Kiedy złomowanie aut to najlepsze rozwiązanie dla posiadanego samochodu? 1

Złomowanie to ostateczny koniec drogi dla samochodu, którego użytkowanie stało się niemożliwe z rozmaitych przyczyn. Wiek, przebieg, brak części zamiennych lub niskie zainteresowanie na rynku motoryzacyjnym sprawia, że kasacja okazuje się jedyną alternatywą wobec garażowania auta lub pozostawienia go na działce. Kiedy złomowanie staje się koniecznością?

Naprawy – drogie i nieopłacalne

Rok produkcji lub duży przebieg niekoniecznie eliminują możliwość znalezienia nabywcy. Zawsze możemy napotkać kolekcjonera lub osobę zainteresowaną kupnem tańszego auta w celu gruntownej modyfikacji, ale żeby zainteresować takich klientów, trzeba doprowadzić nasz samochód do odpowiedniego stanu technicznego. W tym miejscu możemy napotkać dwie przeszkody: trudności ze znalezieniem części zamiennych oraz wysoki koszt naprawy, który znacznie zmniejszy lub przekroczy przyszły zysk. Warto też nadmienić, że kosmetyka samochodu wymaga od nas nie tylko wkładu finansowego – stosunkowo niewielkiego – ale również wolnego czasu. Mycie, konserwowanie skórzanych obić oraz odkurzanie i pranie tapicerki to czasochłonne zajęcia, które niekoniecznie mogą przynieść spodziewany zysk. Jeżeli remont samochodu okazuje się nieopłacalny, lepszym rozwiązaniem będzie kontakt z firmą, która specjalizuje się w odbiorze aut, takich jak złomowanie aut Warszawa.

Niesprawny samochód

W przypadku wielu aut naprawa może być nieopłacalna lub przynieść niewielki zysk, jednakże wciąż istnieje szansa na znalezienie im nowego właściciela. Jednak w przypadku niektórych pojazdów remont okazuje się bezcelowy. Stare, powypadkowe lub mocno wyeksploatowane samochody wymagają stałych napraw bądź wymian, co w dłuższej perspektywie wymaga sporego wkładu finansowego. Stale psujące się elementy nie tylko zmniejszają bezpieczeństwo, ale również utrudniają znalezienie kupca, gdyż lista wad praktycznie eliminuje sprzedaż od samego początku. Dotyczy to również aut niezdolnych do samodzielnej jazdy lub takich, które nie są atrakcyjne dla większej części nabywców. Jeżeli nasze auto kwalifikuje się do tych kategorii, należy rozważyć złomowanie.

Brak czasu

Nawet jeżeli okazuje się, że samochód po wszystkich naprawach oraz zabiegach kosmetycznych mógłby nie tylko znaleźć nabywcę, ale również przynieść określony zysk, trzeba się jeszcze zastanowić, czy możemy sobie pozwolić na zainwestowanie czasu – który przecież darmowy nie jest. Doprowadzenie auta do stanu sprzedaży to proces długotrwały, zwłaszcza kiedy niektóre czynności musimy wykonać samodzielnie. Sam proces sprzedaży również wymaga od nas uwagi, gdyż musimy zadbać o przygotowanie zdjęć, opisów, zamieszczenie ofert w sieci, a także odświeżenie auta przed każdą jazdą próbną. Umawianie się z potencjalnymi kupcami również zabiera nam wolny czas i to w najmniej oczekiwanych momentach – wszystko to bez gwarancji sprzedaży. W takiej sytuacji rozsądnym wyborem będzie kontakt ze skupem.

Oceń ten post post

Dodatki do silników diesel – potwierdzona skuteczność działania

Poprzedni

Toyota RAV4 – ceniony SUV dostępny w korzystnej ofercie wynajmu

Następny

Zobacz także

Więcej 4 kółka