hamowania.

Warto dodać, że akumulatory Uruchom EFB+ dzięki swojej długiej żywotności i doskonałej wydajności, radzą sobie również świetnie w pojazdach, które nie są wyposażone w system start-stop, ale za to posiadają duża ilość urządzeń pobierających prąd. Innymi słowy takie akumulatory nadają się do współczesnych pojazdów, które są naszpikowane elektroniką.

Dlaczego warto korzystać z akumulatorów EFB+ przy dużych obciążeniach

Duże obciążenia generowane przez systemy start-stop oraz dużą ilość odbiorników prądu, bardzo negatywnie wpływają na stan, pojemność i wydajność akumulatorów zainstalowanych w pojazdach. Warto więc inwestować w nowoczesne rozwiązania technologiczne, takie jak Uruchom EFB+. Specjalny projekt i konstrukcja gwarantuje utrzymywanie dużych obciążeń oraz wysoką moc rozruchową niezależnie od warunków.

Zobacz także >> Przelicznik KW na KM – sprawdź dlaczego trzeba przeliczać

Warto wspomnieć, że prezentowane akumulatory są odporne na niekorzystne działanie niskich temperatur. Dzięki nim pojazdy można bez problemu uruchomić nawet w silnych mrozach. Z drugiej strony, zachowują one optymalne parametry również nawet w bardzo wysokich temperaturach, na przykład jeśli są zamontowane w pobliżu silnika.

Użytkownicy aut z systemami start-stop z pewnością docenią nie tylko wydajność, ale również dużą trwałość jak na akumulatory EFB+. Są one odporne na wstrząsy, uszkodzenia mechaniczne czy też różnego rodzaju przecieki. Spełniają więc swoje zadania bezproblemowo przez długi czas.

Kup online >> Akumulatory EFB Uruchom

4.5/5 - (4 votes)

Ładowanie dwukierunkowe – Audi prowadzi badania

Poprzedni

Formuła E – Audi przygotowane na finały w Berlinie 2020

Następny

Zobacz także

Więcej 4 kółka